Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PEPINIERA GAIA S.R.L.

PEPINIERA GAIA S.R.L.

CUI 44438291 · SRL· Sat Giroc, Comuna Giroc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PEPINIERA GAIA S.R.L. are sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+220,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 132 K lei, față de 41,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut55,6%

Marja netă calculată este 55,6% în 2025, față de 31,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+4.731,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025132 K lei+220,4% față de anul anterior2021: 3.7452022: 6572023: 4962024: 41.2002025: 132.001
Rezultat net 202573,4 K lei+469,4% față de anul anterior2021: 2.1062022: 2312023: 1162024: 12.8982025: 73.436
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202573,7 K lei+373,8% față de anul anterior2021: 2.3062022: 2.5372023: 2.6532024: 15.5512025: 73.676
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate066 K132 K2021: 3,7 K lei3,7 K20212022: 657 lei65720222023: 496 lei49620232024: 41,2 K lei41,2 K20242025: 132 K lei132 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,1%56,2%Mediana sectorului (2025): 13% · n=16322021: 56,2%56,2%20212022: 35,2%35,2%20222023: 23,4%23,4%20232024: 31,3%31,3%20242025: 55,6%55,6%2025

Cifra de afaceri: +220,4% față de anul anterior. Marja netă: 55,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii73,7 K lei+373,8% față de anul anterior
Datorii41,9 K lei-34,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri496 lei41,2 K lei132 K lei+220,4% față de anul anterior
Rezultat net116 lei12,9 K lei73,4 K lei+469,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,7 K lei15,6 K lei73,7 K lei+373,8% față de anul anterior
Datorii204 lei63,6 K lei41,9 K lei-34,2% față de anul anterior
Creanțe2,2 K lei948 lei45,8 K lei+4.731,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri55,6%13%n=1.63231,3%13,5%n=1.550
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)64,3%42,4%n=1.39119,7%48,1%n=1.334
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,6%48,9%n=1.39180,6%45,5%n=1.334
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,7%26,7%n=1.39189,7%25,6%n=1.334
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)64,1%8%n=1.39016,3%7,8%n=1.333
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%47,9%n=1.52282,9%36,1%n=1.447
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,49×1,41×n=2.0120,13×1,47×n=1.886
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,91 zile63,92 zilen=1.4698,28 zile58,1 zilen=1.366
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—14,93 zilen=82358,65 zile18,86 zilen=803

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.001
Rezultat net
73.436
Angajați
—
Datorii
41.877
Active imobilizate
52.337
Active circulante
62.228
Capitaluri proprii
73.676
Venituri totale
143.236
Cheltuieli totale
55.125
Stocuri
—
Creanțe
45.800
Casă și conturi la bănci
16.428
Cheltuieli în avans
988
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.200
Rezultat net
12.898
Angajați
—
Datorii
63.640
Active imobilizate
70.808
Active circulante
8.110
Capitaluri proprii
15.551
Venituri totale
41.214
Cheltuieli totale
26.061
Stocuri
6.712
Creanțe
948
Casă și conturi la bănci
450
Cheltuieli în avans
273
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
496
Rezultat net
116
Angajați
—
Datorii
204
Active imobilizate
—
Active circulante
2.857
Capitaluri proprii
2.653
Venituri totale
496
Cheltuieli totale
362
Stocuri
—
Creanțe
2.207
Casă și conturi la bănci
650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
657
Rezultat net
231
Angajați
—
Datorii
70
Active imobilizate
—
Active circulante
2.607
Capitaluri proprii
2.537
Venituri totale
657
Cheltuieli totale
409
Stocuri
—
Creanțe
1.957
Casă și conturi la bănci
650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.745
Rezultat net
2.106
Angajați
—
Datorii
110
Active imobilizate
—
Active circulante
2.416
Capitaluri proprii
2.306
Venituri totale
3.745
Cheltuieli totale
1.529
Stocuri
—
Creanțe
1.515
Casă și conturi la bănci
901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-06-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44438291
Număr de înregistrare
J35/2403/2021
Înmatriculare
15 iunie 2021
EUID
ROONRC.J35/2403/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
APICULTORILOR 13B Sat Giroc, Comuna Giroc Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. APICULTORILOR 13B Giroc TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iunie 2021
Înregistrare fiscală
8 mai 2024
Telefon
0737252226 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STIRB ANDREEA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PEPINIERA GAIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.06.2021
Înregistrare fiscală
15 iunie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002403356
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0737252226 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. APICULTORILOR, NR.13B, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
307220
Strada sediului
Str. Apicultorilor
Numărul sediului
13B
Localitatea sediului
Sat Giroc Com. Giroc
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307220
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Apicultorilor
Numărul domiciliului fiscal
13B
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giroc Com. Giroc
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307220
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

52 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0128 Rev. 2Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 2Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 0230 Rev. 2Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 4950 Rev. 2Transporturi prin conducte

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giroc, Comuna GirocCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI