Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PERFECT DAY NUTRITION S.R.L.

PERFECT DAY NUTRITION S.R.L.

CUI 43997007 · SRL· Municipiul Alba Iulia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PERFECT DAY NUTRITION S.R.L. are sediul în Municipiul Alba Iulia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+291,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 36,3 K lei, față de 9,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut39,2%

Marja netă calculată este 39,2% în 2025, față de -150,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-12,2%

Datoriile raportate sunt 146,5 K lei în 2025, față de 166,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202536,3 K lei+291,7% față de anul anterior2021: 68.9332022: 290.4182023: 155.0762024: 9.2602025: 36.272
Rezultat net 202514,2 K lei+202,3% față de anul anterior2021: -47.3692022: -24.5072023: -57.6942024: -13.8992025: 14.223
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 32022: 22023: 1
Capitaluri proprii 2025-128,7 K lei+9,9% față de anul anterior2021: -47.1692022: -71.6762023: -129.0732024: -142.9722025: -128.749
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0145 K290 K2021: 68,9 K lei68,9 K20212022: 290,4 K lei290,4 K20222023: 155,1 K lei155,1 K20232024: 9,3 K lei9,3 K20242025: 36,3 K lei36,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-150,1%-55,4%39,2%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=11642021: -68,7%-68,7%20212022: -8,4%-8,4%20222023: -37,2%-37,2%20232024: -150,1%-150,1%20242025: 39,2%39,2%2025

Cifra de afaceri: +291,7% față de anul anterior. Marja netă: 39,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-128,7 K lei+9,9% față de anul anterior
Datorii146,5 K lei-12,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri155,1 K lei9,3 K lei36,3 K lei+291,7% față de anul anterior
Rezultat net-57,7 K lei-13,9 K lei14,2 K lei+202,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-129,1 K lei-143 K lei-128,7 K lei+9,9% față de anul anterior
Datorii165,6 K lei166,8 K lei146,5 K lei-12,2% față de anul anterior
Creanțe7,8 K lei8,1 K lei9,3 K lei+14,7% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri39,2%3,3%n=1.164-150,1%3,4%n=1.235
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-727%16,8%n=1.093-599,6%24,4%n=1.126
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)827%76,1%n=1.093699,6%69,9%n=1.126
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%31,7%n=1.09319,9%30,4%n=1.126
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)80,3%1,3%n=1.091-58,3%1,9%n=1.124
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,12×0,76×n=1.5460,11×0,82×n=1.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36092,38 zile31,48 zilen=1.062315,45 zile31,08 zilen=1.100
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36021,05 zile12,68 zilen=86516,33 zile13,02 zilen=884

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.272
Rezultat net
14.223
Angajați
—
Datorii
146.458
Active imobilizate
0
Active circulante
17.709
Capitaluri proprii
-128.749
Venituri totale
36.320
Cheltuieli totale
19.043
Stocuri
2.121
Creanțe
9.308
Casă și conturi la bănci
6.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.260
Rezultat net
-13.899
Angajați
—
Datorii
166.815
Active imobilizate
4.752
Active circulante
19.091
Capitaluri proprii
-142.972
Venituri totale
9.260
Cheltuieli totale
23.159
Stocuri
420
Creanțe
8.114
Casă și conturi la bănci
10.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.076
Rezultat net
-57.694
Angajați
1
Datorii
165.594
Active imobilizate
14.255
Active circulante
13.334
Capitaluri proprii
-129.073
Venituri totale
161.889
Cheltuieli totale
217.964
Stocuri
—
Creanțe
7.758
Casă și conturi la bănci
5.576
Cheltuieli în avans
8.932
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.418
Rezultat net
-24.507
Angajați
2
Datorii
154.961
Active imobilizate
23.759
Active circulante
47.162
Capitaluri proprii
-71.676
Venituri totale
291.217
Cheltuieli totale
312.972
Stocuri
34.549
Creanțe
11.139
Casă și conturi la bănci
1.474
Cheltuieli în avans
12.364
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.933
Rezultat net
-47.369
Angajați
3
Datorii
133.610
Active imobilizate
33.263
Active circulante
37.546
Capitaluri proprii
-47.169
Venituri totale
69.000
Cheltuieli totale
116.369
Stocuri
13.369
Creanțe
-115
Casă și conturi la bănci
24.292
Cheltuieli în avans
15.632
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43997007
Număr de înregistrare
J1/533/2021
Înmatriculare
26 martie 2021
EUID
ROONRC.J1/533/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARIEŞULUI 12 208 Municipiul Alba Iulia Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ARIEŞULUI 12 Alba Iulia ALBA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 martie 2021
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOTHĂZAN BIANCA MARIA
administrator
TOTHĂZAN FLAVIU EMMANUEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PERFECT DAY NUTRITION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.03.2021
Înregistrare fiscală
26 martie 2021
Număr registrul comerțului
J01/533/2021
Cod CAEN
5621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ARIEŞULUI, NR.12, BL.208, AP.8
Cod poștal fiscal
510178
Strada sediului
Str. Arieşului
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510178
Strada domiciliului fiscal
Str. Arieşului
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510178

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul Alba IuliaCAEN 5621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI