Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PERFECT SKIN BY DIANA PĂTRAŞCU SRL

PERFECT SKIN BY DIANA PĂTRAŞCU SRL

CUI 35841502 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PERFECT SKIN BY DIANA PĂTRAŞCU SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+38,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 135,1 K lei, față de 97,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut25,9%

Marja netă calculată este 25,9% în 2025, față de 2,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+50,6%

Datoriile raportate sunt 21,4 K lei în 2025, față de 14,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025135,1 K lei+38,4% față de anul anterior2020: 38.7852022: 32.3202023: 87.7532024: 97.5702025: 135.070
Rezultat net 202534,9 K lei+1.349,9% față de anul anterior2020: 2.4272022: 19.3132023: 1.8062024: 2.4092025: 34.929
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202572,1 K lei+94,3% față de anul anterior2020: 11.5542022: 32.8972023: 34.7032024: 37.1112025: 72.120
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate068 K135 K2020: 38,8 K lei38,8 K20202022: 32,3 K lei32,3 K20222023: 87,8 K lei87,8 K20232024: 97,6 K lei97,6 K20242025: 135,1 K lei135,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,9%59,8%2020: 6,3%6,3%20202022: 59,8%59,8%20222023: 2,1%2,1%20232024: 2,5%2,5%20242025: 25,9%25,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,2% · n=1.825

Cifra de afaceri: +38,4% față de anul anterior.Marjă netă 25,9% · +23,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202437,1 K lei
202572,1 K lei

Datorii raportate

202414,2 K lei
202521,4 K lei

Disponibilități bănești

202423,4 K lei
202582,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri87,8 K lei97,6 K lei135,1 K lei+38,4% față de anul anterior
Rezultat net1,8 K lei2,4 K lei34,9 K lei+1.349,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii34,7 K lei37,1 K lei72,1 K lei+94,3% față de anul anterior
Datorii19,7 K lei14,2 K lei21,4 K lei+50,6% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă25,9%2,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,2% (n=1.825) · 2024: 1,3% (n=13.055)

Rezultat / capitaluri proprii48,4%6,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,8% (n=1.073) · 2024: 34,4% (n=7.169)

Vânzări per angajat135.070 lei97.570 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 77.810 lei (n=1.091) · 2024: 63.420 lei (n=8.593)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale4,37×3,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,51× (n=2.175) · 2024: 0,51× (n=14.983)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări30,4 zile102,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 27,2 zile (n=972) · 2024: 25,1 zile (n=7.322)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.070
Rezultat net
34.929
Angajați
1
Datorii
21.431
Active imobilizate
—
Active circulante
93.551
Capitaluri proprii
72.120
Venituri totale
135.070
Cheltuieli totale
98.938
Stocuri
11.411
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
82.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.570
Rezultat net
2.409
Angajați
1
Datorii
14.232
Active imobilizate
—
Active circulante
51.343
Capitaluri proprii
37.111
Venituri totale
97.870
Cheltuieli totale
94.531
Stocuri
27.899
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
23.444
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.753
Rezultat net
1.806
Angajați
1
Datorii
19.747
Active imobilizate
—
Active circulante
54.450
Capitaluri proprii
34.703
Venituri totale
87.753
Cheltuieli totale
85.114
Stocuri
52.031
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.419
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.320
Rezultat net
19.313
Angajați
1
Datorii
38.634
Active imobilizate
—
Active circulante
71.531
Capitaluri proprii
32.897
Venituri totale
32.320
Cheltuieli totale
12.308
Stocuri
69.668
Creanțe
999
Casă și conturi la bănci
864
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
38.785
Rezultat net
2.427
Angajați
1
Datorii
55.595
Active imobilizate
—
Active circulante
67.149
Capitaluri proprii
11.554
Venituri totale
38.785
Cheltuieli totale
35.684
Stocuri
62.965
Creanțe
3.790
Casă și conturi la bănci
394
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-05-31; reactivare la 2018-10-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-10-15

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-05-31; reactivare la 2018-10-15. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-10-15
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35841502
Număr de înregistrare
J2016000589038
Înmatriculare
22 martie 2016
EUID
ROONRC.J2016000589038
Formă juridică
SRL
Sediu social
BIBESCU VODĂ 13 B Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str BIBESCU VODĂ 13 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 martie 2016
Înregistrare fiscală
9 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂTRAŞCU DIANA
administrator
PĂTRAŞCU LAURENŢIU CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PERFECT SKIN BY DIANA PĂTRAŞCU SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.03.2016
Înregistrare fiscală
22 martie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000589038
Cod CAEN
9622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. BIBESCU VODĂ, NR.13, CAMERA NR.2, BL.B, SC.A, ET.III, AP.13
Strada sediului
Str. Bibescu Vodă
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Camera nr.2
Strada domiciliului fiscal
Str. Bibescu Vodă
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Camera nr.2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
31 mai 2017
Reactivare
15 octombrie 2018
Publicarea deciziei
8 iunie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8551 Rev. 3Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9622 Rev. 3Activități de tratament și înfrumusețare

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 9622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI