Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PERSOURCE SRL

PERSOURCE SRL

CUI 36734423 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PERSOURCE SRL are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+26,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250,7 K lei, față de 198,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut67%

Marja netă calculată este 67% în 2025, față de 50,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+96%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250,7 K lei+26,3% față de anul anterior2020: 274.9172021: 505.2532022: 159.9092023: 158.8442024: 198.5332025: 250.716
Rezultat net 2025167,9 K lei+68,8% față de anul anterior2020: 124.8602021: 237.8942022: -29.8152023: 48.7302024: 99.4892025: 167.909
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 32021: 52022: 32023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025168,2 K lei+44,8% față de anul anterior2020: 136.9392021: 326.4132022: 132.9212023: 181.6512024: 116.1402025: 168.159
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0253 K505 K2020: 274,9 K lei274,9 K20202021: 505,3 K lei505,3 K20212022: 159,9 K lei159,9 K20222023: 158,8 K lei158,8 K20232024: 198,5 K lei198,5 K20242025: 250,7 K lei250,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,6%24,2%67%2020: 45,4%45,4%20202021: 47,1%47,1%20212022: -18,6%-18,6%20222023: 30,7%30,7%20232024: 50,1%50,1%20242025: 67%67%2025Reper 2025: mediana sectorului 15,7% · n=867

Cifra de afaceri: +26,3% față de anul anterior.Marjă netă 67% · +16,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024116,1 K lei
2025168,2 K lei

Datorii raportate

2024125,5 K lei
2025182,7 K lei

Disponibilități bănești

202485,7 K lei
202545,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri158,8 K lei198,5 K lei250,7 K lei+26,3% față de anul anterior
Rezultat net48,7 K lei99,5 K lei167,9 K lei+68,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii181,7 K lei116,1 K lei168,2 K lei+44,8% față de anul anterior
Datorii33,7 K lei125,5 K lei182,7 K lei+45,5% față de anul anterior
Creanțe150,4 K lei155,9 K lei305,7 K lei+96% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă67%50,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=867) · 2024: 6,9% (n=560)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%85,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 82,6% (n=817) · 2024: 51,6% (n=539)

Vânzări per angajat250.716 lei99.267 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 148.254 lei (n=686) · 2024: 155.983 lei (n=468)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,92×1,93×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,36× (n=1.100) · 2024: 1,14× (n=768)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări438,9 zile282,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 111,4 zile (n=828) · 2024: 94,5 zile (n=533)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.716
Rezultat net
167.909
Angajați
1
Datorii
182.673
Active imobilizate
—
Active circulante
350.832
Capitaluri proprii
168.159
Venituri totale
252.734
Cheltuieli totale
82.355
Stocuri
—
Creanțe
305.677
Casă și conturi la bănci
45.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.533
Rezultat net
99.489
Angajați
2
Datorii
125.507
Active imobilizate
—
Active circulante
241.647
Capitaluri proprii
116.140
Venituri totale
198.799
Cheltuieli totale
97.424
Stocuri
—
Creanțe
155.940
Casă și conturi la bănci
85.707
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.844
Rezultat net
48.730
Angajați
3
Datorii
33.740
Active imobilizate
918
Active circulante
214.473
Capitaluri proprii
181.651
Venituri totale
162.047
Cheltuieli totale
111.804
Stocuri
—
Creanțe
150.386
Casă și conturi la bănci
64.087
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
159.909
Rezultat net
-29.815
Angajați
3
Datorii
31.185
Active imobilizate
1.920
Active circulante
162.186
Capitaluri proprii
132.921
Venituri totale
165.792
Cheltuieli totale
194.248
Stocuri
—
Creanțe
142.365
Casă și conturi la bănci
19.821
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
505.253
Rezultat net
237.894
Angajați
5
Datorii
37.252
Active imobilizate
2.926
Active circulante
360.739
Capitaluri proprii
326.413
Venituri totale
508.644
Cheltuieli totale
266.301
Stocuri
—
Creanțe
141.161
Casă și conturi la bănci
219.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.917
Rezultat net
124.860
Angajați
3
Datorii
44.740
Active imobilizate
—
Active circulante
181.679
Capitaluri proprii
136.939
Venituri totale
277.115
Cheltuieli totale
149.636
Stocuri
—
Creanțe
53.523
Casă și conturi la bănci
128.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-11-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36734423
Număr de înregistrare
J12/4060/2016
Înmatriculare
11 noiembrie 2016
EUID
ROONRC.J12/4060/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLORILOR 6 C4 Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FLORILOR 6 Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 noiembrie 2016
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0756025708 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PALFI SZILARD ANDRAS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PERSOURCE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.11.2016
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2016
Număr registrul comerțului
J12/4060/2016
Cod CAEN
7820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0756025708 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. FLORILOR, NR.6, BL.C4, AP.51
Cod poștal fiscal
407280
Strada sediului
Str. Florilor
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407280
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407280

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2021
Actualizare TVA la încasare
19 octombrie 2021
Publicare TVA la încasare
20 octombrie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7810 Rev. 2Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

CAEN 7820 Rev. 2Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 7820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI