Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PETFARM SRL

PETFARM SRL

CUI 11418654 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea· Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

PETFARM SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea și raportează activitatea comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-8,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 3,2 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a crescut74,5%

Marja netă calculată este 74,5% în 2022, față de 10,6% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20223,2 mil. lei-8,8% față de anul anterior2020: 3.659.9442021: 3.465.1742022: 3.160.619
Rezultat net 20222,4 mil. lei+540% față de anul anterior2020: 363.4472021: 368.0262022: 2.355.526
Angajați 20226-14,3% față de anul anterior2020: 72021: 72022: 6
Capitaluri proprii 20222,4 mil. lei+287,3% față de anul anterior2020: 403.7082021: 608.3142022: 2.355.766
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3,7 mil. lei3,7 mil.20202021: 3,5 mil. lei3,5 mil.20212022: 3,2 mil. lei3,2 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,3%74,5%2020: 9,9%9,9%20202021: 10,6%10,6%20212022: 74,5%74,5%2022Reper 2022: mediana sectorului 4,4% · n=710

Cifra de afaceri: -8,8% față de anul anterior.Marjă netă 74,5% · +63,9 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021608,3 K lei
20222,4 mil. lei

Datorii raportate

2021274,6 K lei
2022383,4 K lei

Disponibilități bănești

2021173 K lei
2022203,8 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri3,7 mil. lei3,5 mil. lei3,2 mil. lei-8,8% față de anul anterior
Rezultat net363,4 K lei368 K lei2,4 mil. lei+540% față de anul anterior
Capitaluri proprii403,7 K lei608,3 K lei2,4 mil. lei+287,3% față de anul anterior
Datorii513,6 K lei274,6 K lei383,4 K lei+39,6% față de anul anterior
Creanțe412,2 K lei402,7 K lei555,4 K lei+37,9% față de anul anterior
Angajați776-14,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă74,5%10,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 4,4% (n=710) · 2021: 5,3% (n=2.448)

Rezultat / active (A+B)—41,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 2,3% (n=562) · 2021: 7,9% (n=2.281)

Rezultat / capitaluri proprii100%60,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 26,9% (n=547) · 2021: 27,8% (n=2.213)

Vânzări per angajat526.770 lei495.025 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 277.001 lei (n=505) · 2021: 321.813 lei (n=2.132)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)—68,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 22,9% (n=563) · 2021: 32,2% (n=2.281)

Datorii / active (A+B)—31,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 77,4% (n=563) · 2021: 68% (n=2.281)

Ponderea activelor imobilizate—0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 7,9% (n=563) · 2021: 10,4% (n=2.281)

Active circulante / datorii totale7,14×3,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,03× (n=923) · 2021: 1,2× (n=2.937)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări63,3 zile41,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 69,1 zile (n=681) · 2021: 46,6 zile (n=2.301)

Stocuri în zile de vânzări—31,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 110,4 zile (n=626) · 2021: 61,5 zile (n=2.276)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.160.619
Rezultat net
2.355.526
Angajați
6
Datorii
383.394
Active imobilizate
—
Active circulante
2.739.160
Capitaluri proprii
2.355.766
Venituri totale
5.611.670
Cheltuieli totale
2.851.128
Stocuri
—
Creanțe
555.371
Casă și conturi la bănci
203.789
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.465.174
Rezultat net
368.026
Angajați
7
Datorii
274.628
Active imobilizate
715
Active circulante
882.227
Capitaluri proprii
608.314
Venituri totale
3.487.992
Cheltuieli totale
3.095.569
Stocuri
306.519
Creanțe
402.677
Casă și conturi la bănci
173.031
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.659.944
Rezultat net
363.447
Angajați
7
Datorii
513.585
Active imobilizate
2.225
Active circulante
915.068
Capitaluri proprii
403.708
Venituri totale
3.672.863
Cheltuieli totale
3.283.531
Stocuri
309.203
Creanțe
412.212
Casă și conturi la bănci
193.653
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-19
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-19 · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-19.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
11418654
Număr de înregistrare
J38/56/1999
Înmatriculare
3 februarie 1999
EUID
ROONRC.J38/56/1999
Formă juridică
SRL
Sediu social
GIB MIHĂESCU 8C 2 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETCA CAMI-AURELIA
administrator
PETCA ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PETFARM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 10.10.2023
Înregistrare fiscală
8 februarie 1999
Număr registrul comerțului
J38/56/1999
Cod CAEN
4645
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
713706
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. GIB MIHĂESCU, NR.8C, BL.2, SC.A, AP.49
Strada sediului
Str. Gib Mihăescu
Numărul sediului
8C
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Gib Mihăescu
Numărul domiciliului fiscal
8C
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
8 februarie 1999
TVA până la
10 octombrie 2023
Anulare operată la
11 octombrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-19Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaCAEN 4645
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI