Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PETRA TRANSPORT ACTIV S.R.L.

PETRA TRANSPORT ACTIV S.R.L.

CUI 43936824 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PETRA TRANSPORT ACTIV S.R.L. are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 866,5 K lei, față de 894 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât32,7%

Marja netă calculată este 32,7% în 2025, față de 37,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+319,3%

Datoriile raportate sunt 192,2 K lei în 2025, față de 45,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025866,5 K lei-3,1% față de anul anterior2021: 600.9212022: 883.6812023: 914.4632024: 894.0182025: 866.547
Rezultat net 2025283,6 K lei-15,7% față de anul anterior2021: 02022: 369.9102023: 401.9062024: 336.5122025: 283.583
Angajați 20255Fără an comparabil2021: 42022: 62023: 62025: 5
Capitaluri proprii 2025117 K lei-65,3% față de anul anterior2021: 255.0432022: 124.9532023: 176.8602024: 337.3712025: 116.954
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0457 K914 K2021: 600,9 K lei600,9 K20212022: 883,7 K lei883,7 K20222023: 914,5 K lei914,5 K20232024: 894 K lei894 K20242025: 866,5 K lei866,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22%43,9%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 0%0%20212022: 41,9%41,9%20222023: 43,9%43,9%20232024: 37,6%37,6%20242025: 32,7%32,7%2025

Cifra de afaceri: -3,1% față de anul anterior. Marja netă: 32,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii117 K lei-65,3% față de anul anterior
Datorii192,2 K lei+319,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri914,5 K lei894 K lei866,5 K lei-3,1% față de anul anterior
Rezultat net401,9 K lei336,5 K lei283,6 K lei-15,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii176,9 K lei337,4 K lei117 K lei-65,3% față de anul anterior
Datorii190,4 K lei45,8 K lei192,2 K lei+319,3% față de anul anterior
Creanțe100,7 K lei100,5 K lei99,3 K lei-1,3% față de anul anterior
Angajați6—5Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri32,7%3,7%n=30.49037,6%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,8%24,6%n=27.27288%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)62,2%76,6%n=27.27212%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,6%32,1%n=27.27217,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)91,7%3,5%n=27.26387,8%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive242,5%26,7%n=25.15599,7%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,24×0,8×n=37.8806,89×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36041,24 zile61,23 zilen=29.16240,49 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,8 zile5,37 zilen=16.0952,71 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați173.309 lei278.223 lein=25.896—257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
866.547
Rezultat net
283.583
Angajați
5
Datorii
192.213
Active imobilizate
69.862
Active circulante
239.305
Capitaluri proprii
116.954
Venituri totale
866.547
Cheltuieli totale
560.884
Stocuri
6.736
Creanțe
99.279
Casă și conturi la bănci
133.290
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
894.018
Rezultat net
336.512
Angajați
—
Datorii
45.842
Active imobilizate
67.491
Active circulante
315.722
Capitaluri proprii
337.371
Venituri totale
894.018
Cheltuieli totale
534.672
Stocuri
6.736
Creanțe
100.541
Casă și conturi la bănci
208.445
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
914.463
Rezultat net
401.906
Angajați
6
Datorii
190.416
Active imobilizate
113.584
Active circulante
253.692
Capitaluri proprii
176.860
Venituri totale
914.463
Cheltuieli totale
503.412
Stocuri
5.602
Creanțe
100.662
Casă și conturi la bănci
147.428
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
883.681
Rezultat net
369.910
Angajați
6
Datorii
236.015
Active imobilizate
159.597
Active circulante
201.371
Capitaluri proprii
124.953
Venituri totale
883.681
Cheltuieli totale
504.934
Stocuri
5.602
Creanțe
99.864
Casă și conturi la bănci
95.905
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
600.921
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
330.832
Active imobilizate
208.704
Active circulante
377.171
Capitaluri proprii
255.043
Venituri totale
600.921
Cheltuieli totale
340.069
Stocuri
3.921
Creanțe
89.348
Casă și conturi la bănci
283.902
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43936824
Număr de înregistrare
J10/392/2021
Înmatriculare
18 martie 2021
EUID
ROONRC.J10/392/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
BROŞTENI A12 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cart. BROŞTENI Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 martie 2021
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETRACHE ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PETRA TRANSPORT ACTIV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2021
Înregistrare fiscală
18 martie 2021
Număr registrul comerțului
J10/392/2021
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, CAR. BROŞTENI, BL.A12, ET.1, AP.6
Strada sediului
Car. Broşteni
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Car. Broşteni
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI