Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PETRUNJEL FOOD S.R.L.

PETRUNJEL FOOD S.R.L.

CUI 37493854 · SRL· Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PETRUNJEL FOOD S.R.L. are sediul în Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,9%

Marja netă calculată este 0,9% în 2025, față de 7,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei-0% față de anul anterior2020: 241.5412021: 754.4902022: 1.299.7472023: 1.466.8892024: 1.155.6282025: 1.155.398
Rezultat net 202510,2 K lei-88,8% față de anul anterior2020: 27.9142021: 68.9842022: 252.6252023: 205.6272024: 90.8762025: 10.164
Angajați 20256+20% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 52023: 52024: 52025: 6
Capitaluri proprii 2025934,5 K lei+1,1% față de anul anterior2020: 347.7672021: 416.7512022: 669.3772023: 829.1282024: 924.5042025: 934.516
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0733 K1 mil.2020: 241,5 K lei241,5 K20202021: 754,5 K lei754,5 K20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,7%19,4%Mediana sectorului (2025): 3,3% · n=11642020: 11,6%11,6%20202021: 9,1%9,1%20212022: 19,4%19,4%20222023: 14%14%20232024: 7,9%7,9%20242025: 0,9%0,9%2025

Cifra de afaceri: -0% față de anul anterior. Marja netă: 0,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii934,5 K lei+1,1% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei+49% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,2 mil. lei1,2 mil. lei-0% față de anul anterior
Rezultat net205,6 K lei90,9 K lei10,2 K lei-88,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii829,1 K lei924,5 K lei934,5 K lei+1,1% față de anul anterior
Datorii756,9 K lei786,4 K lei1,2 mil. lei+49% față de anul anterior
Creanțe186,3 K lei115,2 K lei149,4 K lei+29,7% față de anul anterior
Angajați556+20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,9%3,3%n=1.1647,9%3,4%n=1.235
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44,4%16,8%n=1.09354%24,4%n=1.126
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,6%76,1%n=1.09346%69,9%n=1.126
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)85,6%31,7%n=1.09385,1%30,4%n=1.126
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,5%1,3%n=1.0915,3%1,9%n=1.124
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1,1%34,2%n=9329,8%29,2%n=991
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,26×0,76×n=1.5460,33×0,82×n=1.608
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36046,56 zile31,48 zilen=1.06235,89 zile31,08 zilen=1.100
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36056,27 zile12,68 zilen=86528,26 zile13,02 zilen=884
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați192.566 lei181.427 lein=915231.126 lei163.876 lein=984

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.155.398
Rezultat net
10.164
Angajați
6
Datorii
1.171.784
Active imobilizate
1.801.955
Active circulante
304.345
Capitaluri proprii
934.516
Venituri totale
1.247.468
Cheltuieli totale
1.235.254
Stocuri
180.587
Creanțe
149.439
Casă și conturi la bănci
-25.681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.155.628
Rezultat net
90.876
Angajați
5
Datorii
786.425
Active imobilizate
1.455.152
Active circulante
255.777
Capitaluri proprii
924.504
Venituri totale
1.158.667
Cheltuieli totale
1.048.558
Stocuri
90.706
Creanțe
115.211
Casă și conturi la bănci
49.860
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.466.889
Rezultat net
205.627
Angajați
5
Datorii
756.928
Active imobilizate
1.296.565
Active circulante
289.491
Capitaluri proprii
829.128
Venituri totale
1.502.922
Cheltuieli totale
1.283.561
Stocuri
35.561
Creanțe
186.310
Casă și conturi la bănci
67.620
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.299.747
Rezultat net
252.625
Angajați
5
Datorii
802.315
Active imobilizate
1.115.813
Active circulante
355.879
Capitaluri proprii
669.377
Venituri totale
1.320.818
Cheltuieli totale
1.057.928
Stocuri
68.201
Creanțe
150.200
Casă și conturi la bănci
137.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
754.490
Rezultat net
68.984
Angajați
4
Datorii
29.084
Active imobilizate
140.688
Active circulante
297.456
Capitaluri proprii
416.751
Venituri totale
762.107
Cheltuieli totale
686.173
Stocuri
12.290
Creanțe
121.008
Casă și conturi la bănci
164.158
Cheltuieli în avans
7.691
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.541
Rezultat net
27.914
Angajați
3
Datorii
39.736
Active imobilizate
183.667
Active circulante
184.657
Capitaluri proprii
347.767
Venituri totale
309.046
Cheltuieli totale
279.546
Stocuri
31.294
Creanțe
138.090
Casă și conturi la bănci
15.273
Cheltuieli în avans
19.179
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37493854
Număr de înregistrare
J2017000678049
Înmatriculare
3 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000678049
Formă juridică
SRL
Sediu social
Moineşti 95 Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal Moineşti 95 Mărgineni BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 mai 2017
Înregistrare fiscală
7 martie 2025
Telefon
0758960649 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETRUNJEL IULIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PETRUNJEL FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.05.2017
Înregistrare fiscală
3 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017000678049
Cod CAEN
5621
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0758960649 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, SAT MĂRGINENI COM. MĂRGINENI, CAL. MOINEŞTI, NR.95
Cod poștal fiscal
607315
Strada sediului
Cal. Moineşti
Numărul sediului
95
Localitatea sediului
Sat Mărgineni Com. Mărgineni
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
607315
Strada domiciliului fiscal
Cal. Moineşti
Numărul domiciliului fiscal
95
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mărgineni Com. Mărgineni
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
607315

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau8 din 9 înregistrări (88,9%) · Vezi relația

Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara EURONEST1 din 9 înregistrări (11,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de catering (Rev.2)9 din 9 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 iunie 2026Achiziție directă

SERVICII CATERING

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
640 leiValoare publicată
5 mai 2026Achiziție directă

SERVICII CATERING

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.802 leiValoare publicată
4 februarie 2026Achiziție directă

COFFEE BREAK

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
395 leiValoare publicată
17 decembrie 2025Achiziție directă

SERVICII CATERING

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată
5 decembrie 2025Achiziție directă

SERVICII CATERING

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
820 leiValoare publicată
21 noiembrie 2025Achiziție directă

SERVICII CATERING

Autoritate: Universitatea "Vasile Alecsandri" din Bacau

CPV 55520000-1 — Servicii de catering (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55520000-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.290 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuSat Mărgineni, Comuna MărgineniCAEN 5621
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI