Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PHILIP & SARA TOP TRANS S.R.L.

PHILIP & SARA TOP TRANS S.R.L.

CUI 44041991 · SRL· Sat Cojasca, Comuna Cojasca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PHILIP & SARA TOP TRANS S.R.L. are sediul în Sat Cojasca, Comuna Cojasca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 481,3 K lei, față de 414,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-3,1%

Marja netă calculată este -3,1% în 2025, față de -16,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+156,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025481,3 K lei+16,2% față de anul anterior2021: 155.2002022: 420.7362023: 360.0242024: 414.2572025: 481.301
Rezultat net 2025-14,8 K lei+78,6% față de anul anterior2021: 19.5352022: 40.0192023: 57.8442024: -69.2972025: -14.830
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-26 K lei-132,5% față de anul anterior2021: 19.7352022: 40.2592023: 58.1032024: -11.1942025: -26.024
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0241 K481 K2021: 155,2 K lei155,2 K20212022: 420,7 K lei420,7 K20222023: 360 K lei360 K20232024: 414,3 K lei414,3 K20242025: 481,3 K lei481,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,7%-0,3%16,1%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 12,6%12,6%20212022: 9,5%9,5%20222023: 16,1%16,1%20232024: -16,7%-16,7%20242025: -3,1%-3,1%2025

Cifra de afaceri: +16,2% față de anul anterior. Marja netă: -3,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-26 K lei-132,5% față de anul anterior
Datorii107,1 K lei+219,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri360 K lei414,3 K lei481,3 K lei+16,2% față de anul anterior
Rezultat net57,8 K lei-69,3 K lei-14,8 K lei+78,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii58,1 K lei-11,2 K lei-26 K lei-132,5% față de anul anterior
Datorii47,7 K lei33,6 K lei107,1 K lei+219,1% față de anul anterior
Creanțe113,4 K lei19,6 K lei50,3 K lei+156,3% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-3,1%3,7%n=30.490-16,7%3,5%n=32.629
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,76×0,8×n=37.8800,65×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36037,6 zile61,23 zilen=29.16217,05 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați481.301 lei278.223 lein=25.896414.257 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
481.301
Rezultat net
-14.830
Angajați
1
Datorii
107.061
Active imobilizate
—
Active circulante
80.888
Capitaluri proprii
-26.024
Venituri totale
487.951
Cheltuieli totale
493.841
Stocuri
—
Creanțe
50.271
Casă și conturi la bănci
30.617
Cheltuieli în avans
149
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
414.257
Rezultat net
-69.297
Angajați
1
Datorii
33.556
Active imobilizate
—
Active circulante
21.844
Capitaluri proprii
-11.194
Venituri totale
287.886
Cheltuieli totale
351.505
Stocuri
—
Creanțe
19.615
Casă și conturi la bănci
2.229
Cheltuieli în avans
518
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.024
Rezultat net
57.844
Angajați
2
Datorii
47.742
Active imobilizate
—
Active circulante
99.937
Capitaluri proprii
58.103
Venituri totale
360.024
Cheltuieli totale
298.859
Stocuri
—
Creanțe
113.433
Casă și conturi la bănci
-13.496
Cheltuieli în avans
5.908
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
420.736
Rezultat net
40.019
Angajați
1
Datorii
25.520
Active imobilizate
—
Active circulante
60.856
Capitaluri proprii
40.259
Venituri totale
420.736
Cheltuieli totale
376.588
Stocuri
—
Creanțe
59.666
Casă și conturi la bănci
1.190
Cheltuieli în avans
4.923
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.200
Rezultat net
19.535
Angajați
1
Datorii
14.782
Active imobilizate
—
Active circulante
31.574
Capitaluri proprii
19.735
Venituri totale
155.200
Cheltuieli totale
131.246
Stocuri
—
Creanțe
11.327
Casă și conturi la bănci
20.247
Cheltuieli în avans
2.943
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44041991
Număr de înregistrare
J15/528/2021
Înmatriculare
2 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J15/528/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
La Biserică 670 Sat Cojasca, Comuna Cojasca Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. La Biserică 670 Cojasca DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
20 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MURGULEŢ GHEORGHE
administrator
MURGULEŢ IULIANA-MARINELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PHILIP & SARA TOP TRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.04.2021
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J15/528/2021
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT COJASCA COM. COJASCA, STR. LA BISERICĂ, NR.670
Cod poștal fiscal
137115
Strada sediului
Str. La Biserică
Numărul sediului
670
Localitatea sediului
Sat Cojasca Com. Cojasca
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137115
Strada domiciliului fiscal
Str. La Biserică
Numărul domiciliului fiscal
670
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cojasca Com. Cojasca
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137115

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare până la
1 iulie 2026
Actualizare TVA la încasare
20 aprilie 2026
Publicare TVA la încasare
22 aprilie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Cojasca, Comuna CojascaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI