Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PINELYA COM SRL

PINELYA COM SRL

CUI 8622459 · SRL· Comuna Vânători-Neamţ· Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2017-02-17. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

PINELYA COM SRL are sediul în Comuna Vânători-Neamţ și raportează activitatea tăierea, fasonarea și finisarea pietrei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2017-02-17. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Datoriile au scăzut-0%

Datoriile raportate sunt 233,1 K lei în 2024, față de 233,1 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2024-2,3 K leiTrecere pe pierdere2023: 1.6802024: -2.265
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202475,5 K lei-2,9% față de anul anterior2023: 77.7952024: 75.530
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K5 K2023: 4,5 K lei4,5 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,7%37,3%2023: 37,3%37,3%20232024Reper 2024: mediana sectorului 2,8% · n=728

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202377,8 K lei
202475,5 K lei

Datorii raportate

2023233,1 K lei
2024233,1 K lei

Disponibilități bănești

20237,7 K lei
20245,4 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri4,5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net1,7 K lei-2,3 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii77,8 K lei75,5 K lei-2,9% față de anul anterior
Datorii233,1 K lei233,1 K lei-0% față de anul anterior
Creanțe——Valoare curentă indisponibilă
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—37,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,8% (n=728) · 2023: 4,6% (n=730)

Rezultat / active (A+B)-0,7%0,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,4% (n=558) · 2023: 2% (n=563)

Rezultat / capitaluri proprii-3%2,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 13,7% (n=538) · 2023: 22,6% (n=550)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)24,5%25%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 22,3% (n=558) · 2023: 20% (n=563)

Datorii / active (A+B)75,5%75%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 73,2% (n=558) · 2023: 72,7% (n=563)

Ponderea activelor imobilizate98,2%97,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 20,8% (n=558) · 2023: 20,5% (n=563)

Active circulante / datorii totale0,02×0,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,96× (n=864) · 2023: 1,02× (n=846)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.265
Angajați
—
Datorii
233.142
Active imobilizate
303.231
Active circulante
5.441
Capitaluri proprii
75.530
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.265
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.441
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.500
Rezultat net
1.680
Angajați
—
Datorii
233.143
Active imobilizate
303.231
Active circulante
7.707
Capitaluri proprii
77.795
Venituri totale
4.500
Cheltuieli totale
2.100
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.707
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
40.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2017-02-17. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2017-02-17. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-07-15 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8622459
Număr de înregistrare
J27/516/1996
Înmatriculare
8 iulie 1996
EUID
ROONRC.J27/516/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
Comuna Vânători-Neamţ Neamţ
Adresă fiscală
VÎNĂTORI-NEAMŢ NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 iulie 1996
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
0233791909 · Firme cu același număr
Fax
0233780782

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANA CARMINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PINELYA COM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.07.1996
Înregistrare fiscală
15 iulie 1996
Număr registrul comerțului
J27/516/1996
Cod CAEN
2370
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Contact și adrese

Telefon
0233791909 · Firme cu același număr
Fax
780782
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, COM. VÂNĂTORI-NEAMŢ
Cod poștal fiscal
617500
Localitatea sediului
Com. Vânători-Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617500
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Vânători-Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 decembrie 2010
Perioada 1: TVA până la
30 aprilie 2015
Perioada 1: Anulare operată la
11 mai 2015
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 mai 2000
Perioada 2: TVA până la
30 iunie 2009
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2015
Actualizare TVA la încasare
15 mai 2015
Publicare TVA la încasare
16 mai 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
17 februarie 2017
Publicarea deciziei
6 martie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţComuna Vânători-NeamţCAEN 2370
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI