Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PIRAMIDE F.M.F. S.R.L.

PIRAMIDE F.M.F. S.R.L.

CUI 41006248 · SRL· Loc. Beclean, Oraş Beclean· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

lichidareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatălichidareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PIRAMIDE F.M.F. S.R.L. are sediul în Loc. Beclean, Oraş Beclean și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

lichidare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+28,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 272,2 K lei, față de 212,2 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut43,6%

Marja netă calculată este 43,6% în 2021, față de 6,7% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021272,2 K lei+28,3% față de anul anterior2020: 212.2382021: 272.245
Rezultat net 2021118,6 K lei+737,1% față de anul anterior2020: 14.1672021: 118.599
Angajați 20213-25% față de anul anterior2020: 42021: 3
Capitaluri proprii 202193,6 K lei+475,2% față de anul anterior2020: -24.9572021: 93.642
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K272 K2020: 212,2 K lei212,2 K20202021: 272,2 K lei272,2 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,8%43,6%Mediana sectorului (2021): 15,2% · n=275902020: 6,7%6,7%20202021: 43,6%43,6%2021

Cifra de afaceri: +28,3% față de anul anterior. Marja netă: 43,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii93,6 K lei+475,2% față de anul anterior
Datorii55,9 K lei-42,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri212,2 K lei272,2 K lei+28,3% față de anul anterior
Rezultat net14,2 K lei118,6 K lei+737,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-25 K lei93,6 K lei+475,2% față de anul anterior
Datorii97,4 K lei55,9 K lei-42,6% față de anul anterior
Creanțe7,3 K lei126,3 K lei+1.623% față de anul anterior
Angajați43-25% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri43,6%15,2%n=27.5906,7%15,3%n=24.945
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive126,7%38,5%n=25.787—34%n=23.611
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,68×1,36×n=35.6650,74×1,31×n=32.943
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360167,05 zile71,47 zilen=23.10712,44 zile75,17 zilen=20.887
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,85 zile23,51 zilen=13.618—22,21 zilen=12.473
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați90.748 lei82.952 lein=22.85353.060 lei77.591 lein=20.677

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.245
Rezultat net
118.599
Angajați
3
Datorii
55.895
Active imobilizate
—
Active circulante
149.537
Capitaluri proprii
93.642
Venituri totale
272.245
Cheltuieli totale
150.924
Stocuri
640
Creanțe
126.332
Casă și conturi la bănci
22.565
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
212.238
Rezultat net
14.167
Angajați
4
Datorii
97.350
Active imobilizate
—
Active circulante
72.393
Capitaluri proprii
-24.957
Venituri totale
212.238
Cheltuieli totale
195.948
Stocuri
—
Creanțe
7.332
Casă și conturi la bănci
65.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRClichidare2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-03-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-02-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-06.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41006248
Număr de înregistrare
J2019001881352
Înmatriculare
18 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J2019001881352
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞIEULUI 13 Loc. Beclean, Oraş Beclean Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ŞIEULUI 13 Beclean BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
10 februarie 2025
Înregistrare fiscală
14 martie 2025
Telefon
00393458304836

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
CARPAT INSOLV SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PIRAMIDE F.M.F. S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.02.2025
Înregistrare fiscală
18 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001881352
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean

Contact și adrese

Telefon
00393458304836
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, ORŞ. BECLEAN, STR. ŞIEULUI, NR.13, SC.1, AP.14
Strada sediului
Str. Şieului
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Orş. Beclean
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Strada domiciliului fiscal
Str. Şieului
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Beclean
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
4 martie 2025
Publicarea deciziei
4 martie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudLoc. Beclean, Oraş BecleanCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI