Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PIZZERIA LA SILVIU S.R.L.

PIZZERIA LA SILVIU S.R.L.

CUI 39370270 · SRL· Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PIZZERIA LA SILVIU S.R.L. are sediul în Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+47,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 680,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-6,6%

Marja netă calculată este -6,6% în 2025, față de -18,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-43,3%

Datoriile raportate sunt 313 K lei în 2025, față de 551,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei+47,9% față de anul anterior2020: 11.8802021: 185.3582022: 292.7652023: 562.7902024: 680.5192025: 1.006.821
Rezultat net 2025-66 K lei+47,5% față de anul anterior2020: -40.0452021: 19.5672022: -115.7452023: 15.3712024: -125.6682025: -65.959
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 32023: 32024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025-84,9 K lei+69% față de anul anterior2020: -67.2112021: -47.6452022: -163.3902023: -148.0182024: -273.6862025: -84.895
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0503 K1 mil.2020: 11,9 K lei11,9 K20202021: 185,4 K lei185,4 K20212022: 292,8 K lei292,8 K20222023: 562,8 K lei562,8 K20232024: 680,5 K lei680,5 K20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-337,1%-163,3%10,6%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: -337,1%-337,1%20202021: 10,6%10,6%20212022: -39,5%-39,5%20222023: 2,7%2,7%20232024: -18,5%-18,5%20242025: -6,6%-6,6%2025

Cifra de afaceri: +47,9% față de anul anterior. Marja netă: -6,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-84,9 K lei+69% față de anul anterior
Datorii313 K lei-43,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri562,8 K lei680,5 K lei1 mil. lei+47,9% față de anul anterior
Rezultat net15,4 K lei-125,7 K lei-66 K lei+47,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-148 K lei-273,7 K lei-84,9 K lei+69% față de anul anterior
Datorii221,5 K lei551,6 K lei313 K lei-43,3% față de anul anterior
Creanțe—53,8 K lei7,9 K lei-85,4% față de anul anterior
Angajați344+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6,6%1,2%n=7.543-18,5%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-37,2%8,1%n=7.314-98,5%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)137,2%90,9%n=7.314198,5%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)74,9%37%n=7.31467,9%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-28,9%0,1%n=7.304-45,2%0,4%n=11.739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,18×0,48×n=10.1190,16×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602,81 zile19,85 zilen=7.01728,46 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,65 zile17,17 zilen=6.45516,64 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați251.705 lei172.895 lein=6.066170.130 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.006.821
Rezultat net
-65.959
Angajați
4
Datorii
313.018
Active imobilizate
170.842
Active circulante
57.281
Capitaluri proprii
-84.895
Venituri totale
1.006.821
Cheltuieli totale
1.043.196
Stocuri
18.606
Creanțe
7.865
Casă și conturi la bănci
30.810
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
680.519
Rezultat net
-125.668
Angajați
4
Datorii
551.643
Active imobilizate
188.648
Active circulante
89.309
Capitaluri proprii
-273.686
Venituri totale
680.519
Cheltuieli totale
785.772
Stocuri
31.462
Creanțe
53.797
Casă și conturi la bănci
4.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
562.790
Rezultat net
15.371
Angajați
3
Datorii
221.548
Active imobilizate
8.333
Active circulante
65.197
Capitaluri proprii
-148.018
Venituri totale
563.733
Cheltuieli totale
542.724
Stocuri
50.653
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
14.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.765
Rezultat net
-115.745
Angajați
3
Datorii
316.595
Active imobilizate
2.273
Active circulante
150.932
Capitaluri proprii
-163.390
Venituri totale
293.230
Cheltuieli totale
406.005
Stocuri
101.514
Creanțe
26.827
Casă și conturi la bănci
22.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.358
Rezultat net
19.567
Angajați
1
Datorii
93.860
Active imobilizate
2.778
Active circulante
43.437
Capitaluri proprii
-47.645
Venituri totale
185.358
Cheltuieli totale
163.891
Stocuri
21.515
Creanțe
14.517
Casă și conturi la bănci
7.405
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.880
Rezultat net
-40.045
Angajați
1
Datorii
71.576
Active imobilizate
—
Active circulante
4.365
Capitaluri proprii
-67.211
Venituri totale
11.881
Cheltuieli totale
51.691
Stocuri
—
Creanțe
3.546
Casă și conturi la bănci
819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39370270
Număr de înregistrare
J2018000562154
Înmatriculare
18 mai 2018
EUID
ROONRC.J2018000562154
Formă juridică
SRL
Sediu social
Bujorului 75 Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str Bujorului 75 Bujoreanca DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2018
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0720802130 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHE NICOLAE-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PIZZERIA LA SILVIU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2018
Înregistrare fiscală
18 mai 2018
Număr registrul comerțului
J2018000562154
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0720802130 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BUJOREANCA COM. CORNEŞTI, STR. BUJORULUI, NR.75
Strada sediului
Str. Bujorului
Numărul sediului
75
Localitatea sediului
Sat Bujoreanca Com. Corneşti
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Bujorului
Numărul domiciliului fiscal
75
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bujoreanca Com. Corneşti
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Bujoreanca, Comuna CorneştiCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI