Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PLAN B SRL

PLAN B SRL

CUI 16532870 · SRL· Municipiul Petroşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PLAN B SRL are sediul în Municipiul Petroşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 44,4 K lei, față de 41,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,8%

Marja netă calculată este 7,8% în 2025, față de -3,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,6%

Datoriile raportate sunt 55,4 K lei în 2025, față de 55,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202544,4 K lei+7,4% față de anul anterior2020: 22.9652021: 32.2002022: 26.4502023: 18.8802024: 41.3602025: 44.435
Rezultat net 20253,5 K leiTrecere pe profit2020: -9.4292021: -12.0732022: -24.0922023: -9.8312024: -1.3142025: 3.450
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202550,9 K lei+7,3% față de anul anterior2020: 94.7252021: 82.6522022: 58.5602023: 48.7292024: 47.4142025: 50.864
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate022 K44 K2020: 23 K lei23 K20202021: 32,2 K lei32,2 K20212022: 26,5 K lei26,5 K20222023: 18,9 K lei18,9 K20232024: 41,4 K lei41,4 K20242025: 44,4 K lei44,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-91,1%-35,4%20,3%2020: -41,1%-41,1%20202021: -37,5%-37,5%20212022: -91,1%-91,1%20222023: -52,1%-52,1%20232024: -3,2%-3,2%20242025: 7,8%7,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 20,3% · n=2.547

Cifra de afaceri: +7,4% față de anul anterior.Marjă netă 7,8% · +10,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202447,4 K lei
202550,9 K lei

Datorii raportate

202455,7 K lei
202555,4 K lei

Disponibilități bănești

202411,3 K lei
202518,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri18,9 K lei41,4 K lei44,4 K lei+7,4% față de anul anterior
Rezultat net-9,8 K lei-1,3 K lei3,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii48,7 K lei47,4 K lei50,9 K lei+7,3% față de anul anterior
Datorii57 K lei55,7 K lei55,4 K lei-0,6% față de anul anterior
Creanțe4,4 K lei4,8 K lei2,2 K lei-54,4% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă7,8%-3,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=2.547) · 2024: 21% (n=2.509)

Rezultat / active (A+B)3,2%-1,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=2.267) · 2024: 19,6% (n=2.180)

Rezultat / capitaluri proprii6,8%-2,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 79,2% (n=2.356) · 2024: 58% (n=2.262)

Vânzări per angajat44.435 lei41.360 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 171.315 lei (n=2.285) · 2024: 153.390 lei (n=2.216)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)47,9%46%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,4% (n=2.267) · 2024: 55,8% (n=2.180)

Datorii / active (A+B)52,1%54%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=2.267) · 2024: 42% (n=2.180)

Ponderea activelor imobilizate80,3%84,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,7% (n=2.267) · 2024: 31,2% (n=2.180)

Active circulante / datorii totale0,38×0,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,37× (n=2.929) · 2024: 1,51× (n=2.863)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări17,7 zile41,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 65,6 zile (n=2.384) · 2024: 53,2 zile (n=2.347)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.435
Rezultat net
3.450
Angajați
1
Datorii
55.393
Active imobilizate
85.295
Active circulante
20.962
Capitaluri proprii
50.864
Venituri totale
44.456
Cheltuieli totale
40.349
Stocuri
—
Creanțe
2.190
Casă și conturi la bănci
18.772
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.360
Rezultat net
-1.314
Angajați
1
Datorii
55.729
Active imobilizate
87.070
Active circulante
16.073
Capitaluri proprii
47.414
Venituri totale
41.360
Cheltuieli totale
41.554
Stocuri
—
Creanțe
4.804
Casă și conturi la bănci
11.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.880
Rezultat net
-9.831
Angajați
1
Datorii
57.037
Active imobilizate
88.846
Active circulante
16.920
Capitaluri proprii
48.729
Venituri totale
93.195
Cheltuieli totale
102.094
Stocuri
—
Creanțe
4.424
Casă și conturi la bănci
12.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.450
Rezultat net
-24.092
Angajați
1
Datorii
52.872
Active imobilizate
106.933
Active circulante
4.499
Capitaluri proprii
58.560
Venituri totale
26.451
Cheltuieli totale
49.935
Stocuri
—
Creanțe
2.820
Casă și conturi la bănci
1.679
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.200
Rezultat net
-12.073
Angajați
1
Datorii
19.677
Active imobilizate
92.926
Active circulante
9.403
Capitaluri proprii
82.652
Venituri totale
32.318
Cheltuieli totale
43.905
Stocuri
—
Creanțe
1.990
Casă și conturi la bănci
7.413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.965
Rezultat net
-9.429
Angajați
1
Datorii
17.475
Active imobilizate
97.421
Active circulante
14.779
Capitaluri proprii
94.725
Venituri totale
99.211
Cheltuieli totale
107.851
Stocuri
—
Creanțe
2.190
Casă și conturi la bănci
12.589
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-06-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16532870
Număr de înregistrare
J20/955/2004
Înmatriculare
18 iunie 2004
EUID
ROONRC.J20/955/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
MALEIA 73A Municipiul Petroşani Hunedoara
Adresă fiscală
Str. MALEIA 73A Petroşani HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 iunie 2004
Înregistrare fiscală
29 octombrie 2025
Telefon
0766247288 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PONYICZKY FRANCISCA-BEATRICE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PLAN B SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2004
Înregistrare fiscală
21 iunie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000955201
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Telefon
0766247288 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. PETROŞANI, STR. MALEIA, NR.73A
Cod poștal fiscal
332047
Strada sediului
Str. Maleia
Numărul sediului
73A
Localitatea sediului
Mun. Petroşani
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
332047
Strada domiciliului fiscal
Str. Maleia
Numărul domiciliului fiscal
73A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Petroşani
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
332047

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J20/955/2004 → J2004000955201
    • Telefon: fără valoare → 0766247288

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 3213 Rev. 2Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8551 Rev. 2Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul PetroşaniCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI