Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PLASTER SRL

PLASTER SRL

CUI 13486604 · SRL· Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PLASTER SRL are sediul în Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 101,5 K lei, față de 118,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2025, față de 4,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,9%

Datoriile raportate sunt 542 K lei în 2025, față de 537,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025101,5 K lei-14,3% față de anul anterior2020: 76.6292021: 81.2022022: 75.4602023: 126.3952024: 118.4732025: 101.541
Rezultat net 20251,6 K lei-66,7% față de anul anterior2020: -19.6262021: -30.9302022: 6042023: 6.5562024: 4.9342025: 1.645
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-477,4 K leiDeficit de capital redus cu 0,3%2020: -460.1592021: -491.0882022: -490.4842023: -483.9282024: -478.9942025: -477.350
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K126 K2020: 76,6 K lei76,6 K20202021: 81,2 K lei81,2 K20212022: 75,5 K lei75,5 K20222023: 126,4 K lei126,4 K20232024: 118,5 K lei118,5 K20242025: 101,5 K lei101,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-38,1%-14,5%9,1%2020: -25,6%-25,6%20202021: -38,1%-38,1%20212022: 0,8%0,8%20222023: 5,2%5,2%20232024: 4,2%4,2%20242025: 1,6%1,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -14,3% față de anul anterior.Marjă netă 1,6% · -2,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-479 K lei
2025-477,4 K lei

Datorii raportate

2024537,2 K lei
2025542 K lei

Disponibilități bănești

20243,6 K lei
202510,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri126,4 K lei118,5 K lei101,5 K lei-14,3% față de anul anterior
Rezultat net6,6 K lei4,9 K lei1,6 K lei-66,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-483,9 K lei-479 K lei-477,4 K leiDeficit de capital redus cu 0,3%
Datorii580,7 K lei537,2 K lei542 K lei+0,9% față de anul anterior
Creanțe1,8 K lei1,1 K lei1,1 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,6%4,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)2,5%8,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat101.541 lei59.237 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-738,6%-823,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)838,6%923,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate68,4%76%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,04×0,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4 zile3,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări32,6 zile27,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.541
Rezultat net
1.645
Angajați
1
Datorii
541.978
Active imobilizate
44.210
Active circulante
20.418
Capitaluri proprii
-477.350
Venituri totale
136.542
Cheltuieli totale
133.532
Stocuri
9.195
Creanțe
1.135
Casă și conturi la bănci
10.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.473
Rezultat net
4.934
Angajați
2
Datorii
537.151
Active imobilizate
44.210
Active circulante
13.947
Capitaluri proprii
-478.994
Venituri totale
178.969
Cheltuieli totale
172.245
Stocuri
9.195
Creanțe
1.135
Casă și conturi la bănci
3.617
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.395
Rezultat net
6.556
Angajați
2
Datorii
580.726
Active imobilizate
44.210
Active circulante
52.588
Capitaluri proprii
-483.928
Venituri totale
246.395
Cheltuieli totale
237.375
Stocuri
9.195
Creanțe
1.815
Casă și conturi la bănci
41.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.460
Rezultat net
604
Angajați
2
Datorii
577.202
Active imobilizate
44.210
Active circulante
42.508
Capitaluri proprii
-490.484
Venituri totale
130.460
Cheltuieli totale
128.550
Stocuri
28.950
Creanțe
10.135
Casă și conturi la bănci
3.423
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.202
Rezultat net
-30.930
Angajați
1
Datorii
576.446
Active imobilizate
44.210
Active circulante
41.148
Capitaluri proprii
-491.088
Venituri totale
81.495
Cheltuieli totale
111.611
Stocuri
28.440
Creanțe
10.135
Casă și conturi la bănci
2.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.629
Rezultat net
-19.626
Angajați
1
Datorii
551.795
Active imobilizate
55.359
Active circulante
36.277
Capitaluri proprii
-460.159
Venituri totale
92.463
Cheltuieli totale
111.320
Stocuri
24.201
Creanțe
10.135
Casă și conturi la bănci
1.941
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-10-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13486604
Număr de înregistrare
J31/184/2000
Înmatriculare
23 octombrie 2000
EUID
ROONRC.J31/184/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
CRIZANTEMELOR 13/A Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag Sălaj
Adresă fiscală
CRIZANTEMELOR 13/A SARMASAG SĂLAJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 octombrie 2000
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0260655256 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ERDEI CSABA-PAUL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PLASTER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.10.2000
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2000
Număr registrul comerțului
J31/184/2000
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0260655256 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, SAT SĂRMĂŞAG COM. SĂRMĂŞAG, STR. CRIZANTEMELOR, NR.13/A
Cod poștal fiscal
457330
Strada sediului
Str. Crizantemelor
Numărul sediului
13/A
Localitatea sediului
Sat Sărmăşag Com. Sărmăşag
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
457330
Strada domiciliului fiscal
Str. Crizantemelor
Numărul domiciliului fiscal
13/A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sărmăşag Com. Sărmăşag
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
457330

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2001
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5244 Rev. 1Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic

CAEN 5245 Rev. 1Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajSat Sărmăşag, Comuna SărmăşagCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI