Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PLASTIC INVEST TOP S.R.L.

PLASTIC INVEST TOP S.R.L.

CUI 30792514 · SRL· Municipiul Piteşti· Recuperarea materialelor reciclabile sortate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PLASTIC INVEST TOP S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti și raportează activitatea recuperarea materialelor reciclabile sortate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+67%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 3,9 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut11,5%

Marja netă calculată este 11,5% în 2024, față de 4,2% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+31,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20243,9 mil. lei+67% față de anul anterior2020: 3.637.4512021: 5.183.0812022: 2.728.5352023: 2.321.6602024: 3.876.907
Rezultat net 2024444 K lei+357,3% față de anul anterior2020: 460.7182021: 02022: 138.2632023: 97.0932024: 443.974
Angajați 20246+20% față de anul anterior2020: 72021: 122022: 72023: 52024: 6
Capitaluri proprii 20242,3 mil. lei-4,2% față de anul anterior2020: 1.535.0922021: 2.114.4622022: 2.291.6222023: 2.388.7152024: 2.289.209
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 3,6 mil. lei3,6 mil.20202021: 5,2 mil. lei5,2 mil.20212022: 2,7 mil. lei2,7 mil.20222023: 2,3 mil. lei2,3 mil.20232024: 3,9 mil. lei3,9 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,3%12,7%Mediana sectorului (2024): 4,3% · n=5912020: 12,7%12,7%20202021: 0%0%20212022: 5,1%5,1%20222023: 4,2%4,2%20232024: 11,5%11,5%2024

Cifra de afaceri: +67% față de anul anterior. Marja netă: 11,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii2,3 mil. lei-4,2% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei-23,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri2,7 mil. lei2,3 mil. lei3,9 mil. lei+67% față de anul anterior
Rezultat net138,3 K lei97,1 K lei444 K lei+357,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,3 mil. lei2,4 mil. lei2,3 mil. lei-4,2% față de anul anterior
Datorii2,6 mil. lei1,9 mil. lei1,4 mil. lei-23,5% față de anul anterior
Creanțe1 mil. lei412,9 K lei543,6 K lei+31,7% față de anul anterior
Angajați756+20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,5%4,3%n=5914,2%6,3%n=626
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)58,1%37,8%n=62354,6%44,2%n=667
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,2%56,4%n=62342,7%52,2%n=667
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,6%33,2%n=62371%31,1%n=667
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,3%0,6%n=6212,2%1,6%n=666
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive19,4%12,5%n=5484,1%15,5%n=615
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,95×0,96×n=8270,68×1,05×n=876
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36050,48 zile58,8 zilen=57264,02 zile63,57 zilen=600
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36070,57 zile31,34 zilen=493130,16 zile39,37 zilen=525
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați646.151 lei263.614 lein=487464.332 lei255.255 lein=529

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.876.907
Rezultat net
443.974
Angajați
6
Datorii
1.427.754
Active imobilizate
2.586.685
Active circulante
1.356.219
Capitaluri proprii
2.289.209
Venituri totale
4.050.069
Cheltuieli totale
3.524.609
Stocuri
759.985
Creanțe
543.581
Casă și conturi la bănci
52.653
Cheltuieli în avans
2.748
Venituri în avans
228.689
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.321.660
Rezultat net
97.093
Angajați
5
Datorii
1.866.791
Active imobilizate
3.105.737
Active circulante
1.267.802
Capitaluri proprii
2.388.715
Venituri totale
2.427.876
Cheltuieli totale
2.312.227
Stocuri
839.439
Creanțe
412.876
Casă și conturi la bănci
15.487
Cheltuieli în avans
164.465
Venituri în avans
282.498
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.728.535
Rezultat net
138.263
Angajați
7
Datorii
2.626.983
Active imobilizate
3.441.870
Active circulante
1.806.138
Capitaluri proprii
2.291.622
Venituri totale
3.026.812
Cheltuieli totale
2.868.227
Stocuri
702.927
Creanțe
1.003.784
Casă și conturi la bănci
99.427
Cheltuieli în avans
6.904
Venituri în avans
336.307
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.183.081
Rezultat net
0
Angajați
12
Datorii
1.718.210
Active imobilizate
2.538.980
Active circulante
1.857.295
Capitaluri proprii
2.114.462
Venituri totale
5.875.117
Cheltuieli totale
5.174.104
Stocuri
250.905
Creanțe
1.570.211
Casă și conturi la bănci
36.179
Cheltuieli în avans
10.362
Venituri în avans
433.240
Provizioane
140.725
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.637.451
Rezultat net
460.718
Angajați
7
Datorii
2.579.284
Active imobilizate
2.500.115
Active circulante
2.234.772
Capitaluri proprii
1.535.092
Venituri totale
3.770.222
Cheltuieli totale
3.227.243
Stocuri
548.388
Creanțe
1.677.179
Casă și conturi la bănci
9.205
Cheltuieli în avans
19.589
Venituri în avans
499.375
Provizioane
140.725
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-10-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30792514
Număr de înregistrare
J2012001440031
Înmatriculare
16 octombrie 2012
EUID
ROONRC.J2012001440031
Formă juridică
SRL
Sediu social
DÂRZU 29 B Municipiul Piteşti Argeş
Adresă fiscală
Str DÂRZU 29 B Piteşti ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 octombrie 2012
Înregistrare fiscală
11 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA MALVINA GEANINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PLASTIC INVEST TOP S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.10.2012
Înregistrare fiscală
16 octombrie 2012
Număr registrul comerțului
J2012001440031
Cod CAEN
2221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. DÂRZU, NR.29 B, CORPUL C1
Strada sediului
Str. Dârzu
Numărul sediului
29 B
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Corpul C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Dârzu
Numărul domiciliului fiscal
29 B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Corpul C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 decembrie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

3 înregistrări · valoare publicată 1.376.595 lei · 12 aprilie 2021–15 decembrie 2021

versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1915 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 54.028 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 3832
versiune 3 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1915 decembrie 2021 · SA.60236/2020 · 800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 3832
Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-1912 aprilie 2021 · SA.58166/2020 · 522.566 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 2016 Rev. 3Fabricarea materialelor plastice în forme primare

CAEN 2221 Rev. 3Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

CAEN 2222 Rev. 3Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic

CAEN 2225 Rev. 3Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 3832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI