Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PLATON MILLENIUM SRL

PLATON MILLENIUM SRL

CUI 13314030 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PLATON MILLENIUM SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-33,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 108,4 K lei, față de 163,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât39%

Marja netă calculată este 39% în 2025, față de 62,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+105,6%

Datoriile raportate sunt 445,5 K lei în 2025, față de 216,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025108,4 K lei-33,6% față de anul anterior2020: 84.6872021: 86.4752022: 86.9852023: 88.4342024: 163.2092025: 108.394
Rezultat net 202542,2 K lei-58,8% față de anul anterior2020: 70.8592021: 62.3042022: 68.8702023: 38.7002024: 102.4792025: 42.229
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202543,2 K lei-79,5% față de anul anterior2020: 262.1562021: 324.4602022: 69.8302023: 108.5302024: 211.0092025: 43.237
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate082 K163 K2020: 84,7 K lei84,7 K20202021: 86,5 K lei86,5 K20212022: 87 K lei87 K20222023: 88,4 K lei88,4 K20232024: 163,2 K lei163,2 K20242025: 108,4 K lei108,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,8%83,7%2020: 83,7%83,7%20202021: 72%72%20212022: 79,2%79,2%20222023: 43,8%43,8%20232024: 62,8%62,8%20242025: 39%39%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=753

Cifra de afaceri: -33,6% față de anul anterior.Marjă netă 39% · -23,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024211 K lei
202543,2 K lei

Datorii raportate

2024216,8 K lei
2025445,5 K lei

Disponibilități bănești

202426,5 K lei
202582,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri88,4 K lei163,2 K lei108,4 K lei-33,6% față de anul anterior
Rezultat net38,7 K lei102,5 K lei42,2 K lei-58,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,5 K lei211 K lei43,2 K lei-79,5% față de anul anterior
Datorii335,9 K lei216,8 K lei445,5 K lei+105,6% față de anul anterior
Creanțe363 lei—5,4 K leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă39%62,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=753) · 2024: 4,6% (n=882)

Rezultat / active (A+B)8,6%24%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=845) · 2024: 0,2% (n=968)

Rezultat / capitaluri proprii97,7%48,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,6% (n=750) · 2024: 3,9% (n=870)

Vânzări per angajat108.394 lei163.209 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 249.455 lei (n=512) · 2024: 210.059 lei (n=608)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)8,8%49,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=847) · 2024: 26,6% (n=970)

Datorii / active (A+B)91,2%50,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,1% (n=847) · 2024: 64,5% (n=970)

Ponderea activelor imobilizate82,1%93,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,5% (n=847) · 2024: 48,9% (n=970)

Active circulante / datorii totale0,2×0,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=1.018) · 2024: 0,82× (n=1.189)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări18 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 140,4 zile (n=710) · 2024: 144,7 zile (n=813)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.394
Rezultat net
42.229
Angajați
1
Datorii
445.547
Active imobilizate
401.276
Active circulante
87.508
Capitaluri proprii
43.237
Venituri totale
108.442
Cheltuieli totale
65.129
Stocuri
—
Creanțe
5.411
Casă și conturi la bănci
82.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.209
Rezultat net
102.479
Angajați
1
Datorii
216.750
Active imobilizate
401.276
Active circulante
26.483
Capitaluri proprii
211.009
Venituri totale
163.209
Cheltuieli totale
59.131
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.434
Rezultat net
38.700
Angajați
1
Datorii
335.860
Active imobilizate
401.276
Active circulante
43.114
Capitaluri proprii
108.530
Venituri totale
88.434
Cheltuieli totale
48.850
Stocuri
—
Creanțe
363
Casă și conturi la bănci
42.751
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.985
Rezultat net
68.870
Angajați
1
Datorii
360.862
Active imobilizate
401.276
Active circulante
29.416
Capitaluri proprii
69.830
Venituri totale
86.985
Cheltuieli totale
15.557
Stocuri
—
Creanțe
363
Casă și conturi la bănci
29.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.475
Rezultat net
62.304
Angajați
—
Datorii
102.133
Active imobilizate
401.276
Active circulante
25.317
Capitaluri proprii
324.460
Venituri totale
86.475
Cheltuieli totale
21.888
Stocuri
—
Creanțe
311
Casă și conturi la bănci
25.006
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.687
Rezultat net
70.859
Angajați
—
Datorii
152.365
Active imobilizate
401.276
Active circulante
13.245
Capitaluri proprii
262.156
Venituri totale
84.687
Cheltuieli totale
11.541
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.245
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 34% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 34% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13314030
Număr de înregistrare
J2000007948408
Înmatriculare
30 august 2000
EUID
ROONRC.J2000007948408
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTORIEI 155 D1 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Calea VICTORIEI 155 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
6 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0724543142 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KATERINA KTORIDES

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PLATON MILLENIUM SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.09.2016
Înregistrare fiscală
30 august 2000
Număr registrul comerțului
J2000007948408
Cod CAEN
150
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0724543142 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL VICTORIEI, NR.155, TRONSON 6. BIROU 11 A, BL.D1, ET.9, AP.1
Cod poștal fiscal
10073
Strada sediului
Cal. Victoriei
Numărul sediului
155
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
10073
Detalii sediu
TRONSON 6. BIROU 11 A
Strada domiciliului fiscal
Cal. Victoriei
Numărul domiciliului fiscal
155
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
10073
Detalii domiciliu fiscal
TRONSON 6. BIROU 11 A

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2000
TVA până la
30 septembrie 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

48 activități autorizate

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 3Activități după recoltare și pregătirea semințelor

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1101 Rev. 3Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice

CAEN 1102 Rev. 3Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI