Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PLENUM SRL

PLENUM SRL

CUI 8360757 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

PLENUM SRL are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-15,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,3%

Marja netă calculată este -1,3% în 2025, față de -1,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-13,7%

Datoriile raportate sunt 402,5 K lei în 2025, față de 466,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-15,3% față de anul anterior2020: 833.1722021: 1.068.0022022: 1.641.9562023: 1.642.2122024: 1.668.4002025: 1.413.870
Rezultat net 2025-18,2 K leiPierdere redusă cu 35,7%2020: 9.1372021: 32.8782022: 28.6192023: 15.8742024: -28.2672025: -18.179
Angajați 202510+11,1% față de anul anterior2020: 42021: 62022: 112023: 132024: 92025: 10
Capitaluri proprii 202565,1 K lei-21,8% față de anul anterior2020: 30.1902021: 62.2102022: 90.8292023: 106.7032024: 83.2982025: 65.119
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0834 K2 mil.2020: 833,2 K lei833,2 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,7%4,7%11,2%2020: 1,1%1,1%20202021: 3,1%3,1%20212022: 1,7%1,7%20222023: 1%1%20232024: -1,7%-1,7%20242025: -1,3%-1,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,2% · n=3.745

Cifra de afaceri: -15,3% față de anul anterior.Marjă netă -1,3% · +0,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202483,3 K lei
202565,1 K lei

Datorii raportate

2024466,4 K lei
2025402,5 K lei

Disponibilități bănești

2024127,7 K lei
202530,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,7 mil. lei1,4 mil. lei-15,3% față de anul anterior
Rezultat net15,9 K lei-28,3 K lei-18,2 K leiPierdere redusă cu 35,7%
Capitaluri proprii106,7 K lei83,3 K lei65,1 K lei-21,8% față de anul anterior
Datorii463,4 K lei466,4 K lei402,5 K lei-13,7% față de anul anterior
Creanțe93,7 K lei220,8 K lei173,6 K lei-21,4% față de anul anterior
Angajați13910+11,1% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,3%-1,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=3.745) · 2024: 11,2% (n=3.971)

Rezultat / active (A+B)-3,7%-4,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=3.365) · 2024: 3,9% (n=3.506)

Rezultat / capitaluri proprii-27,9%-33,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,4% (n=3.319) · 2024: 26,4% (n=3.436)

Vânzări per angajat141.387 lei185.378 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 117.470 lei (n=1.649) · 2024: 104.323 lei (n=1.840)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)13,3%12,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=3.365) · 2024: 46,3% (n=3.506)

Datorii / active (A+B)81,9%71,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,8% (n=3.365) · 2024: 42,5% (n=3.506)

Ponderea activelor imobilizate33,8%29,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=3.365) · 2024: 38,7% (n=3.506)

Active circulante / datorii totale0,81×0,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=4.556) · 2024: 1,16× (n=4.747)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări44,2 zile47,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 38,9 zile (n=3.093) · 2024: 35,6 zile (n=3.140)

Stocuri în zile de vânzări30,8 zile24 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,9 zile (n=1.545) · 2024: 19,8 zile (n=1.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.413.870
Rezultat net
-18.179
Angajați
10
Datorii
402.514
Active imobilizate
166.303
Active circulante
324.995
Capitaluri proprii
65.119
Venituri totale
1.434.766
Cheltuieli totale
1.451.781
Stocuri
120.867
Creanțe
173.624
Casă și conturi la bănci
30.504
Cheltuieli în avans
57.022
Venituri în avans
80.687
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.668.400
Rezultat net
-28.267
Angajați
9
Datorii
466.418
Active imobilizate
191.393
Active circulante
459.832
Capitaluri proprii
83.298
Venituri totale
1.671.471
Cheltuieli totale
1.699.738
Stocuri
111.300
Creanțe
220.793
Casă și conturi la bănci
127.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
101.509
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.642.212
Rezultat net
15.874
Angajați
13
Datorii
463.371
Active imobilizate
217.373
Active circulante
352.701
Capitaluri proprii
106.703
Venituri totale
1.642.468
Cheltuieli totale
1.610.498
Stocuri
194.255
Creanțe
93.693
Casă și conturi la bănci
64.753
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.641.956
Rezultat net
28.619
Angajați
11
Datorii
432.507
Active imobilizate
217.055
Active circulante
306.281
Capitaluri proprii
90.829
Venituri totale
1.642.197
Cheltuieli totale
1.597.485
Stocuri
128.325
Creanțe
125.405
Casă și conturi la bănci
52.551
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.068.002
Rezultat net
32.878
Angajați
6
Datorii
466.785
Active imobilizate
246.857
Active circulante
282.138
Capitaluri proprii
62.210
Venituri totale
1.261.724
Cheltuieli totale
1.217.940
Stocuri
163.200
Creanțe
78.421
Casă și conturi la bănci
40.517
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
833.172
Rezultat net
9.137
Angajați
4
Datorii
606.393
Active imobilizate
273.060
Active circulante
536.003
Capitaluri proprii
30.190
Venituri totale
899.013
Cheltuieli totale
882.832
Stocuri
195.181
Creanțe
91.321
Casă și conturi la bănci
249.501
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
172.480
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-04-23 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8360757
Număr de înregistrare
J08/423/1996
Înmatriculare
27 martie 1996
EUID
ROONRC.J08/423/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Uranus 19 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Uranus 19 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 aprilie 1996
Înregistrare fiscală
12 martie 2024
Telefon
093683575
Fax
680

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEAGU LUMINIŢA VICTORIŢA
administrator
POPESCU DANIEL-LUCIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PLENUM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.04.1996
Înregistrare fiscală
23 aprilie 1996
Număr registrul comerțului
J08/423/1996
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
068184306
Fax
680
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. URANUS, NR.19, SC.A, AP.1
Cod poștal fiscal
500343
Strada sediului
Str. Uranus
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500343
Strada domiciliului fiscal
Str. Uranus
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500343

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2000
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2022
Actualizare TVA la încasare
20 decembrie 2021
Publicare TVA la încasare
21 decembrie 2021
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 1729 Rev. 2Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 1812 Rev. 2Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovStrada UranusCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI