Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PNK CITY CARS S.R.L.

PNK CITY CARS S.R.L.

CUI 48663261 · SRL· Sat Roşu, Comuna Chiajna· Alte transporturi terestre de călători n.c.a

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PNK CITY CARS S.R.L. are sediul în Sat Roşu, Comuna Chiajna și raportează activitatea alte transporturi terestre de călători n.c.a. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+974,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 3,1 mil. lei, față de 292,4 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-15,8%

Marja netă calculată este -15,8% în 2024, față de 90,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20243,1 mil. lei+974,8% față de anul anterior2023: 292.3572024: 3.142.248
Rezultat net 2024-495,1 K leiTrecere pe pierdere2023: 265.4442024: -495.087
Angajați 20248+300% față de anul anterior2023: 22024: 8
Capitaluri proprii 2024-457,7 K leiCapitaluri devenite negative2023: 265.6442024: -457.705
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2023: 292,4 K lei292,4 K20232024: 3,1 mil. lei3,1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-15,8%37,5%90,8%2023: 90,8%90,8%20232024: -15,8%-15,8%2024Reper 2024: mediana sectorului 4,8% · n=7.971

Cifra de afaceri: +974,8% față de anul anterior.Marjă netă -15,8% · -106,6 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023265,6 K lei
2024-457,7 K lei

Datorii raportate

202310,5 K lei
2024715,8 K lei

Disponibilități bănești

2023129,3 K lei
202483 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri292,4 K lei3,1 mil. lei+974,8% față de anul anterior
Rezultat net265,4 K lei-495,1 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii265,6 K lei-457,7 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii10,5 K lei715,8 K lei+6.703,2% față de anul anterior
Creanțe142,7 K lei175,1 K lei+22,7% față de anul anterior
Angajați28+300% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-15,8%90,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 4,8% (n=7.971) · 2023: 7,4% (n=6.889)

Rezultat / capitaluri proprii—99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 46,6% (n=6.080) · 2023: 48,7% (n=5.423)

Vânzări per angajat392.781 lei146.179 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 125.973 lei (n=5.771) · 2023: 119.429 lei (n=5.054)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,36×25,85×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,78× (n=9.442) · 2023: 0,96× (n=8.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări20,1 zile175,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 29 zile (n=6.167) · 2023: 36,2 zile (n=5.429)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.142.248
Rezultat net
-495.087
Angajați
8
Datorii
715.767
Active imobilizate
—
Active circulante
258.062
Capitaluri proprii
-457.705
Venituri totale
3.263.589
Cheltuieli totale
3.758.676
Stocuri
—
Creanțe
175.107
Casă și conturi la bănci
82.955
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
292.357
Rezultat net
265.444
Angajați
2
Datorii
10.521
Active imobilizate
—
Active circulante
272.012
Capitaluri proprii
265.644
Venituri totale
292.357
Cheltuieli totale
24.047
Stocuri
—
Creanțe
142.709
Casă și conturi la bănci
129.303
Cheltuieli în avans
4.153
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-28

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-27–2026-10-28 · verificat 2026-10-28.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
48663261
Număr de înregistrare
J23/5395/2023
Înmatriculare
22 august 2023
EUID
ROONRC.J23/5395/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
BACRIULUI 42 Sat Roşu, Comuna Chiajna Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MITRICĂ ROXANA-ANGELICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PNK CITY CARS S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.05.2025
Înregistrare fiscală
22 august 2023
Număr registrul comerțului
J23/5395/2023
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0732824654 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT ROŞU COM. CHIAJNA, DRM. BACRIULUI, NR.42, CAMERA 1, BIROUL NR. 1, ET.1, AP.18
Cod poștal fiscal
77042
Strada sediului
Drm. Bacriului
Numărul sediului
42
Localitatea sediului
Sat Roşu Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77042
Detalii sediu
Camera 1. Biroul nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Drm. Bacriului
Numărul domiciliului fiscal
42
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Roşu Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77042
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1, Biroul nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2024
TVA până la
20 mai 2025
Anulare operată la
21 mai 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-28Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Roşu, Comuna ChiajnaCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI