Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POALELUNGI MARIANA AGENT DE ASIGURARE SRL

POALELUNGI MARIANA AGENT DE ASIGURARE SRL

CUI 36842450 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

POALELUNGI MARIANA AGENT DE ASIGURARE SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 177,7 K lei, față de 191 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut78,4%

Marja netă calculată este 78,4% în 2025, față de 77,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-36,6%

Datoriile raportate sunt 5 K lei în 2025, față de 7,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025177,7 K lei-7% față de anul anterior2020: 112.5612021: 118.0252022: 118.3692023: 144.5302024: 191.0102025: 177.734
Rezultat net 2025139,4 K lei-5,4% față de anul anterior2020: 86.9322021: 101.4662022: 97.5222023: 105.5952024: 147.3202025: 139.350
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12021: 02022: 12023: 0
Capitaluri proprii 2025143,1 K lei-5,1% față de anul anterior2020: 97.8782021: 113.3442022: 99.8662023: 108.4612024: 150.7812025: 143.131
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate096 K191 K2020: 112,6 K lei112,6 K20202021: 118 K lei118 K20212022: 118,4 K lei118,4 K20222023: 144,5 K lei144,5 K20232024: 191 K lei191 K20242025: 177,7 K lei177,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%43%86%2020: 77,2%77,2%20202021: 86%86%20212022: 82,4%82,4%20222023: 73,1%73,1%20232024: 77,1%77,1%20242025: 78,4%78,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 32,7% · n=4.184

Cifra de afaceri: -7% față de anul anterior.Marjă netă 78,4% · +1,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024150,8 K lei
2025143,1 K lei

Datorii raportate

20247,9 K lei
20255 K lei

Disponibilități bănești

202429,8 K lei
202552,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri144,5 K lei191 K lei177,7 K lei-7% față de anul anterior
Rezultat net105,6 K lei147,3 K lei139,4 K lei-5,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,5 K lei150,8 K lei143,1 K lei-5,1% față de anul anterior
Datorii5,7 K lei7,9 K lei5 K lei-36,6% față de anul anterior
Creanțe74,5 K lei127,8 K lei95 K lei-25,7% față de anul anterior
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă78,4%77,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=4.184) · 2024: 29,7% (n=4.510)

Rezultat / active (A+B)94,1%92,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=3.047) · 2024: 23,6% (n=3.220)

Rezultat / capitaluri proprii97,4%97,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 74,3% (n=4.317) · 2024: 41,8% (n=4.702)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)96,6%95%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 71,6% (n=3.049) · 2024: 76,5% (n=3.223)

Datorii / active (A+B)3,4%5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,5% (n=3.049) · 2024: 23,4% (n=3.223)

Ponderea activelor imobilizate0,3%0,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,8% (n=3.049) · 2024: 17,3% (n=3.223)

Active circulante / datorii totale29,63×20,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,76× (n=4.675) · 2024: 3,53× (n=5.055)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări192,4 zile240,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 90 zile (n=3.571) · 2024: 65,6 zile (n=3.660)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.734
Rezultat net
139.350
Angajați
—
Datorii
4.984
Active imobilizate
433
Active circulante
147.669
Capitaluri proprii
143.131
Venituri totale
177.734
Cheltuieli totale
13.826
Stocuri
—
Creanțe
95.000
Casă și conturi la bănci
52.669
Cheltuieli în avans
13
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.010
Rezultat net
147.320
Angajați
—
Datorii
7.859
Active imobilizate
1.083
Active circulante
157.557
Capitaluri proprii
150.781
Venituri totale
191.010
Cheltuieli totale
18.197
Stocuri
—
Creanțe
127.806
Casă și conturi la bănci
29.751
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.530
Rezultat net
105.595
Angajați
0
Datorii
5.721
Active imobilizate
1.625
Active circulante
112.557
Capitaluri proprii
108.461
Venituri totale
144.541
Cheltuieli totale
20.918
Stocuri
0
Creanțe
74.500
Casă și conturi la bănci
38.057
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.369
Rezultat net
97.522
Angajați
1
Datorii
1.834
Active imobilizate
0
Active circulante
101.700
Capitaluri proprii
99.866
Venituri totale
118.369
Cheltuieli totale
17.366
Stocuri
0
Creanțe
94.300
Casă și conturi la bănci
7.400
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.025
Rezultat net
101.466
Angajați
0
Datorii
975
Active imobilizate
0
Active circulante
114.319
Capitaluri proprii
113.344
Venituri totale
118.025
Cheltuieli totale
13.018
Stocuri
0
Creanțe
94.400
Casă și conturi la bănci
19.919
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.561
Rezultat net
86.932
Angajați
1
Datorii
865
Active imobilizate
0
Active circulante
98.743
Capitaluri proprii
97.878
Venituri totale
112.561
Cheltuieli totale
22.989
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
98.743
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36842450
Număr de înregistrare
J17/1706/2016
Înmatriculare
15 decembrie 2016
EUID
ROONRC.J17/1706/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN 7 C6 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TRAIAN 7 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 decembrie 2016
Înregistrare fiscală
8 martie 2023
Telefon
0724065528 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POALELUNGI MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POALELUNGI MARIANA AGENT DE ASIGURARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.12.2016
Înregistrare fiscală
15 decembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016001706175
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0724065528 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. TRAIAN, NR.7, BL.C6, SC.2, ET.2, AP.22
Strada sediului
Str. Traian
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Strada domiciliului fiscal
Str. Traian
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI