Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PODGORII BOHOTIN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

PODGORII BOHOTIN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 44678804 · CA· Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni

mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PODGORII BOHOTIN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+39,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 791,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-0%

Marja netă calculată este -0% în 2025, față de -0,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+39,5% față de anul anterior2023: 686.2532024: 791.6952025: 1.104.754
Rezultat net 2025-523 lei-29,1% față de anul anterior2023: -1882024: -4052025: -523
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202512,9 K lei-3,9% față de anul anterior2023: 9.8122024: 13.4072025: 12.884
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0552 K1 mil.2023: 686,3 K lei686,3 K20232024: 791,7 K lei791,7 K20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,1%3,8%7,7%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912023: -0%-0%20232024: -0,1%-0,1%20242025: -0%-0%2025

Cifra de afaceri: +39,5% față de anul anterior. Marja netă: -0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii12,9 K lei-3,9% față de anul anterior
Datorii312,2 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri686,3 K lei791,7 K lei1,1 mil. lei+39,5% față de anul anterior
Rezultat net-188 lei-405 lei-523 lei-29,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,8 K lei13,4 K lei12,9 K lei-3,9% față de anul anterior
Datorii0 lei0 lei312,2 K leiFără an comparabil
Creanțe——11 leiFără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-0%7,7%n=6.791-0,1%4,9%n=7.234
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-4,1%11,6%n=6.036-3%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,04×0,86×n=7.779—0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600 zile96,62 zilen=6.648—120,82 zilen=7.030

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.104.754
Rezultat net
-523
Angajați
—
Datorii
312.150
Active imobilizate
—
Active circulante
325.034
Capitaluri proprii
12.884
Venituri totale
1.104.754
Cheltuieli totale
1.105.277
Stocuri
—
Creanțe
11
Casă și conturi la bănci
325.023
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
14.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
791.695
Rezultat net
-405
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
13.407
Capitaluri proprii
13.407
Venituri totale
791.695
Cheltuieli totale
792.100
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
14.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
686.253
Rezultat net
-188
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
9.812
Capitaluri proprii
9.812
Venituri totale
686.670
Cheltuieli totale
686.858
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.812
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-08-16; reactivare la 2022-12-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-12-19
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat cenzori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat cenzori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-08-16; reactivare la 2022-12-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-12-19
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44678804
Număr de înregistrare
C22/7/2021
Înmatriculare
2 august 2021
EUID
ROONRC.C22/7/2021
Formă juridică
CA
Sediu social
Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni Iaşi
Adresă fiscală
Răducăneni IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 august 2021
Înregistrare fiscală
19 februarie 2024

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PODGORII BOHOTIN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.08.2021
Înregistrare fiscală
2 august 2021
Număr registrul comerțului
C22/7/2021
Cod CAEN
111
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Comunală Răducăneni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT RĂDUCĂNENI COM. RĂDUCĂNENI, CORP 1, C3 ŞI C4, CARTE FUNCIARĂ NR.60510
Cod poștal fiscal
707400
Localitatea sediului
Sat Răducăneni Com. Răducăneni
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707400
Detalii sediu
Corp 1, C3 şi C4, Carte Funciară nr.60510
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Răducăneni Com. Răducăneni
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707400
Detalii domiciliu fiscal
Corp 1, C3 şi C4, Carte Funciară nr.60510

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
16 august 2022
Reactivare
19 decembrie 2022
Publicarea deciziei
19 august 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

85 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0112 Rev. 2Cultivarea orezului

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0116 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru fibre textile

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0124 Rev. 2Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 0126 Rev. 2Cultivarea fructelor oleaginoase

CAEN 0127 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor

CAEN 0129 Rev. 2Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 2Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0147 Rev. 2Creșterea păsărilor

CAEN 0149 Rev. 2Creșterea altor animale

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 0164 Rev. 2Pregătirea semințelor

CAEN 0170 Rev. 2Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 0230 Rev. 2Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană

CAEN 0240 Rev. 2Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 0312 Rev. 2Pescuitul în ape dulci

CAEN 0322 Rev. 2Acvacultura în ape dulci

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1020 Rev. 2Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 1031 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cartofilor

CAEN 1032 Rev. 2Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 2Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1041 Rev. 2Fabricarea uleiurilor și grăsimilor

CAEN 1042 Rev. 2Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare

CAEN 1051 Rev. 2Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor

CAEN 1052 Rev. 2Fabricarea înghețatei

CAEN 1061 Rev. 2Fabricarea produselor de morărit

CAEN 1062 Rev. 2Fabricarea amidonului și a produselor din amidon

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1073 Rev. 2Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare

CAEN 1089 Rev. 2Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 1091 Rev. 2Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

CAEN 1102 Rev. 2Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 1103 Rev. 2Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe

CAEN 1104 Rev. 2Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare

CAEN 1107 Rev. 2Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4636 Rev. 2Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 2Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4723 Rev. 2Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Răducăneni, Comuna RăducăneniCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI