Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POIANA MOIECIU SRL

POIANA MOIECIU SRL

CUI 30100117 · SRL· Sat Cheia, Comuna Moieciu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

POIANA MOIECIU SRL are sediul în Sat Cheia, Comuna Moieciu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-43%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 74 K lei, față de 129,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-55,4%

Marja netă calculată este -55,4% în 2025, față de -9,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,4%

Datoriile raportate sunt 15,6 K lei în 2025, față de 10,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202574 K lei-43% față de anul anterior2020: 58.4002021: 111.4472022: 163.1592023: 177.9882024: 129.8952025: 74.023
Rezultat net 2025-41 K lei-248,4% față de anul anterior2020: 22.9642021: 16.0452022: 54.9282023: 41.4572024: -11.7652025: -40.991
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025154,7 K lei-20,7% față de anul anterior2020: 94.4322021: 110.4772022: 165.4052023: 206.8612024: 195.0972025: 154.655
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate089 K178 K2020: 58,4 K lei58,4 K20202021: 111,4 K lei111,4 K20212022: 163,2 K lei163,2 K20222023: 178 K lei178 K20232024: 129,9 K lei129,9 K20242025: 74 K lei74 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-55,4%-8%39,3%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672020: 39,3%39,3%20202021: 14,4%14,4%20212022: 33,7%33,7%20222023: 23,3%23,3%20232024: -9,1%-9,1%20242025: -55,4%-55,4%2025

Cifra de afaceri: -43% față de anul anterior. Marja netă: -55,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii154,7 K lei-20,7% față de anul anterior
Datorii15,6 K lei+55,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri178 K lei129,9 K lei74 K lei-43% față de anul anterior
Rezultat net41,5 K lei-11,8 K lei-41 K lei-248,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii206,9 K lei195,1 K lei154,7 K lei-20,7% față de anul anterior
Datorii26,2 K lei10,1 K lei15,6 K lei+55,4% față de anul anterior
Creanțe179,1 K lei181,2 K lei129 K lei-28,8% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-55,4%4,6%n=4.967-9,1%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,8%22,4%n=4.75895,1%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,2%67,2%n=4.7584,9%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)19,8%61,4%n=4.7587,1%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-24,1%0,5%n=4.754-5,7%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-26,5%12,2%n=4.199-6%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii8,74×0,58×n=6.29818,95×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360627,41 zile35,76 zilen=4.415502,16 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36016,83 zile16,72 zilen=2.656—16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—151.923 lein=3.057129.895 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.023
Rezultat net
-40.991
Angajați
—
Datorii
15.642
Active imobilizate
33.642
Active circulante
136.655
Capitaluri proprii
154.655
Venituri totale
74.043
Cheltuieli totale
115.034
Stocuri
3.460
Creanțe
129.007
Casă și conturi la bănci
4.188
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.895
Rezultat net
-11.765
Angajați
1
Datorii
10.064
Active imobilizate
14.472
Active circulante
190.689
Capitaluri proprii
195.097
Venituri totale
129.952
Cheltuieli totale
139.956
Stocuri
—
Creanțe
181.189
Casă și conturi la bănci
9.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.988
Rezultat net
41.457
Angajați
1
Datorii
26.240
Active imobilizate
28.745
Active circulante
204.356
Capitaluri proprii
206.861
Venituri totale
178.079
Cheltuieli totale
135.107
Stocuri
—
Creanțe
179.050
Casă și conturi la bănci
25.306
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.159
Rezultat net
54.928
Angajați
1
Datorii
32.079
Active imobilizate
51.710
Active circulante
145.774
Capitaluri proprii
165.405
Venituri totale
163.159
Cheltuieli totale
105.161
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
145.774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.447
Rezultat net
16.045
Angajați
1
Datorii
41.109
Active imobilizate
74.655
Active circulante
76.931
Capitaluri proprii
110.477
Venituri totale
111.447
Cheltuieli totale
94.317
Stocuri
—
Creanțe
10.474
Casă și conturi la bănci
66.457
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.400
Rezultat net
22.964
Angajați
1
Datorii
4.725
Active imobilizate
18
Active circulante
99.139
Capitaluri proprii
94.432
Venituri totale
58.524
Cheltuieli totale
34.080
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
99.139
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-04-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30100117
Număr de înregistrare
J8/615/2012
Înmatriculare
20 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J8/615/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
CHEIA 1A Sat Cheia, Comuna Moieciu Braşov
Adresă fiscală
CHEIA 1A Cheia BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 aprilie 2012
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2024
Telefon
0742781975 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEMEŞ EUGENIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POIANA MOIECIU SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.04.2012
Înregistrare fiscală
20 aprilie 2012
Număr registrul comerțului
J08/615/2012
Cod CAEN
9313
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Contact și adrese

Telefon
0742781975 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT CHEIA COM. MOIECIU, CHEIA, NR.1A, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
507131
Strada sediului
CHEIA
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Sat Cheia Com. Moieciu
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507131
Detalii sediu
Camera 1
Strada domiciliului fiscal
CHEIA
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cheia Com. Moieciu
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507131
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 9311 Rev. 2Activități ale bazelor sportive

CAEN 9313 Rev. 2Activități ale centrelor de fitness

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Cheia, Comuna MoieciuCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI