Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POIENARIANDREICRISTIAN S.R.L.

POIENARIANDREICRISTIAN S.R.L.

CUI 39425805 · SRL· Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

POIENARIANDREICRISTIAN S.R.L. are sediul în Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a scăzut-73,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 383,2 K lei, față de 1,4 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât28%

Marja netă calculată este 28% în 2022, față de 74,1% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022383,2 K lei-73,4% față de anul anterior2020: 817.2772021: 1.438.9102022: 383.201
Rezultat net 2022107,4 K lei-89,9% față de anul anterior2020: 482.2152021: 1.066.7392022: 107.448
Angajați 20227-22,2% față de anul anterior2020: 82021: 92022: 7
Capitaluri proprii 2022107,7 K lei-89,9% față de anul anterior2020: 482.4552021: 1.066.9792022: 107.688
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0719 K1 mil.2020: 817,3 K lei817,3 K20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 383,2 K lei383,2 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%37,1%74,1%Mediana sectorului (2022): 17,8% · n=317982020: 59%59%20202021: 74,1%74,1%20212022: 28%28%2022

Cifra de afaceri: -73,4% față de anul anterior. Marja netă: 28%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii107,7 K lei-89,9% față de anul anterior
Datorii392,3 K lei+22,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri817,3 K lei1,4 mil. lei383,2 K lei-73,4% față de anul anterior
Rezultat net482,2 K lei1,1 mil. lei107,4 K lei-89,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii482,5 K lei1,1 mil. lei107,7 K lei-89,9% față de anul anterior
Datorii174,6 K lei319,3 K lei392,3 K lei+22,9% față de anul anterior
Creanțe—25,3 K lei—Fără an comparabil
Angajați897-22,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri28%17,8%n=31.79874,1%15,2%n=27.590
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%50,2%n=29.778100%38,5%n=25.787
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,27×1,38×n=40.6824,34×1,36×n=35.665
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—84,62 zilen=26.9376,33 zile71,47 zilen=23.107
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați54.743 lei94.472 lein=27.317159.879 lei82.952 lein=22.853

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
383.201
Rezultat net
107.448
Angajați
7
Datorii
392.294
Active imobilizate
—
Active circulante
499.982
Capitaluri proprii
107.688
Venituri totale
383.201
Cheltuieli totale
272.221
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
499.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.438.910
Rezultat net
1.066.739
Angajați
9
Datorii
319.253
Active imobilizate
—
Active circulante
1.386.232
Capitaluri proprii
1.066.979
Venituri totale
1.438.910
Cheltuieli totale
358.070
Stocuri
—
Creanțe
25.307
Casă și conturi la bănci
1.360.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
817.277
Rezultat net
482.215
Angajați
8
Datorii
174.562
Active imobilizate
—
Active circulante
657.017
Capitaluri proprii
482.455
Venituri totale
817.277
Cheltuieli totale
326.229
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
657.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

497.076 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-02-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Obligații fiscale restante publicate

497.076 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 73% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat291.579 lei98.883 lei390.462 lei390.462 lei0 lei
Asigurări sociale81.267 lei25.339 lei106.606 lei106.606 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate0 lei8 lei8 lei8 lei0 lei

Observație ANAF: Insolvabil

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39425805
Număr de înregistrare
J29/1135/2018
Înmatriculare
31 mai 2018
EUID
ROONRC.J29/1135/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
POIENARII APOSTOLI 281 Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota Prahova
Adresă fiscală
POIENARII APOSTOLI 281 Poienarii Apostoli PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 mai 2018
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORESCU GEORGIANA DANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POIENARIANDREICRISTIAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2018
Înregistrare fiscală
31 mai 2018
Număr registrul comerțului
J29/1135/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT POIENARII APOSTOLI COM. GORGOTA, POIENARII APOSTOLI, NR.281, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
107278
Strada sediului
POIENARII APOSTOLI
Numărul sediului
281
Localitatea sediului
Sat Poienarii Apostoli Com. Gorgota
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107278
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
POIENARII APOSTOLI
Numărul domiciliului fiscal
281
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poienarii Apostoli Com. Gorgota
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107278
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2020
TVA până la
31 octombrie 2023
Anulare operată la
1 noiembrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 august 2020
TVA la încasare până la
1 noiembrie 2023
Actualizare TVA la încasare
1 noiembrie 2023
Publicare TVA la încasare
2 noiembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
27 februarie 2024
Publicarea deciziei
4 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Poienarii Apostoli, Comuna GorgotaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI