Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 109,4 mil. lei, față de 110,2 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025POLICOLOR SA
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
POLICOLOR SA are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 91,6% în 2025, față de -0,6% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 49 mil. lei în 2025, față de 44 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 5,6% · n=42Cifra de afaceri: -0,7% față de anul anterior.Marjă netă 91,6% · +92,2 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 728,9 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 125,2 mil. lei | 110,2 mil. lei | 109,4 mil. lei | -0,7% față de anul anterior |
| Rezultat net | 1,5 mil. lei | -651,1 K lei | 100,3 mil. lei | Trecere pe profit |
| Capitaluri proprii | 75,2 mil. lei | 67 mil. lei | 165,8 mil. lei | +147,4% față de anul anterior |
| Datorii | 48,8 mil. lei | 44 mil. lei | 49 mil. lei | +11,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 18,5 mil. lei | 15 mil. lei | 17,1 mil. lei | +13,5% față de anul anterior |
| Angajați | 145 | 144 | 145 | +0,7% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=42) · 2024: 6% (n=47)
Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=43) · 2024: 5,7% (n=51)
Mediana sectorului: 2025: 11,1% (n=41) · 2024: 14,3% (n=46)
Mediana sectorului: 2025: 527.822 lei (n=42) · 2024: 555.577 lei (n=45)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 57,5% (n=43) · 2024: 59,5% (n=51)
Mediana sectorului: 2025: 40,9% (n=43) · 2024: 39,1% (n=51)
Mediana sectorului: 2025: 35,9% (n=43) · 2024: 31,8% (n=51)
Mediana sectorului: 2025: 1,42× (n=46) · 2024: 1,6× (n=53)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 81,9 zile (n=42) · 2024: 67,5 zile (n=47)
Mediana sectorului: 2025: 65,3 zile (n=42) · 2024: 57,5 zile (n=46)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 109.441.987
- Rezultat net
- 100.272.340
- Angajați
- 145
- Datorii
- 48.997.676
- Active imobilizate
- 173.390.771
- Active circulante
- 41.944.024
- Capitaluri proprii
- 165.780.771
- Venituri totale
- 227.749.605
- Cheltuieli totale
- 127.477.265
- Stocuri
- 16.104.682
- Creanțe
- 17.058.734
- Casă și conturi la bănci
- 8.780.608
- Cheltuieli în avans
- 406.429
- Venituri în avans
- 233.900
- Provizioane
- 728.877
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 110.179.517
- Rezultat net
- -651.065
- Angajați
- 144
- Datorii
- 43.996.660
- Active imobilizate
- 73.468.245
- Active circulante
- 39.081.685
- Capitaluri proprii
- 67.008.432
- Venituri totale
- 116.397.933
- Cheltuieli totale
- 117.048.998
- Stocuri
- 18.203.446
- Creanțe
- 15.031.192
- Casă și conturi la bănci
- 5.847.047
- Cheltuieli în avans
- 379.895
- Venituri în avans
- 249.416
- Provizioane
- 1.675.317
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 125.163.806
- Rezultat net
- 1.458.782
- Angajați
- 145
- Datorii
- 48.831.619
- Active imobilizate
- 83.255.006
- Active circulante
- 42.166.291
- Capitaluri proprii
- 75.159.497
- Venituri totale
- 132.693.986
- Cheltuieli totale
- 131.235.204
- Stocuri
- 16.594.534
- Creanțe
- 18.542.779
- Casă și conturi la bănci
- 7.028.978
- Cheltuieli în avans
- 453.980
- Venituri în avans
- 301.782
- Provizioane
- 1.582.379
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 132.678.479
- Rezultat net
- -7.157.371
- Angajați
- 185
- Datorii
- 58.681.844
- Active imobilizate
- 84.547.401
- Active circulante
- 55.756.230
- Capitaluri proprii
- 77.426.699
- Venituri totale
- 143.399.731
- Cheltuieli totale
- 150.557.102
- Stocuri
- 19.867.993
- Creanțe
- 18.388.802
- Casă și conturi la bănci
- 17.499.435
- Cheltuieli în avans
- 465.036
- Venituri în avans
- 315.335
- Provizioane
- 4.344.789
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 127.084.880
- Rezultat net
- 1.071.305
- Angajați
- 218
- Datorii
- 28.300.204
- Active imobilizate
- 81.181.922
- Active circulante
- 38.624.837
- Capitaluri proprii
- 87.583.445
- Venituri totale
- 140.961.878
- Cheltuieli totale
- 139.890.573
- Stocuri
- 19.191.845
- Creanțe
- 14.694.072
- Casă și conturi la bănci
- 4.738.920
- Cheltuieli în avans
- 455.590
- Venituri în avans
- 390.410
- Provizioane
- 3.988.290
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 128.346.156
- Rezultat net
- 4.052.035
- Angajați
- 242
- Datorii
- 53.133.459
- Active imobilizate
- 89.879.873
- Active circulante
- 53.681.142
- Capitaluri proprii
- 86.512.140
- Venituri totale
- 135.176.408
- Cheltuieli totale
- 131.124.373
- Stocuri
- 19.616.212
- Creanțe
- 15.473.634
- Casă și conturi la bănci
- 18.591.296
- Cheltuieli în avans
- 503.131
- Venituri în avans
- 454.246
- Provizioane
- 3.964.301
- Capital subscris vărsat
- 7.125.748
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
61 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată suspendare executare masura lichidator judiciar de scoatere la vanzare a unui bun imobil · Apel
Căi de atac declarate: Apel · 2026-10-07
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · Fond
Căi de atac declarate: Apel · 2026-10-07
înşelăciunea (art.244 NCP) art.270 al.1 C.p.; art.48 rap. la art.244 al.1 cu aplic.art.35 al.1 C.p. · Fond
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară · Fond
1 termen · ultima soluție: Amână cauza
Amână cauza
Conform disp. art. 344 alin. 2 C.p.p. stabileşte în cauză un termen de 20 de zile pentru formulare cereri şi excepţii.
Document: Rezolutie · 2026-10-09
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie raport de activitate · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
concordat preventiv EXTRAS împ. s.c.interm. 26/28.01.2026 · Fond
2 termene · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Dosar asociat creat în conformitate cu dispoziţiile art. 97 alin. (4) din R.O.I.I.J. , pentru a fi înaintat în calea de atac declarată împotriva s.c.26/28.01.2026 pronunţată de Tribunalul Galaţi.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-09-16
Legea 85/2006 privind insolventa
Respinge, ca nefondată, cererea de închidere a procedurii concordatului preventiv faţă de debitoare. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Galaţi. Pronunţată astăzi, 28.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva măsurii lichidatorului judiciar · Fond
2 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Încheiere
Respinge cererea de suspendare a executării măsurii contestate formulată de contestatorul MDS NEXT CONSULTANCY S.R.L. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Dolj. Pronunţată astăzi, 22.09.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Document: incheieredesedinta · 2026-09-22
Căi de atac declarate: Apel · 2026-10-07
cerere de valoare redusă · Fond
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) CO-CP · ContestaţieNCPP
6 termene · ultima soluție: Admis
Admis
Decizia penală nr.560/CO.În baza art. 425 ind.1 alin. (7) pct. 2 lit. b) din Codul de procedură penală, raportat la art. 250 ind.2 din Codul de procedură penală, admite contesta?ia formulată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucure?ti, împotriva încheierii din data de 26.06.2026, pronun?ată de Tribunalul Bucure?ti – Sec?ia I Penală ?i pe cale de consecin?ă: Desfiin?ează, în parte, încheierea contestată ?i, în rejudecare, dispune înlăturarea dispozi?iei de restrângere a modului de aducere la îndeplinire a sechestrului asigurator aplicat prin procesul-verbal din data de 03.03.2026, în dosarul de urmărire penală nr. 2947/165/P/2025, în ceea ce îl prive?te pe inculpatul B.A.S. ?i de ridicare a popririi instituite asupra conturilor bancare de?inute de intimatul-inculpat B.A.S.. Men?ine celelalte dispozi?ii ale încheierii atacate, în măsura în care nu contravin prezentei decizii. Definitivă. Pronun?ată la data de 08.10.2026, prin punerea hotărârii la dispozi?ia păr?ilor, persoanei vătămate ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei, conform art. 405 alin. (1) din Codul de procedură penală.
Document: _Hotarare 560/2026 · 2026-10-08
Amână pronunţarea
Amana pronuntarea la 08.10.2026
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-10-06
Amână cauza
Amână cauza la data de 06.10.2026, ora 11:00, faţă de lipsa de procedură cu unele dintre intimatele-părţi civile. Dispune înaintarea cauzei către pre?edintele Secţiei a II-a penală, în vederea repartizării ciclice conform Hotărârii Colegiului de Conducere a Curţii de Apel Bucureşti nr. 2/8541/10.06.2026 pct. 14 şi a dispoziţiilor art. 101 alin. 2, art. 103 şi art. 112 alin. 2 din Regulamentul de ordine interioară a instan?elor judecătore?ti.
Document: incheieredesedinta · 2026-09-01
Amână cauza
faţă de lipsa de procedură cu intimatele-părţi civile Altex România SRL, Dial Sa, Marsorom SRL şi Telerenta SRL
Document: incheieredesedinta · 2026-08-25
Amână cauza
fată de lipsa de procedură în privinta intimatelor părti civile West Steel SRL si Marsorom SRL, acordă termen la 25.08.2026
Document: incheieredesedinta · 2026-08-11
Amână cauza
Amână cauza şi acordă termen la data de 11.08.2026, ora 10:00, în vederea prezentării apărătorului ales.
Document: incheieredesedinta · 2026-07-30
Căi de atac declarate: Contestaţie(NCPP) · 2026-06-29; Contestaţie(NCPP) · 2026-06-26; Contestaţie(NCPP) · 2026-06-26
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) · Fond
1 termen · ultima soluție: Soluţionare
Soluţionare
În temeiul art. 2502 C.pr.pen., constată legalitatea ?i temeinicia măsurilor asiguratorii instituite în dosarul de urmărire penală nr. 2947/165/P/2025 al Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucure?ti, prin ordonan?a procurorului din data de 02.03.2026. Men?ine măsurile asigurătorii instituite prin ordonan?a nr. 2947/165/P/2025 din data de 02.03.2026, până la concuren?a sumei de 1.669.664,98 lei, fa?ă de inculpa?ii Botezatu Dumitru-Doru, Bucur Iulian, ?urcan Paul, Anonimizat 1 ?i Cruceru Bogdan Ionu? pentru repararea pagubei produse prin infracţiune. În baza art. 2502 C.pr.pen. restrânge modul de aducere la îndeplinire a sechestrului asigurator aplicat prin procesul-verbal din data de 03.03.2026 în dosarul de urmărire penală nr. 2947/165/P/2025, în ceea ce îl prive?te pe inculpatul Anonimizat 1, numai asupra următoarelor imobile: - înscris în cartea funciară nr. 220394/C1-U18 a Sectorului 2, în suprafa?ă utilă de 62,37 mp, compus din 2 camere de locuit ?i dependin?e, situat în ---, de?inut de Anonimizat 1 ?i dobândit în baza contractului de vânzare - cumpărare nr. 9854 din 23.01.1997 emis de SC TITAN AL SA – prin sentin?a civilă nr. 350/15.01.1999 emis de Judecătoria Sectorului 3 Bucure?ti - înscris în cartea funciară nr. 218013-C1-U4 a Sectorului 4, în suprafa?ă 81,52 mp apartament compus din 2 camere ?i dependin?e ?i pivni?ă 6,02 mp situat ---- dobândit astfel, 30% drept de proprietate pentru Anonimizat 1 în baza actului notarial nr. 242 din 02.02.2017 ?i 70% în devălmă?ie dobândit de Anonimizat 1 ?i BOERESCU VIOLETA LOREDANA în baza actului notarial nr. 243 din 02.02.2017, ambele acte notariale emise de Notar Public ZAMFIRESCU REMUS ION. Dispune ridicarea popririi instituite asupra următoarelor conturi bancare de?inute de inculpatul Anonimizat 1: - ---, deschis la Banca Transilvania, în RON; - ----, deschis la Banca Transilvania, în EURO; - ----, deschis la Banca Transilvania, în RON; - --- deschis la Banca Transilvania, în RON; - deschis la NEXENT BANK N.V., sold cont 0.00 lei; - --, deschis la Revolut, în RON; - ---, deschis la Revolut, în EURO; În baza art. 275 alin. (3) C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina statului. Cu drept de contesta?ie în termen de 48 ore de la comunicarea copiei de pe minută. Pronun?ată prin punerea minutei la dispozi?ia păr?ilor ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 26.06.2026.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-06-26
Căi de atac declarate: Contestaţie(NCPP) · 2026-06-29; Contestaţie(NCPP) · 2026-06-26; Contestaţie(NCPP) · 2026-06-26
înşelăciunea (art.244 NCP) art.244 alin.1 şi 2, rap. la art. 256 ind.1, cu ap art.35 alin.1 C. p., art.323, cu ap art.35 alin.1 C. p., art. 280 ind.1 din Legea nr. 31/1990, cu ap. art.52 alin.3 C. p. · Fond
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară · Fond
3 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 16.11.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-09-21
Amână cauza
Se comunică cate un exemplar de rechizitoriu către inculpati la data de 26.06.2026 când se pune în discuţie legalitatea şi temeinicia masurii preventive a controlului judiciar cu menţiunea că pot formula cereri şi excepţii în termen de 20 de zile. Emite adresă către partile civile cu obiectul camerei preliminare cu menţiunea că pot formula cereri şi exceptii în termen de 20 de zile de la comunicare.
Document: Rezolutie · 2026-06-26
concordat preventiv EXTRAS împ. s.c.interm. 25/28.01.2026 · Fond
2 termene · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Dosar asociat creat în conformitate cu dispoziţiile art. 97 alin. (4) din R.O.I.I.J. , pentru a fi înaintat în calea de atac declarată împotriva s.c.25/28.01.2026 pronunţată de Tribunalul Galaţi.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-06-02
Legea 85/2006 privind insolventa
Respinge, ca nefondată, cererea de închidere a procedurii concordatului preventiv faţă de debitoare. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Galaţi. Pronunţată astăzi, 28.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
concordat preventiv EXTRAS - împotriva S.C.intermediare nr.100/18.05.2026 · Fond
2 termene · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Dosar asociat creat în conformitate cu dispoziţiile art. 97 alin. (4) din R.O.I.I.J. , pentru a fi înaintat în calea de atac declarată împotriva SENT.CIV.INTERM.NR100/18.05.2026 pronunţată de Tribunalul Galaţi.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-05-22
Legea 85/2006 privind insolventa
Admite cererea. În temeiul art. 28 din Legea nr. 85/20214 omologhează modificarea la planul de restructurare privind pe debitoare. În temeiul art. 28 alin. (5) din Legea nr. 85/2014 prezenta hotărâre se comunică debitoarei, administratorului concordatar şi creditorilor. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Galaţi. Pronunţată astăzi, 18.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Căi de atac declarate: Apel · 2026-05-29; Apel · 2026-05-22
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Apel imp.sc 2180/9.4.2026 (Euroluc Trans SRL) · Apel
1 termen · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată azi, 23.09.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Document: _Hotarare 1396/2026 · 2026-09-23
alte cereri Apel imp.sc 2180/9.4.2026 (Euroluc Trans SRL) · Fond
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni · Apel
2 termene · ultima soluție: Nefondat
Nefondat
Admite excepţia lipsei dovezii calităţii de reprezentant a apelantei C&V WATER MANAGEMENT SRL prin administrator NEGOITĂ CATALIN VALENTIN. Anulează apelul formulat de apelanta C&V WATER MANAGEMENT SRL prin administrator NEGOITĂ CATALIN VALENTIN Respinge apelul formulat de apelanta C&V WATER MANAGEMENT SRL prin administrator judiciar GRINSOLV IPURL, ca nefondat. Obligă apelanta creditoare C&V WATER MANAGEMENT SRL la plata către intimata - debitoare POLICOLOR SA a sumei de 3.301,88 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, onorariu de avocat apel. Definitiva. Pronunţată azi, 12.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: _Hotarare 789/2026 · 2026-05-12
Amână cauza
Pentru a se cita administratorul judiciar si pentru a se depune precizările solicitate, amână cauza si acordă termen la data de 12.05.2026, ora 09:00 pronunţată în şedinţă publică, azi, 31.03.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-03-31
Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-27; Apel · 2026-01-26
contestaţie · Apel
2 termene · ultima soluție: Anulează cererea de apel
Anulează cererea de apel
Admite excepţia de netimbrare. Anulează apelul ca netimbrat. Definitivă. Pronunţată azi, 12.05.2026, şi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: _Hotarare 788/2026 · 2026-05-12
Încheiere
Respinge cererea ca neîntemeiată. Cu reexaminare în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Curtea de Apel Bucureşti - Secţia a V-a Civilă. Pronunţată azi, 03.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Document: incheieredesedinta · 2026-03-03
Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-16
contestaţie decizie de concediere · Fond
2 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată
Ia act de renunţare la judecată
În baza art. 406 Cod procedură civilă, ia act de renunţarea formulată de reclamantul HORVATH ROBERT LEVENTE, cu privire la judecarea acţiunii introduse împotriva pârâtei POLICOLOR SA. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea caii de atac urmând a fi depusa la Tribunalul Cluj. Pronunţată azi, 27.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 941/2026 · 2026-05-27
Amână cauza
În vederea stingerii litigiului pe cale amiabilă, amână judecarea cauzei la data de 27.05.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-04-29
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
71 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 326318
- Număr de înregistrare
- J1991000205405
- Înmatriculare
- 5 februarie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000205405
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- Timişoara 98 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Bld Timişoara 98 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 29 mai 2019
- Înregistrare fiscală
- 10 martie 2025
- Telefon
- 0213451790 · Firme cu același număr
- Fax
- 0213151777
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- CARMEN SEGHETE
- administrator
- CORNELIA- MIOARA OANCEA
- administrator
- FLORESCU ION ALEXANDER
- reprezentant al persoanei juridice
- MIRCEA TUDOR
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- POLICOLOR SA
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 29.05.2019
- Înregistrare fiscală
- 10 decembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J1991000205405
- Cod CAEN
- 2030
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
- Organ fiscal competent
- Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Contact și adrese
- Telefon
- 0213451790 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD TIMIŞOARA, NR.98
- Cod poștal fiscal
- 61334
- Strada sediului
- Bld. Timişoara
- Numărul sediului
- 98
- Localitatea sediului
- Sector 6 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Codul poștal al sediului
- 61334
- Strada domiciliului fiscal
- Bld. Timişoara
- Numărul domiciliului fiscal
- 98
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 6 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 61334
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 aprilie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (71) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
Directia Judeteana de Transport, Administrarea Drumurilor Judetene si Control Trafic Giurgiu8 din 71 înregistrări (11,3%) · Vezi relația
MUNICIPIUL CAMPINA7 din 71 înregistrări (9,9%) · Vezi relația
SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE5 din 71 înregistrări (7%) · Vezi relația
ORASUL BRAGADIRU (PRIMARIA ORASULUI BRAGADIRU ILFOV)5 din 71 înregistrări (7%) · Vezi relația
S.C. URBIS SERVCONSTRUCT S.R.L4 din 71 înregistrări (5,6%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)26 din 71 înregistrări (36,6%) · Vezi selecția
Vopsele (Rev.2)21 din 71 înregistrări (29,6%) · Vezi selecția
Emailuri si smalturi (Rev.2)7 din 71 înregistrări (9,9%) · Vezi selecția
Diluanti (Rev.2)5 din 71 înregistrări (7%) · Vezi selecția
Structuri si materiale de constructii; produse auxiliare pentru constructii (cu exceptia aparatelor electrice) (Rev.2)3 din 71 înregistrări (4,2%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Achizitie vopsea de marcaj rutier si vopsea universala_ ADPP
Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA
CPV 44832200-3 — Diluanti (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie materiale vopsitorie
Autoritate: U.M. 01335 Bucuresti
CPV 44810000-1 — Vopsele (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Vopsea, grund, diluant - pentru SEMNALIZARE PLUTITOARE GIURGIU
Autoritate: REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI
CPV 44800000-8 — Vopsele, lacuri si masticuri (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achititie KLR E 9107 CR EMAIL TINT RAL 5012
Autoritate: SALUBRI SA
CPV 44812100-6 — Emailuri si smalturi (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie vopsea protectie si diluant _ADPP
Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA
CPV 44812100-6 — Emailuri si smalturi (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie vopsea pentru marcaje rutiere si diluant _ ADPP
Autoritate: MUNICIPIUL CAMPINA
CPV 44811000-8 — Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Municipiul București
Sedii secundare administrate fiscal
ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.
Distribuție pe județe
Municipiul București1 sedii
| Denumire publicată | CUI sediu | Județ |
|---|---|---|
| POLICOLOR SA-PUNCT DE LUCRU | 44992172 | Municipiul București |
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
50 activități autorizate
CAEN 0240 Rev. 3Activități de servicii anexe silviculturii
CAEN 1723 Rev. 3Fabricarea articolelor de papetărie
CAEN 1725 Rev. 3Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.
CAEN 1910 Rev. 3Fabricarea produselor de cocserie
CAEN 2014 Rev. 3Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
CAEN 2016 Rev. 3Fabricarea materialelor plastice în forme primare
CAEN 2030 Rev. 3Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
CAEN 2041 Rev. 3Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
CAEN 2042 Rev. 3Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
CAEN 2059 Rev. 3Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
CAEN 2222 Rev. 3Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
CAEN 2612 Rev. 3Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare
CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 6421 Rev. 3Activități ale holding-urilor
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.
CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ
CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-17 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.