Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POPULAR CONSTRUCT SRL

POPULAR CONSTRUCT SRL

CUI 30260460 · SRL· Sat Dragsina, Comuna Chevereşu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

POPULAR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Dragsina, Comuna Chevereşu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-22,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 250,2 K lei, față de 323,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut40%

Marja netă calculată este 40% în 2025, față de 17,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-27,9%

Datoriile raportate sunt 218,3 K lei în 2025, față de 302,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025250,2 K lei-22,8% față de anul anterior2020: 478.8332021: 630.1362022: 1.073.1122023: 817.1912024: 323.9352025: 250.174
Rezultat net 2025100,1 K lei+76,5% față de anul anterior2020: 132.8742021: -35.6092022: 257.4802023: 117.6122024: 56.7112025: 100.086
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 72021: 62022: 82023: 32024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025324,4 K lei+44,6% față de anul anterior2020: 318.5322021: 282.9232022: 540.4042023: 167.6252024: 224.3362025: 324.422
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0537 K1 mil.2020: 478,8 K lei478,8 K20202021: 630,1 K lei630,1 K20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 817,2 K lei817,2 K20232024: 323,9 K lei323,9 K20242025: 250,2 K lei250,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,7%17,2%40%2020: 27,7%27,7%20202021: -5,7%-5,7%20212022: 24%24%20222023: 14,4%14,4%20232024: 17,5%17,5%20242025: 40%40%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -22,8% față de anul anterior.Marjă netă 40% · +22,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024224,3 K lei
2025324,4 K lei

Datorii raportate

2024302,9 K lei
2025218,3 K lei

Disponibilități bănești

202459,2 K lei
20257,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri817,2 K lei323,9 K lei250,2 K lei-22,8% față de anul anterior
Rezultat net117,6 K lei56,7 K lei100,1 K lei+76,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii167,6 K lei224,3 K lei324,4 K lei+44,6% față de anul anterior
Datorii227,8 K lei302,9 K lei218,3 K lei-27,9% față de anul anterior
Creanțe376,3 K lei458,8 K lei527,8 K lei+15% față de anul anterior
Angajați321-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă40%17,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)18,4%10,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii30,9%25,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat250.174 lei161.968 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)59,8%42,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)40,2%57,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate1,3%1,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,45×1,71×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări759,5 zile509,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
250.174
Rezultat net
100.086
Angajați
1
Datorii
218.273
Active imobilizate
6.988
Active circulante
535.707
Capitaluri proprii
324.422
Venituri totale
250.174
Cheltuieli totale
147.621
Stocuri
—
Creanțe
527.821
Casă și conturi la bănci
7.886
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.935
Rezultat net
56.711
Angajați
2
Datorii
302.924
Active imobilizate
9.243
Active circulante
518.017
Capitaluri proprii
224.336
Venituri totale
329.328
Cheltuieli totale
263.362
Stocuri
—
Creanțe
458.821
Casă și conturi la bănci
59.196
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
817.191
Rezultat net
117.612
Angajați
3
Datorii
227.760
Active imobilizate
—
Active circulante
400.778
Capitaluri proprii
167.625
Venituri totale
817.191
Cheltuieli totale
691.571
Stocuri
—
Creanțe
376.310
Casă și conturi la bănci
24.468
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.393
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.073.112
Rezultat net
257.480
Angajați
8
Datorii
264.854
Active imobilizate
—
Active circulante
810.651
Capitaluri proprii
540.404
Venituri totale
1.073.112
Cheltuieli totale
804.930
Stocuri
—
Creanțe
794.874
Casă și conturi la bănci
15.777
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.393
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
630.136
Rezultat net
-35.609
Angajați
6
Datorii
27.741
Active imobilizate
—
Active circulante
316.057
Capitaluri proprii
282.923
Venituri totale
630.137
Cheltuieli totale
659.445
Stocuri
—
Creanțe
257.913
Casă și conturi la bănci
58.144
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.393
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
478.833
Rezultat net
132.874
Angajați
7
Datorii
55.035
Active imobilizate
—
Active circulante
378.960
Capitaluri proprii
318.532
Venituri totale
478.834
Cheltuieli totale
341.171
Stocuri
—
Creanțe
353.257
Casă și conturi la bănci
25.703
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.393
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-05-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30260460
Număr de înregistrare
J35/1319/2012
Înmatriculare
30 mai 2012
EUID
ROONRC.J35/1319/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
111A Sat Dragsina, Comuna Chevereşu Mare Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
111A Dragsina TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 mai 2012
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0726888681 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP CRINA-RAMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POPULAR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.05.2012
Înregistrare fiscală
30 mai 2012
Număr registrul comerțului
J35/1319/2012
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buziaş

Contact și adrese

Telefon
0726888681 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT DRAGŞINA COM. CHEVEREŞU MARE, NR.111A
Cod poștal fiscal
307106
Numărul sediului
111A
Localitatea sediului
Sat Dragşina Com. Chevereşu Mare
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307106
Numărul domiciliului fiscal
111A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dragşina Com. Chevereşu Mare
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307106

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
20 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
21 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Dragsina, Comuna Chevereşu MareCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI