Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POSH DRESS S.R.L.

POSH DRESS S.R.L.

CUI 38698157 · SRL· Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate858.871 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Pierdere netă raportată.

POSH DRESS S.R.L. are sediul în Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

858.871 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+13,2%

Datoriile raportate sunt 2,9 mil. lei în 2025, față de 2,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 leiFără an comparabil2020: 3.189.9222021: 2.961.5902022: 3.761.2182023: 493.0352024: 02025: 0
Rezultat net 2025-352,2 K lei+53,2% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: -598.0412024: -752.2592025: -352.206
Angajați 20256-57,1% față de anul anterior2020: 262021: 232022: 202023: 142024: 142025: 6
Capitaluri proprii 2025-1,7 mil. lei-26,1% față de anul anterior2020: 579.8912021: 594.8682022: 886.8712023: -597.8012024: -1.350.0602025: -1.702.266
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 3,2 mil. lei3,2 mil.20202021: 3 mil. lei3 mil.20212022: 3,8 mil. lei3,8 mil.20222023: 493 K lei493 K20232024: 0 lei020242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-121,3%-60,1%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1752020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: -121,3%-121,3%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,7 mil. lei-26,1% față de anul anterior
Datorii2,9 mil. lei+13,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri493 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Rezultat net-598 K lei-752,3 K lei-352,2 K lei+53,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-597,8 K lei-1,4 mil. lei-1,7 mil. lei-26,1% față de anul anterior
Datorii1,9 mil. lei2,6 mil. lei2,9 mil. lei+13,2% față de anul anterior
Creanțe125,4 K lei118,3 K lei126,4 K lei+6,8% față de anul anterior
Angajați14146-57,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-138%37,6%n=183-108,7%45,8%n=400
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)238%57,7%n=183208,7%51,9%n=400
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%31,7%n=1832,4%30,2%n=400
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-28,6%0%n=181-60,5%0%n=398
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,42×0,91×n=2240,47×1,07×n=447
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați0 lei108.704 lein=1580 lei102.128 lein=342

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-352.206
Angajați
6
Datorii
2.935.759
Active imobilizate
12.450
Active circulante
1.221.043
Capitaluri proprii
-1.702.266
Venituri totale
20.486
Cheltuieli totale
372.487
Stocuri
1.095.344
Creanțe
126.363
Casă și conturi la bănci
-664
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-752.259
Angajați
14
Datorii
2.592.523
Active imobilizate
29.257
Active circulante
1.213.206
Capitaluri proprii
-1.350.060
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
752.259
Stocuri
1.094.724
Creanțe
118.269
Casă și conturi la bănci
213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
493.035
Rezultat net
-598.041
Angajați
14
Datorii
1.931.322
Active imobilizate
76.820
Active circulante
1.244.461
Capitaluri proprii
-597.801
Venituri totale
493.245
Cheltuieli totale
1.086.354
Stocuri
1.093.351
Creanțe
125.402
Casă și conturi la bănci
25.708
Cheltuieli în avans
12.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.761.218
Rezultat net
0
Angajați
20
Datorii
1.693.012
Active imobilizate
146.955
Active circulante
2.420.688
Capitaluri proprii
886.871
Venituri totale
3.763.805
Cheltuieli totale
3.438.679
Stocuri
920.727
Creanțe
1.204.965
Casă și conturi la bănci
294.996
Cheltuieli în avans
12.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.961.590
Rezultat net
0
Angajați
23
Datorii
600.974
Active imobilizate
213.649
Active circulante
969.953
Capitaluri proprii
594.868
Venituri totale
2.963.616
Cheltuieli totale
2.690.607
Stocuri
901.901
Creanțe
58.869
Casă și conturi la bănci
9.183
Cheltuieli în avans
12.240
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.189.922
Rezultat net
0
Angajați
26
Datorii
307.837
Active imobilizate
123.850
Active circulante
763.878
Capitaluri proprii
579.891
Venituri totale
3.190.930
Cheltuieli totale
2.536.379
Stocuri
435.742
Creanțe
104.303
Casă și conturi la bănci
223.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

858.871 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

858.871 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat403.735 lei71.440 lei475.175 lei475.175 lei0 lei
Asigurări sociale268.675 lei6.868 lei275.543 lei275.543 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate105.506 lei2.647 lei108.153 lei108.153 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38698157
Număr de înregistrare
J51/33/2018
Înmatriculare
16 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J51/33/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
George Coşbuc 410 Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu Călăraşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. George Coşbuc 410 Radu Vodă CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILE DANIEL CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POSH DRESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2018
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J51/33/2018
Cod CAEN
1413
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Lehliu-Gara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT RADU VODĂ COM. LUPŞANU, STR. GEORGE COŞBUC, NR.410
Cod poștal fiscal
917165
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
410
Localitatea sediului
Sat Radu Vodă Com. Lupşanu
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917165
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
410
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Radu Vodă Com. Lupşanu
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917165

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Radu Vodă, Comuna LupşanuCAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI