Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POSTPROCESSING S.R.L.

POSTPROCESSING S.R.L.

CUI 42189879 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

POSTPROCESSING S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Datoriile sunt neschimbate0%

Datoriile raportate sunt 1,9 K lei în 2024, față de 1,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 214.0812021: 373.3872022: 245.2802023: 119.956
Rezultat net 2024-22 K leiTrecere pe pierdere2020: 187.1022021: 339.7862022: 188.1552023: 69.3572024: -21.959
Angajați 20240-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 0
Capitaluri proprii 202427,6 K lei-60,3% față de anul anterior2020: 187.3022021: 339.9862022: 188.3552023: 69.5972024: 27.638
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0187 K373 K2020: 214,1 K lei214,1 K20202021: 373,4 K lei373,4 K20212022: 245,3 K lei245,3 K20222023: 120 K lei120 K2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,5%91%2020: 87,4%87,4%20202021: 91%91%20212022: 76,7%76,7%20222023: 57,8%57,8%20232024Reper 2024: mediana sectorului 64% · n=21.759

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202369,6 K lei
202427,6 K lei

Datorii raportate

20231,9 K lei
20241,9 K lei

Disponibilități bănești

202315,7 K lei
20249,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri245,3 K lei120 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net188,2 K lei69,4 K lei-22 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii188,4 K lei69,6 K lei27,6 K lei-60,3% față de anul anterior
Datorii22,5 K lei1,9 K lei1,9 K leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe147,8 K lei20,1 K lei685 lei-96,6% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—57,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 64% (n=21.759) · 2023: 65,7% (n=18.842)

Rezultat / active (A+B)-74,3%97%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 63% (n=17.178) · 2023: 66,1% (n=14.777)

Rezultat / capitaluri proprii-79,5%99,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 99,7% (n=22.123) · 2023: 99,3% (n=19.156)

Vânzări per angajat—119.956 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 297.249 lei (n=17.795) · 2023: 278.235 lei (n=15.192)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)93,5%97,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 78,8% (n=17.180) · 2023: 84,5% (n=14.779)

Datorii / active (A+B)6,5%2,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 20,7% (n=17.180) · 2023: 15,2% (n=14.779)

Ponderea activelor imobilizate65,1%50%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 6,7% (n=17.180) · 2023: 6,4% (n=14.779)

Active circulante / datorii totale5,4×18,74×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 4,16× (n=25.029) · 2023: 5,59× (n=21.992)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—60,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 179,5 zile (n=20.525) · 2023: 151,2 zile (n=17.516)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-21.959
Angajați
0
Datorii
1.909
Active imobilizate
19.236
Active circulante
10.311
Capitaluri proprii
27.638
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
21.959
Stocuri
—
Creanțe
685
Casă și conturi la bănci
9.626
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.956
Rezultat net
69.357
Angajați
1
Datorii
1.909
Active imobilizate
35.725
Active circulante
35.781
Capitaluri proprii
69.597
Venituri totale
119.956
Cheltuieli totale
49.399
Stocuri
—
Creanțe
20.052
Casă și conturi la bănci
15.729
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.280
Rezultat net
188.155
Angajați
1
Datorii
22.479
Active imobilizate
52.213
Active circulante
158.621
Capitaluri proprii
188.355
Venituri totale
245.280
Cheltuieli totale
54.674
Stocuri
—
Creanțe
147.807
Casă și conturi la bănci
10.814
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
373.387
Rezultat net
339.786
Angajați
1
Datorii
5.236
Active imobilizate
—
Active circulante
340.222
Capitaluri proprii
339.986
Venituri totale
373.387
Cheltuieli totale
29.867
Stocuri
—
Creanțe
203.109
Casă și conturi la bănci
137.113
Cheltuieli în avans
5.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
214.081
Rezultat net
187.102
Angajați
1
Datorii
3.743
Active imobilizate
—
Active circulante
191.045
Capitaluri proprii
187.302
Venituri totale
214.102
Cheltuieli totale
24.858
Stocuri
—
Creanțe
134.835
Casă și conturi la bănci
56.210
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-05-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-04-24
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-05-28. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-04-24
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-04-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42189879
Număr de înregistrare
J35/218/2020
Înmatriculare
31 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J35/218/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION CRISTOREANU 18 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ION CRISTOREANU 18 Timişoara TIMIŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
24 aprilie 2025
Înregistrare fiscală
29 mai 2025
Telefon
0722884703 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BANC DINU-CĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POSTPROCESSING S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 24.04.2025
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J35/218/2020
Cod CAEN
6201
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0722884703 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ION CRISTOREANU, NR.18, AP.1
Cod poștal fiscal
300323
Strada sediului
Str. Ion Cristoreanu
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300323
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Cristoreanu
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300323

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2022
TVA până la
28 mai 2025
Anulare operată la
2 iunie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2022
TVA la încasare până la
28 mai 2025
Actualizare TVA la încasare
30 iunie 2025
Publicare TVA la încasare
1 iulie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
28 mai 2025
Publicarea deciziei
28 mai 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI