Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POWER GREEN RECYCLING S.R.L.

POWER GREEN RECYCLING S.R.L.

CUI 16171686 · SRL· Municipiul Timişoara· Recuperarea materialelor reciclabile sortate

lichidareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatălichidareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

POWER GREEN RECYCLING S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea recuperarea materialelor reciclabile sortate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

lichidare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+584,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 676,6 K lei, față de 98,8 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut36,6%

Marja netă calculată este 36,6% în 2021, față de 23,5% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021676,6 K lei+584,7% față de anul anterior2020: 98.8102021: 676.595
Rezultat net 2021247,9 K lei+966,4% față de anul anterior2020: 23.2502021: 247.943
Angajați 20212-33,3% față de anul anterior2020: 32021: 2
Capitaluri proprii 2021430,8 K lei+135,6% față de anul anterior2020: 182.8792021: 430.822
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0338 K677 K2020: 98,8 K lei98,8 K20202021: 676,6 K lei676,6 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,3%36,6%Mediana sectorului (2021): 16,1% · n=5912020: 23,5%23,5%20202021: 36,6%36,6%2021

Cifra de afaceri: +584,7% față de anul anterior. Marja netă: 36,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii430,8 K lei+135,6% față de anul anterior
Datorii135 K lei+77,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri98,8 K lei676,6 K lei+584,7% față de anul anterior
Rezultat net23,3 K lei247,9 K lei+966,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii182,9 K lei430,8 K lei+135,6% față de anul anterior
Datorii76,1 K lei135 K lei+77,4% față de anul anterior
Creanțe161,6 K lei166,5 K lei+3,1% față de anul anterior
Angajați32-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,6%16,1%n=59123,5%9,6%n=619
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)106,1%58,1%n=609—48,7%n=637
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,3%38,3%n=609—45,6%n=637
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7%25,4%n=609—26,7%n=637
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)61,1%12,7%n=609—3,3%n=636
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive57,6%42,7%n=60412,7%19%n=613
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,8×1,51×n=8113,4×1,33×n=851
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36088,61 zile47,91 zilen=569588,76 zile62,19 zilen=583
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36086,08 zile22,43 zilen=497333,67 zile27,91 zilen=515
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați338.298 lei292.602 lein=48432.937 lei179.710 lein=508

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
676.595
Rezultat net
247.943
Angajați
2
Datorii
134.997
Active imobilizate
28.431
Active circulante
377.554
Capitaluri proprii
430.822
Venituri totale
677.815
Cheltuieli totale
421.575
Stocuri
161.783
Creanțe
166.539
Casă și conturi la bănci
49.232
Cheltuieli în avans
159.834
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.810
Rezultat net
23.250
Angajați
3
Datorii
76.117
Active imobilizate
—
Active circulante
258.996
Capitaluri proprii
182.879
Venituri totale
100.345
Cheltuieli totale
76.099
Stocuri
91.584
Creanțe
161.599
Casă și conturi la bănci
5.813
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-10-16. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRClichidare2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-01
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

lichidare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-10-16. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-02-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-01 · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-01.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16171686
Număr de înregistrare
J35/456/2004
Înmatriculare
24 februarie 2004
EUID
ROONRC.J35/456/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
LAZĂR GHEORGHE 9 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LAZĂR GHEORGHE 9 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
15 februarie 2012
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2025
Telefon
0732202747 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ GHERMAN MARIA-MIHAELA
reprezentant al persoanei juridice
GHERMAN MARIA-MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POWER GREEN RECYCLING S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 15.02.2012
Înregistrare fiscală
25 februarie 2004
Număr registrul comerțului
J35/456/2004
Cod CAEN
3832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0732202747 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. LAZĂR GHEORGHE, NR.9, CORPUL D, SPAŢIUL NR. HQD-201
Cod poștal fiscal
300081
Strada sediului
Str. Lazăr Gheorghe
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300081
Detalii sediu
CORPUL D, SPAŢIUL NR. HQD-201
Strada domiciliului fiscal
Str. Lazăr Gheorghe
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300081
Detalii domiciliu fiscal
CORPUL D, SPAŢIUL NR. HQD-201

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
13 octombrie 2020
Perioada 1: TVA până la
31 martie 2023
Perioada 1: Anulare operată la
5 aprilie 2023
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 februarie 2012
Perioada 2: TVA până la
5 iunie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
25 februarie 2004
Perioada 3: TVA până la
30 iunie 2010
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
13 octombrie 2020
TVA la încasare până la
1 aprilie 2023
Actualizare TVA la încasare
31 mai 2023
Publicare TVA la încasare
1 iunie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
16 octombrie 2023
Publicarea deciziei
16 octombrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3831 Rev. 2Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-01Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 3832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI