Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/POWER NET CONINVEST S.R.L.

POWER NET CONINVEST S.R.L.

CUI 42785910 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

POWER NET CONINVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,1 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 1,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-63%

Datoriile raportate sunt 195,3 K lei în 2025, față de 528,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,1 mil. lei-11,4% față de anul anterior2021: 234.4452022: 3.106.5962023: 2.420.6762024: 2.320.1792025: 2.056.800
Rezultat net 202515 K lei-56% față de anul anterior2020: 02021: 177.1372022: 2.454.2162023: 360.2162024: 34.0032025: 14.975
Angajați 202526-13,3% față de anul anterior2021: 12022: 122023: 312024: 302025: 26
Capitaluri proprii 2025240 lei-99,3% față de anul anterior2020: 2002021: 177.3372022: 2.454.4162023: 494.5502024: 34.2432025: 240
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.—20202021: 234,4 K lei234,4 K20212022: 3,1 mil. lei3,1 mil.20222023: 2,4 mil. lei2,4 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 2,1 mil. lei2,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,5%79%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=2187320202021: 75,6%75,6%20212022: 79%79%20222023: 14,9%14,9%20232024: 1,5%1,5%20242025: 0,7%0,7%2025

Cifra de afaceri: -11,4% față de anul anterior. Marja netă: 0,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii240 lei-99,3% față de anul anterior
Datorii195,3 K lei-63% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,4 mil. lei2,3 mil. lei2,1 mil. lei-11,4% față de anul anterior
Rezultat net360,2 K lei34 K lei15 K lei-56% față de anul anterior
Capitaluri proprii494,6 K lei34,2 K lei240 lei-99,3% față de anul anterior
Datorii220,9 K lei528,2 K lei195,3 K lei-63% față de anul anterior
Creanțe5,9 K lei256,6 K lei-29,8 K lei-111,6% față de anul anterior
Angajați313026-13,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,7%9,1%n=21.8731,5%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)0,1%34,2%n=18.7866,1%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,9%64,5%n=18.78693,9%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)73,2%20,4%n=18.78643,8%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7,7%2,2%n=18.7756%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive6.239,6%19,6%n=21.04999,3%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,27×1,04×n=30.3830,6×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360-5,21 zile95,63 zilen=19.90339,82 zile92,22 zilen=29.935
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați79.108 lei146.488 lein=18.34277.339 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.056.800
Rezultat net
14.975
Angajați
26
Datorii
195.317
Active imobilizate
143.161
Active circulante
52.396
Capitaluri proprii
240
Venituri totale
2.056.800
Cheltuieli totale
2.030.836
Stocuri
—
Creanțe
-29.773
Casă și conturi la bănci
82.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.320.179
Rezultat net
34.003
Angajați
30
Datorii
528.212
Active imobilizate
246.320
Active circulante
316.135
Capitaluri proprii
34.243
Venituri totale
2.337.921
Cheltuieli totale
2.290.054
Stocuri
—
Creanțe
256.630
Casă și conturi la bănci
59.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.420.676
Rezultat net
360.216
Angajați
31
Datorii
220.864
Active imobilizate
—
Active circulante
715.414
Capitaluri proprii
494.550
Venituri totale
2.437.153
Cheltuieli totale
2.058.662
Stocuri
—
Creanțe
5.851
Casă și conturi la bănci
709.563
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.106.596
Rezultat net
2.454.216
Angajați
12
Datorii
297.952
Active imobilizate
—
Active circulante
2.752.368
Capitaluri proprii
2.454.416
Venituri totale
3.106.597
Cheltuieli totale
622.937
Stocuri
—
Creanțe
1.698.911
Casă și conturi la bănci
1.053.457
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
234.445
Rezultat net
177.137
Angajați
1
Datorii
16.121
Active imobilizate
—
Active circulante
193.458
Capitaluri proprii
177.337
Venituri totale
234.445
Cheltuieli totale
54.898
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
193.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
412
Active imobilizate
412
Active circulante
200
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42785910
Număr de înregistrare
J3/1037/2020
Înmatriculare
16 iulie 2020
EUID
ROONRC.J3/1037/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŢEPEŞ VODĂ 11 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ŢEPEŞ VODĂ 11 Piteşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iulie 2020
Înregistrare fiscală
20 martie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LECA SORIN-TIBERIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
POWER NET CONINVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.07.2020
Înregistrare fiscală
16 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J03/1037/2020
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. ŢEPEŞ VODĂ, NR.11, CAMERA NR.1, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
110036
Strada sediului
Str. Ţepeş Vodă
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110036
Detalii sediu
CAMERA NR.1
Strada domiciliului fiscal
Str. Ţepeş Vodă
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110036
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI