Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PREMIERE EVENTS OFFICIAL S.R.L.

PREMIERE EVENTS OFFICIAL S.R.L.

CUI 18029204 · SRL· Municipiul Lugoj

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PREMIERE EVENTS OFFICIAL S.R.L. are sediul în Municipiul Lugoj. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 324,9 K lei, față de 279,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,6%

Marja netă calculată este 18,6% în 2025, față de 12,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+293,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025324,9 K lei+16,4% față de anul anterior2020: 29.3202021: 115.9582022: 296.3942023: 289.9302024: 279.2032025: 324.890
Rezultat net 202560,3 K lei+69,7% față de anul anterior2020: 812021: 13.2212022: 85.6762023: -12.4672024: 35.5242025: 60.292
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202584,4 K lei+250,4% față de anul anterior2020: 85.9572021: 99.2282022: 86.6932023: -11.4502024: 24.0742025: 84.366
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K325 K2020: 29,3 K lei29,3 K20202021: 116 K lei116 K20212022: 296,4 K lei296,4 K20222023: 289,9 K lei289,9 K20232024: 279,2 K lei279,2 K20242025: 324,9 K lei324,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,3%12,3%28,9%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=43282020: 0,3%0,3%20202021: 11,4%11,4%20212022: 28,9%28,9%20222023: -4,3%-4,3%20232024: 12,7%12,7%20242025: 18,6%18,6%2025

Cifra de afaceri: +16,4% față de anul anterior. Marja netă: 18,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii84,4 K lei+250,4% față de anul anterior
Datorii211,2 K lei+12,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri289,9 K lei279,2 K lei324,9 K lei+16,4% față de anul anterior
Rezultat net-12,5 K lei35,5 K lei60,3 K lei+69,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-11,5 K lei24,1 K lei84,4 K lei+250,4% față de anul anterior
Datorii225,9 K lei187 K lei211,2 K lei+12,9% față de anul anterior
Creanțe27,9 K lei9,8 K lei38,4 K lei+293,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,6%5,2%n=4.32812,7%5,2%n=4.601
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)28,5%8,3%n=3.90510,4%15,6%n=4.023
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)71,5%72,4%n=3.90580,6%67,6%n=4.023
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)54,9%41,6%n=3.90555,3%42,7%n=4.023
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)20,4%0%n=3.90415,3%0%n=4.021
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive71,5%21,8%n=3.513147,6%23,3%n=3.723
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,63×0,72×n=5.9240,55×0,71×n=6.053
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36042,5 zile47,34 zilen=3.68812,58 zile46,55 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,94 zile20,88 zilen=2.28027,02 zile23,36 zilen=2.325
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați324.890 lei134.906 lein=2.657279.203 lei124.404 lein=2.970

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.890
Rezultat net
60.292
Angajați
1
Datorii
211.168
Active imobilizate
162.167
Active circulante
133.367
Capitaluri proprii
84.366
Venituri totale
345.918
Cheltuieli totale
280.849
Stocuri
2.656
Creanțe
38.359
Casă și conturi la bănci
92.352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.203
Rezultat net
35.524
Angajați
1
Datorii
187.044
Active imobilizate
128.347
Active circulante
103.734
Capitaluri proprii
24.074
Venituri totale
280.501
Cheltuieli totale
242.241
Stocuri
20.953
Creanțe
9.759
Casă și conturi la bănci
73.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
20.963
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.930
Rezultat net
-12.467
Angajați
1
Datorii
225.933
Active imobilizate
66.229
Active circulante
170.453
Capitaluri proprii
-11.450
Venituri totale
293.228
Cheltuieli totale
302.795
Stocuri
3.771
Creanțe
27.904
Casă și conturi la bănci
138.778
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
22.199
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.394
Rezultat net
85.676
Angajați
1
Datorii
289.822
Active imobilizate
9.291
Active circulante
392.667
Capitaluri proprii
86.693
Venituri totale
298.426
Cheltuieli totale
208.805
Stocuri
2.656
Creanțe
92.845
Casă și conturi la bănci
297.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
25.443
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.958
Rezultat net
13.221
Angajați
1
Datorii
15.879
Active imobilizate
—
Active circulante
115.107
Capitaluri proprii
99.228
Venituri totale
116.005
Cheltuieli totale
100.472
Stocuri
2.656
Creanțe
3.600
Casă și conturi la bănci
108.851
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.320
Rezultat net
81
Angajați
1
Datorii
6.731
Active imobilizate
—
Active circulante
92.688
Capitaluri proprii
85.957
Venituri totale
29.817
Cheltuieli totale
28.888
Stocuri
28.938
Creanțe
21.642
Casă și conturi la bănci
42.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-03-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

14 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18029204
Număr de înregistrare
J2005003239356
Înmatriculare
11 octombrie 2005
EUID
ROONRC.J2005003239356
Formă juridică
SRL
Sediu social
13 DECEMBRIE 25 Municipiul Lugoj Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str 13 DECEMBRIE 25 Lugoj TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
20 martie 2014
Înregistrare fiscală
27 martie 2026
Telefon
0721239965 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞTEFĂNESCU LAVINIA
administrator
ŞTEFĂNESCU MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PREMIERE EVENTS OFFICIAL S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 20.03.2014
Înregistrare fiscală
11 octombrie 2005
Număr registrul comerțului
J2005003239356
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Lugoj

Contact și adrese

Telefon
0721239965 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. LUGOJ, STR. 13 DECEMBRIE, NR.25
Cod poștal fiscal
305500
Strada sediului
Str. 13 Decembrie
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Lugoj
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
305500
Strada domiciliului fiscal
Str. 13 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Lugoj
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
305500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (14) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA GAVOJDIA6 din 14 înregistrări (42,9%) · Vezi relația

COMUNA BELINT (UAT COMUNA BELINT)4 din 14 înregistrări (28,6%) · Vezi relația

COMUNA SANMIHAIU ROMAN2 din 14 înregistrări (14,3%) · Vezi relația

COMUNA COSTEIU (PRIMARIA COMUNEI COSTEIU)1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Comuna Darova1 din 14 înregistrări (7,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru evenimente (Rev.2)8 din 14 înregistrări (57,1%) · Vezi selecția

Artificii (Rev.2)3 din 14 înregistrări (21,4%) · Vezi selecția

Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)3 din 14 înregistrări (21,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 mai 2026Achiziție directă

Închiriere scenă, schelă de lumini, lumini arhitecturale

Autoritate: COMUNA GAVOJDIA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
11.500 leiValoare publicată
9 aprilie 2026Achiziție directă

Scena si lumini arhitecturale pentru eveniment cultural

Autoritate: COMUNA GAVOJDIA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
8.000 leiValoare publicată
3 aprilie 2026Achiziție directă

SERVICII DE ORGANIZARE EVENIMENT CULTURAL – ZILELE LOCALITATII BELINT - RUGA SATULUI – ECRAN LED

Autoritate: COMUNA BELINT (PRIMARIEA BELINT)

CPV 79952100-3 — Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952100-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.000 leiValoare publicată
12 august 2025Achiziție directă

SERVICII DE ORGANIZARE EVENIMENT CULTURAL – ZILELE LOCALITATII CHIZATAU, COMUNA BELINT

Autoritate: COMUNA BELINT (PRIMARIEA BELINT)

CPV 79952100-3 — Servicii de organizare de evenimente culturale (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952100-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.000 leiValoare publicată
11 iulie 2025Achiziție directă

PRESTARI SERVICII ORGANIZARE FOC ARTIFICII

Autoritate: COMUNA SANMIHAIU ROMAN

CPV 24613200-6 — Artificii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 24613200-6

Vezi detaliile atribuirii →
16.000 leiValoare publicată
29 mai 2025Achiziție directă

SERVICII DE DIVERTISMENT PENTRU EVENIMENTUL: ,,ZIUA COPILULUI, COMUNA COSTEIU, JUDETUL TIMIS”

Autoritate: COMUNA COSTEIU (PRIMARIA COMUNEI COSTEIU)

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.300 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul LugojCAEN 9329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI