Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PREMISOFT SRL

PREMISOFT SRL

CUI 35649060 · SRL· Municipiul Alexandria

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PREMISOFT SRL are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+4,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 337 K lei, față de 322,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât37,6%

Marja netă calculată este 37,6% în 2025, față de 39,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025337 K lei+4,6% față de anul anterior2020: 117.2542021: 168.9792022: 172.8892023: 202.6872024: 322.0902025: 337.017
Rezultat net 2025126,6 K lei-1,2% față de anul anterior2020: 37.5582021: 77.2572022: 32.1132023: 85.6822024: 128.1722025: 126.577
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025279,8 K lei+56% față de anul anterior2020: 160.6612021: 237.9192022: 32.3132023: 86.2152024: 179.3872025: 279.823
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0169 K337 K2020: 117,3 K lei117,3 K20202021: 169 K lei169 K20212022: 172,9 K lei172,9 K20222023: 202,7 K lei202,7 K20232024: 322,1 K lei322,1 K20242025: 337 K lei337 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,9%45,7%2020: 32%32%20202021: 45,7%45,7%20212022: 18,6%18,6%20222023: 42,3%42,3%20232024: 39,8%39,8%20242025: 37,6%37,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=1.222

Cifra de afaceri: +4,6% față de anul anterior.Marjă netă 37,6% · -2,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024179,4 K lei
2025279,8 K lei

Datorii raportate

2024127,6 K lei
2025107,6 K lei

Disponibilități bănești

2024129,7 K lei
2025113,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri202,7 K lei322,1 K lei337 K lei+4,6% față de anul anterior
Rezultat net85,7 K lei128,2 K lei126,6 K lei-1,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii86,2 K lei179,4 K lei279,8 K lei+56% față de anul anterior
Datorii26,3 K lei127,6 K lei107,6 K lei-15,7% față de anul anterior
Creanțe67,1 K lei47,8 K lei68,6 K lei+43,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă37,6%39,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=1.222) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / active (A+B)32,7%41,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=914) · 2024: 23,1% (n=3.044)

Rezultat / capitaluri proprii45,2%71,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 98,6% (n=1.154) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat337.017 lei322.090 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.659 lei (n=860) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)72,2%58,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63% (n=914) · 2024: 68,2% (n=3.047)

Datorii / active (A+B)27,8%41,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=914) · 2024: 31,1% (n=3.047)

Ponderea activelor imobilizate35,5%40,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=914) · 2024: 12,5% (n=3.047)

Active circulante / datorii totale2,32×1,44×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,39× (n=1.388) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări73,2 zile53,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132 zile (n=1.127) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Stocuri în zile de vânzări72,1 zile6,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,5 zile (n=414) · 2024: 2,9 zile (n=1.306)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
337.017
Rezultat net
126.577
Angajați
1
Datorii
107.605
Active imobilizate
137.647
Active circulante
249.781
Capitaluri proprii
279.823
Venituri totale
337.885
Cheltuieli totale
205.254
Stocuri
67.533
Creanțe
68.571
Casă și conturi la bănci
113.677
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.090
Rezultat net
128.172
Angajați
1
Datorii
127.602
Active imobilizate
123.541
Active circulante
183.448
Capitaluri proprii
179.387
Venituri totale
322.129
Cheltuieli totale
185.684
Stocuri
5.945
Creanțe
47.764
Casă și conturi la bănci
129.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.687
Rezultat net
85.682
Angajați
1
Datorii
26.287
Active imobilizate
—
Active circulante
112.502
Capitaluri proprii
86.215
Venituri totale
202.693
Cheltuieli totale
115.367
Stocuri
3.130
Creanțe
67.129
Casă și conturi la bănci
42.243
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.889
Rezultat net
32.113
Angajați
1
Datorii
51.243
Active imobilizate
9.323
Active circulante
74.233
Capitaluri proprii
32.313
Venituri totale
172.893
Cheltuieli totale
137.519
Stocuri
760
Creanțe
42.910
Casă și conturi la bănci
30.563
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.979
Rezultat net
77.257
Angajați
1
Datorii
46.023
Active imobilizate
31.700
Active circulante
252.242
Capitaluri proprii
237.919
Venituri totale
168.981
Cheltuieli totale
87.234
Stocuri
—
Creanțe
-351
Casă și conturi la bănci
252.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.254
Rezultat net
37.558
Angajați
1
Datorii
67.999
Active imobilizate
54.077
Active circulante
174.583
Capitaluri proprii
160.661
Venituri totale
117.459
Cheltuieli totale
75.560
Stocuri
79
Creanțe
-265
Casă și conturi la bănci
174.769
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

22 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35649060
Număr de înregistrare
J34/88/2016
Înmatriculare
15 februarie 2016
EUID
ROONRC.J34/88/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUNĂRII 54 L31 Municipiul Alexandria Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm COOPERATIVEI 75G Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
4 martie 2019
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA ADRIAN-CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PREMISOFT S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2019
Înregistrare fiscală
15 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2019002886404
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, DRM COOPERATIVEI, NR.75G, LOT 1 . CORP 1 , ET.PARTER
Strada sediului
Drm. Cooperativei
Numărul sediului
75G
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
Lot 1 . corp 1
Strada domiciliului fiscal
Drm. Cooperativei
Numărul domiciliului fiscal
75G
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
Lot 1 . corp 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (22) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ASOCIATIA GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA TELEORMAN REGIUNEA VLASCA4 din 22 înregistrări (18,2%) · Vezi relația

SCOALA CU CLASELE I-VIII MAVRODIN3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi relația

Asociatia Grup de Actiune Locala ''CAMPIA GAVANU BURDEA''2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

ASOCIAȚIA GRUP DE ACTIUNE LOCALA VALEA CLANITEI2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

COLEGIUL NATIONAL" ALEXANDRU IOAN CUZA"2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)6 din 22 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția

Servicii de proiectare de site-uri WWW (World Wide Web) (Rev.2)6 din 22 înregistrări (27,3%) · Vezi selecția

Servicii de gazduire pentru operarea de site-uri WWW (World Wide Web) (Rev.2)3 din 22 înregistrări (13,6%) · Vezi selecția

Servicii de actualizare informatica (Rev.2)2 din 22 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția

Piese si accesorii pentru computere (Rev.2)1 din 22 înregistrări (4,5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

Consultanță, asistență și documentație pentru conformare cu AI Act- Regulamentul (UE) 2024/1689

Autoritate: COMUNA FANTANELE

CPV 79411000-8 — Servicii generale de consultanta in management (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79411000-8

Vezi detaliile atribuirii →
16.000 leiValoare publicată
23 martie 2026Achiziție directă

Dezvoltare site web pentru autoritati publice, cu gazduire gratuita - 6 luni

Autoritate: A.D.I. "INFIINTARE RETEA DE GAZE NATURALE IN COMUNELE FURCULESTI, PIATRA SI TIGANESTI JUDETUL TELEORMAN"

CPV 72000000-5 — Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
5.000 leiValoare publicată
10 februarie 2026Achiziție directă

Dezvoltare site web pentru Primarie

Autoritate: Comuna Vitanesti (Primaria)

CPV 72000000-5 — Servicii IT: consultanta, dezvoltare de software, internet si asistenta (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.500 leiValoare publicată
12 noiembrie 2025Achiziție directă

Dezvoltare site web pentru liceu

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET

CPV 72413000-8 — Servicii de proiectare de site-uri WWW (World Wide Web) (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.300 leiValoare publicată
7 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii de gazduire si de actualizare pagina de internet

Autoritate: ASOCIATIA GRUPUL DE ACTIUNE LOCALA TELEORMAN REGIUNEA VLASCA

CPV 72413000-8 — Servicii de proiectare de site-uri WWW (World Wide Web) (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
15.600 leiValoare publicată
26 septembrie 2025Achiziție directă

Servicii de mentenanta/gazduire site web scoala

Autoritate: COLEGIUL NATIONAL" ALEXANDRU IOAN CUZA"

CPV 72540000-2 — Servicii de actualizare informatica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 72540000-2

Vezi detaliile atribuirii →
100 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaCAEN 6310
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI