Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PREMIUM SA

PREMIUM SA

CUI 9921050 · SA· Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PREMIUM SA are sediul în Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 12,2 mil. lei, față de 12,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de 14,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+357,8%

Datoriile raportate sunt 3,2 mil. lei în 2025, față de 694,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202512,2 mil. lei-4,9% față de anul anterior2020: 5.969.2402021: 7.472.2602022: 11.469.2882023: 15.383.1672024: 12.878.1032025: 12.246.614
Rezultat net 20251,1 mil. lei-39,5% față de anul anterior2020: 608.1172021: 1.049.9782022: 1.682.0672023: 2.609.2852024: 1.871.2272025: 1.132.991
Angajați 202548-5,9% față de anul anterior2020: 472021: 492022: 522023: 532024: 512025: 48
Capitaluri proprii 202512 mil. lei+0,8% față de anul anterior2020: 4.678.3472021: 5.574.1352022: 7.086.3602023: 9.748.1182024: 11.902.4142025: 11.992.882
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 mil.15 mil.2020: 6 mil. lei6 mil.20202021: 7,5 mil. lei7,5 mil.20212022: 11,5 mil. lei11,5 mil.20222023: 15,4 mil. lei15,4 mil.20232024: 12,9 mil. lei12,9 mil.20242025: 12,2 mil. lei12,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,5%17%2020: 10,2%10,2%20202021: 14,1%14,1%20212022: 14,7%14,7%20222023: 17%17%20232024: 14,5%14,5%20242025: 9,3%9,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 12% · n=972

Cifra de afaceri: -4,9% față de anul anterior.Marjă netă 9,3% · -5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,9 mil. lei
202512 mil. lei

Datorii raportate

2024694,4 K lei
20253,2 mil. lei

Disponibilități bănești

20244,9 mil. lei
20254,2 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri15,4 mil. lei12,9 mil. lei12,2 mil. lei-4,9% față de anul anterior
Rezultat net2,6 mil. lei1,9 mil. lei1,1 mil. lei-39,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,7 mil. lei11,9 mil. lei12 mil. lei+0,8% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei694,4 K lei3,2 mil. lei+357,8% față de anul anterior
Creanțe8,4 mil. lei6,3 mil. lei6,6 mil. lei+4,9% față de anul anterior
Angajați535148-5,9% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,3%14,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 12% (n=972) · 2024: 11,6% (n=1.017)

Rezultat / active (A+B)7,5%15%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,9% (n=924) · 2024: 11,4% (n=977)

Rezultat / capitaluri proprii9,4%15,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 38,4% (n=953) · 2024: 33,7% (n=988)

Vânzări per angajat255.138 lei252.512 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 365.506 lei (n=851) · 2024: 319.852 lei (n=888)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)79,7%95,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45% (n=925) · 2024: 50,5% (n=978)

Datorii / active (A+B)21,1%5,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,4% (n=925) · 2024: 46,1% (n=978)

Ponderea activelor imobilizate27,9%10,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=925) · 2024: 16,3% (n=978)

Active circulante / datorii totale3,41×16,15×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,43× (n=1.058) · 2024: 1,5× (n=1.121)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări193,6 zile175,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 127,4 zile (n=936) · 2024: 118,8 zile (n=973)

Stocuri în zile de vânzări0,6 zile0,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 9,7 zile (n=636) · 2024: 10,4 zile (n=645)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.246.614
Rezultat net
1.132.991
Angajați
48
Datorii
3.179.142
Active imobilizate
4.197.832
Active circulante
10.850.884
Capitaluri proprii
11.992.882
Venituri totale
12.321.452
Cheltuieli totale
11.027.444
Stocuri
18.940
Creanțe
6.586.637
Casă și conturi la bănci
4.245.307
Cheltuieli în avans
123.308
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.042.523
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.878.103
Rezultat net
1.871.227
Angajați
51
Datorii
694.387
Active imobilizate
1.258.573
Active circulante
11.216.804
Capitaluri proprii
11.902.414
Venituri totale
12.951.532
Cheltuieli totale
10.867.965
Stocuri
14.873
Creanțe
6.281.029
Casă și conturi la bănci
4.920.902
Cheltuieli în avans
121.424
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.042.523
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.383.167
Rezultat net
2.609.285
Angajați
53
Datorii
2.132.569
Active imobilizate
1.336.473
Active circulante
10.866.498
Capitaluri proprii
9.748.118
Venituri totale
15.411.493
Cheltuieli totale
12.455.346
Stocuri
23.125
Creanțe
8.409.168
Casă și conturi la bănci
2.434.205
Cheltuieli în avans
177.716
Venituri în avans
—
Provizioane
500.000
Capital subscris vărsat
690.413
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.469.288
Rezultat net
1.682.067
Angajați
52
Datorii
1.574.009
Active imobilizate
1.281.489
Active circulante
7.332.395
Capitaluri proprii
7.086.360
Venituri totale
11.486.734
Cheltuieli totale
9.535.349
Stocuri
15.189
Creanțe
5.620.841
Casă și conturi la bănci
1.696.365
Cheltuieli în avans
46.485
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
690.413
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.472.260
Rezultat net
1.049.978
Angajați
49
Datorii
1.523.694
Active imobilizate
1.169.248
Active circulante
5.823.143
Capitaluri proprii
5.574.135
Venituri totale
7.466.637
Cheltuieli totale
6.259.841
Stocuri
12.709
Creanțe
4.717.367
Casă și conturi la bănci
1.093.067
Cheltuieli în avans
105.438
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
690.413
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.969.240
Rezultat net
608.117
Angajați
47
Datorii
1.324.516
Active imobilizate
1.080.332
Active circulante
4.806.861
Capitaluri proprii
4.678.347
Venituri totale
5.852.277
Cheltuieli totale
5.121.463
Stocuri
23.856
Creanțe
4.012.009
Casă și conturi la bănci
770.996
Cheltuieli în avans
115.670
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
690.413
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-11-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-03–2026-11-04 · verificat 2026-11-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9921050
Număr de înregistrare
J1997001318294
Înmatriculare
4 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997001318294
Formă juridică
SA
Sediu social
TRANDAFIRILOR 69 Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TRANDAFIRILOR 69 Brazii de Sus PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 noiembrie 1997
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2025
Telefon
0244526606 · Firme cu același număr
Fax
0244526883

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIREA ECATERINA
administrator
CĂLIN MĂDĂLINA
administrator
MUȘOI VALENTIN-CĂTĂLIN
reprezentant al persoanei juridice
ILEA DANIELA
reprezentant al persoanei juridice
PLĂIȘEANU CLAVA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PREMIUM SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.11.1997
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997001318294
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova

Contact și adrese

Telefon
0244526606 · Firme cu același număr
Fax
0244526883 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, SAT BRAZII DE SUS COM. BRAZI, STR. TRANDAFIRILOR, NR.69
Cod poștal fiscal
107084
Strada sediului
Str. Trandafirilor
Numărul sediului
69
Localitatea sediului
Sat Brazii de Sus Com. Brazi
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
107084
Strada domiciliului fiscal
Str. Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
69
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Brazii de Sus Com. Brazi
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
107084

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 noiembrie 1997
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Prahova

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 1.001.259 lei · 17 iulie 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 217 iulie 2023 · SA.105503/2022 · 101.259 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 7112
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 217 iulie 2023 · SA.105503/2022 · 900.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 7112

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-04Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaSat Brazii de Sus, Comuna BraziCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI