Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PREOTEASA FLOAREA EXPERTIZĂ S.R.L.

PREOTEASA FLOAREA EXPERTIZĂ S.R.L.

CUI 42028708 · SRL· Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa· Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PREOTEASA FLOAREA EXPERTIZĂ S.R.L. are sediul în Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa și raportează activitatea activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 33,6 K lei, față de 32,5 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât23,3%

Marja netă calculată este 23,3% în 2021, față de 62% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202133,6 K lei+3,4% față de anul anterior2020: 32.5102021: 33.610
Rezultat net 20217,8 K lei-61,2% față de anul anterior2020: 20.1672021: 7.833
Angajați 2021—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20219,3 K lei-52,1% față de anul anterior2020: 19.5042021: 9.337
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate017 K34 K2020: 32,5 K lei32,5 K20202021: 33,6 K lei33,6 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31%62%Mediana sectorului (2021): 50,3% · n=102942020: 62%62%20202021: 23,3%23,3%2021

Cifra de afaceri: +3,4% față de anul anterior. Marja netă: 23,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2021 comparat cu 2020
Capitaluri proprii9,3 K lei-52,1% față de anul anterior
Datorii58 lei-53,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri32,5 K lei33,6 K lei+3,4% față de anul anterior
Rezultat net20,2 K lei7,8 K lei-61,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii19,5 K lei9,3 K lei-52,1% față de anul anterior
Datorii125 lei58 lei-53,6% față de anul anterior
Creanțe——Fără an comparabil
Angajați——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2021Sector 2021Firma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,3%50,3%n=10.29462%49,7%n=10.050
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,4%88,6%n=7.842—86,7%n=7.565
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,6%11,5%n=7.842—12,8%n=7.565
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,8%9,4%n=7.842—10%n=7.565
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)83,4%44,2%n=7.842—43,1%n=7.565
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive83,9%65,2%n=10.353103,4%61,7%n=10.092
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii160,62×8,99×n=10.730157,03×7,91×n=10.550
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36058,91 zile1,18 zilen=2.707—1,32 zilen=2.706

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
33.610
Rezultat net
7.833
Angajați
—
Datorii
58
Active imobilizate
79
Active circulante
9.316
Capitaluri proprii
9.337
Venituri totale
33.610
Cheltuieli totale
24.877
Stocuri
5.500
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.816
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.510
Rezultat net
20.167
Angajați
—
Datorii
125
Active imobilizate
—
Active circulante
19.629
Capitaluri proprii
19.504
Venituri totale
32.510
Cheltuieli totale
11.424
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.629
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42028708
Număr de înregistrare
J11/866/2019
Înmatriculare
16 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J11/866/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
TEILOR 14 Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PREOTEASA FLOAREA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PREOTEASA FLOAREA EXPERTIZĂ S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.01.2023
Înregistrare fiscală
16 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J11/866/2019
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Oraviţa

Contact și adrese

Telefon
0744550661 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. ORAVIŢA, STR. TEILOR, NR.14
Cod poștal fiscal
325600
Strada sediului
Str. Teilor
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Orş. Oraviţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
325600
Strada domiciliului fiscal
Str. Teilor
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Oraviţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
325600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinLoc. Oraviţa, Oraş OraviţaCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI