Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRESTIGE AMANET IFN S.R.L.

PRESTIGE AMANET IFN S.R.L.

CUI 41672629 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PRESTIGE AMANET IFN S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 140,9 K lei, față de 128,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât8,6%

Marja netă calculată este 8,6% în 2025, față de 11,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+30,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025140,9 K lei+9,7% față de anul anterior2020: 72.1792021: 83.1612022: 126.8002023: 146.3822024: 128.4262025: 140.914
Rezultat net 202512,1 K lei-21,1% față de anul anterior2020: -12.0702021: -10.3992022: 14.7252023: 30.8312024: 15.3102025: 12.084
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202529,1 K lei+70,9% față de anul anterior2020: -33.4222021: -43.8212022: -29.0962023: 1.7352024: 17.0452025: 29.129
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate073 K146 K2020: 72,2 K lei72,2 K20202021: 83,2 K lei83,2 K20212022: 126,8 K lei126,8 K20222023: 146,4 K lei146,4 K20232024: 128,4 K lei128,4 K20242025: 140,9 K lei140,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,7%3,9%24,4%Mediana sectorului (2025): 24,4% · n=12532020: -16,7%-16,7%20202021: -12,5%-12,5%20212022: 11,6%11,6%20222023: 21,1%21,1%20232024: 11,9%11,9%20242025: 8,6%8,6%2025

Cifra de afaceri: +9,7% față de anul anterior. Marja netă: 8,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii29,1 K lei+70,9% față de anul anterior
Datorii160,5 K lei-2,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri146,4 K lei128,4 K lei140,9 K lei+9,7% față de anul anterior
Rezultat net30,8 K lei15,3 K lei12,1 K lei-21,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,7 K lei17 K lei29,1 K lei+70,9% față de anul anterior
Datorii176,6 K lei165,2 K lei160,5 K lei-2,9% față de anul anterior
Creanțe90,9 K lei67,7 K lei88,5 K lei+30,8% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,6%24,4%n=1.25311,9%26,1%n=1.316
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,4%50,8%n=1.0519,4%63,1%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,7%49,2%n=1.05190,6%36,6%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,3%5,8%n=1.0510,6%6,7%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,4%11,3%n=1.0518,4%10%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive41,5%23,9%n=1.27489,8%20,8%n=1.379
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,18×1,52×n=1.5221,1×1,83×n=1.648
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360226,21 zile351,55 zilen=1.184189,69 zile336,25 zilen=1.237
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36033,01 zile49,52 zilen=95778,63 zile51,48 zilen=1.007
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—239.032 lein=1.032128.426 lei218.833 lein=1.110

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.914
Rezultat net
12.084
Angajați
0
Datorii
160.491
Active imobilizate
652
Active circulante
188.780
Capitaluri proprii
29.129
Venituri totale
142.234
Cheltuieli totale
126.723
Stocuri
12.920
Creanțe
88.546
Casă și conturi la bănci
87.314
Cheltuieli în avans
188
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.426
Rezultat net
15.310
Angajați
1
Datorii
165.219
Active imobilizate
1.027
Active circulante
181.237
Capitaluri proprii
17.045
Venituri totale
128.443
Cheltuieli totale
110.308
Stocuri
28.052
Creanțe
67.670
Casă și conturi la bănci
85.515
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.382
Rezultat net
30.831
Angajați
1
Datorii
176.578
Active imobilizate
1.405
Active circulante
176.908
Capitaluri proprii
1.735
Venituri totale
146.382
Cheltuieli totale
114.087
Stocuri
42.289
Creanțe
90.942
Casă și conturi la bănci
43.677
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.800
Rezultat net
14.725
Angajați
1
Datorii
195.856
Active imobilizate
1.783
Active circulante
164.977
Capitaluri proprii
-29.096
Venituri totale
126.800
Cheltuieli totale
110.807
Stocuri
63.725
Creanțe
91.459
Casă și conturi la bănci
9.793
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.161
Rezultat net
-10.399
Angajați
1
Datorii
173.373
Active imobilizate
2.161
Active circulante
127.391
Capitaluri proprii
-43.821
Venituri totale
83.161
Cheltuieli totale
92.729
Stocuri
56.845
Creanțe
48.226
Casă și conturi la bănci
22.320
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.179
Rezultat net
-12.070
Angajați
1
Datorii
113.135
Active imobilizate
4.082
Active circulante
75.631
Capitaluri proprii
-33.422
Venituri totale
72.179
Cheltuieli totale
83.215
Stocuri
43.040
Creanțe
19.536
Casă și conturi la bănci
13.055
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-03-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41672629
Număr de înregistrare
J2019012607406
Înmatriculare
23 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019012607406
Formă juridică
SRL
Sediu social
GIURGENI 1 F6 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale GIURGENI 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 martie 2025
Înregistrare fiscală
29 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOARĂ NICUŞOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRESTIGE AMANET IFN S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.03.2025
Înregistrare fiscală
23 septembrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019012607406
Cod CAEN
6492
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE GIURGENI, NR.1, BL.F6, SC.1, ET.PARTER, AP.1
Cod poștal fiscal
32581
Strada sediului
Aleea Giurgeni
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32581
Strada domiciliului fiscal
Aleea Giurgeni
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32581

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6492
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI