Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRIDE SRL

PRIDE SRL

CUI 14526766 · SRL· Municipiul Galaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PRIDE SRL are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 919,3 K lei, față de 870,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,2%

Marja netă calculată este 3,2% în 2025, față de 0,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+23%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025919,3 K lei+5,6% față de anul anterior2020: 530.4132021: 611.3002022: 806.2742023: 1.352.8942024: 870.5312025: 919.316
Rezultat net 202529,9 K lei+5.359,8% față de anul anterior2020: 12.5542021: 14.4232022: 23.0132023: 44.0832024: 5472025: 29.865
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202538,4 K lei-47,8% față de anul anterior2020: -8.5632021: 5.8602022: 28.8732023: 72.9552024: 73.5022025: 38.367
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0676 K1 mil.2020: 530,4 K lei530,4 K20202021: 611,3 K lei611,3 K20212022: 806,3 K lei806,3 K20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 870,5 K lei870,5 K20242025: 919,3 K lei919,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,6%3,3%2020: 2,4%2,4%20202021: 2,4%2,4%20212022: 2,9%2,9%20222023: 3,3%3,3%20232024: 0,1%0,1%20242025: 3,2%3,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=996

Cifra de afaceri: +5,6% față de anul anterior.Marjă netă 3,2% · +3,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202473,5 K lei
202538,4 K lei

Datorii raportate

2024277,5 K lei
2025292,9 K lei

Disponibilități bănești

2024131,4 K lei
202593 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei870,5 K lei919,3 K lei+5,6% față de anul anterior
Rezultat net44,1 K lei547 lei29,9 K lei+5.359,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii73 K lei73,5 K lei38,4 K lei-47,8% față de anul anterior
Datorii283,2 K lei277,5 K lei292,9 K lei+5,6% față de anul anterior
Creanțe83,9 K lei45,7 K lei56,2 K lei+23% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,2%0,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=996) · 2024: 3,1% (n=1.124)

Rezultat / active (A+B)9%0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,5% (n=892) · 2024: 2,6% (n=1.018)

Rezultat / capitaluri proprii77,8%0,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18,3% (n=863) · 2024: 17% (n=977)

Vânzări per angajat919.316 lei435.266 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 512.744 lei (n=744) · 2024: 489.859 lei (n=855)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)11,6%20,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=893) · 2024: 29,1% (n=1.021)

Datorii / active (A+B)88,4%79,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=893) · 2024: 70,9% (n=1.021)

Ponderea activelor imobilizate11%11,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=893) · 2024: 10,6% (n=1.021)

Active circulante / datorii totale1,01×1,12×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=1.355) · 2024: 0,99× (n=1.548)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări22 zile18,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 42,7 zile (n=961) · 2024: 44,6 zile (n=1.072)

Stocuri în zile de vânzări56,9 zile55,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 47,2 zile (n=845) · 2024: 46,3 zile (n=941)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
919.316
Rezultat net
29.865
Angajați
1
Datorii
292.864
Active imobilizate
36.596
Active circulante
294.635
Capitaluri proprii
38.367
Venituri totale
919.984
Cheltuieli totale
865.344
Stocuri
145.428
Creanțe
56.196
Casă și conturi la bănci
93.011
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
870.531
Rezultat net
547
Angajați
2
Datorii
277.454
Active imobilizate
40.402
Active circulante
310.554
Capitaluri proprii
73.502
Venituri totale
894.516
Cheltuieli totale
872.403
Stocuri
133.425
Creanțe
45.694
Casă și conturi la bănci
131.435
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.352.894
Rezultat net
44.083
Angajați
2
Datorii
283.194
Active imobilizate
42.051
Active circulante
314.098
Capitaluri proprii
72.955
Venituri totale
1.352.894
Cheltuieli totale
1.297.792
Stocuri
78.708
Creanțe
83.876
Casă și conturi la bănci
151.514
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
806.274
Rezultat net
23.013
Angajați
2
Datorii
406.199
Active imobilizate
40.993
Active circulante
394.079
Capitaluri proprii
28.873
Venituri totale
806.274
Cheltuieli totale
774.927
Stocuri
284.206
Creanțe
76.610
Casă și conturi la bănci
33.263
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
611.300
Rezultat net
14.423
Angajați
1
Datorii
173.442
Active imobilizate
39.579
Active circulante
139.723
Capitaluri proprii
5.860
Venituri totale
631.929
Cheltuieli totale
611.078
Stocuri
105.136
Creanțe
25.978
Casă și conturi la bănci
8.609
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
530.413
Rezultat net
12.554
Angajați
1
Datorii
135.230
Active imobilizate
17.930
Active circulante
108.376
Capitaluri proprii
-8.563
Venituri totale
530.413
Cheltuieli totale
512.731
Stocuri
28.292
Creanțe
32.940
Casă și conturi la bănci
47.144
Cheltuieli în avans
361
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2012-04-06; reactivare la 2012-06-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2012-06-29

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2012-04-06; reactivare la 2012-06-29. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2012-06-29
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-10-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14526766
Număr de înregistrare
J17/214/2002
Înmatriculare
19 martie 2002
EUID
ROONRC.J17/214/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 8 S8 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 8 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 octombrie 2011
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0733065425 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MÂNDRU DĂNUŢ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRIDE SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.10.2011
Înregistrare fiscală
21 martie 2002
Număr registrul comerțului
J17/214/2002
Cod CAEN
4532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0733065425 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.8, BL.S8, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
800265
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800265
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800265

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
29 iunie 2012
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2011
Perioada 2: TVA până la
6 aprilie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 mai 2002
Perioada 3: TVA până la
31 martie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 aprilie 2012
Reactivare
29 iunie 2012
Publicarea deciziei
10 aprilie 2012

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4540 Rev. 2Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 4639
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI