Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRINSE HAIR STILIST S.R.L.

PRINSE HAIR STILIST S.R.L.

CUI 40190265 · SRL· Bucureşti Sectorul 3· Coafură și alte activități de înfrumusețare

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2024-04-04. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PRINSE HAIR STILIST S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3 și raportează activitatea coafură și alte activități de înfrumusețare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2024-04-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+26,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 49,3 K lei, față de 39 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut31,8%

Marja netă calculată este 31,8% în 2021, față de -21,7% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202149,3 K lei+26,3% față de anul anterior2020: 39.0262021: 49.297
Rezultat net 202115,7 K leiTrecere pe profit2020: -8.4702021: 15.696
Angajați 20211Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 202117,2 K lei+1.057% față de anul anterior2020: 1.4852021: 17.181
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate025 K49 K2020: 39 K lei39 K20202021: 49,3 K lei49,3 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,7%5,1%31,8%2020: -21,7%-21,7%20202021: 31,8%31,8%2021Reper 2021: mediana sectorului 6,9% · n=8.741

Cifra de afaceri: +26,3% față de anul anterior.Marjă netă 31,8% · +53,5 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20201,5 K lei
202117,2 K lei

Datorii raportate

20206,5 K lei
202198 lei

Disponibilități bănești

20206,4 K lei
202117,2 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri39 K lei49,3 K lei+26,3% față de anul anterior
Rezultat net-8,5 K lei15,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii1,5 K lei17,2 K lei+1.057% față de anul anterior
Datorii6,5 K lei98 lei-98,5% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați11Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă31,8%-21,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 6,9% (n=8.741) · 2020: 3% (n=8.352)

Rezultat / capitaluri proprii91,4%-570,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 52,1% (n=5.059) · 2020: 45,5% (n=4.335)

Vânzări per angajat49.297 lei39.026 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 42.347 lei (n=6.052) · 2020: 31.467 lei (n=5.858)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Active circulante / datorii totale176,32×1,23×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 0,53× (n=10.135) · 2020: 0,44× (n=9.670)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări—12,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 11,7 zile (n=5.279) · 2020: 13 zile (n=5.000)

Stocuri în zile de vânzări0,9 zile1,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 32,4 zile (n=5.392) · 2020: 40,3 zile (n=5.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.297
Rezultat net
15.696
Angajați
1
Datorii
98
Active imobilizate
—
Active circulante
17.279
Capitaluri proprii
17.181
Venituri totale
49.297
Cheltuieli totale
32.961
Stocuri
125
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.026
Rezultat net
-8.470
Angajați
1
Datorii
6.453
Active imobilizate
—
Active circulante
7.938
Capitaluri proprii
1.485
Venituri totale
40.876
Cheltuieli totale
48.660
Stocuri
125
Creanțe
1.400
Casă și conturi la bănci
6.413
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-04-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2024-04-04. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40190265
Număr de înregistrare
J40/16754/2018
Înmatriculare
21 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J40/16754/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
NERVA TRAIAN 16 M35 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NERVA TRAIAN 16 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOHD Y I OTHMAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRINSE HAIR STILIST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.11.2018
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J40/16754/2018
Cod CAEN
9602
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. NERVA TRAIAN, NR.16, PARTER, CAMERA 1, BL.M35
Cod poștal fiscal
31046
Strada sediului
Str. Nerva Traian
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
31046
Detalii sediu
PARTER, CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Nerva Traian
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
31046
Detalii domiciliu fiscal
PARTER, CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
4 aprilie 2024
Publicarea deciziei
4 aprilie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI