Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRIVAT HEALTH S.R.L.

PRIVAT HEALTH S.R.L.

CUI 39879569 · SRL· Municipiul Piatra Neamţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PRIVAT HEALTH S.R.L. are sediul în Municipiul Piatra Neamţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 134,1 K lei, față de 126,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut19,5%

Marja netă calculată este 19,5% în 2025, față de 11,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14%

Datoriile raportate sunt 77,1 K lei în 2025, față de 89,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025134,1 K lei+5,8% față de anul anterior2022: 110.9482023: 140.2932024: 126.7502025: 134.134
Rezultat net 202526,1 K lei+82,2% față de anul anterior2022: 45.6812023: 24.9172024: 14.3292025: 26.105
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025294 K lei+9,7% față de anul anterior2022: 81.2992023: 207.2072024: 267.8902025: 293.995
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate070 K140 K2022: 110,9 K lei110,9 K20222023: 140,3 K lei140,3 K20232024: 126,8 K lei126,8 K20242025: 134,1 K lei134,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,6%41,2%Mediana sectorului (2025): 29,2% · n=34022022: 41,2%41,2%20222023: 17,8%17,8%20232024: 11,3%11,3%20242025: 19,5%19,5%2025

Cifra de afaceri: +5,8% față de anul anterior. Marja netă: 19,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii294 K lei+9,7% față de anul anterior
Datorii77,1 K lei-14% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri140,3 K lei126,8 K lei134,1 K lei+5,8% față de anul anterior
Rezultat net24,9 K lei14,3 K lei26,1 K lei+82,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii207,2 K lei267,9 K lei294 K lei+9,7% față de anul anterior
Datorii6,7 K lei89,6 K lei77,1 K lei-14% față de anul anterior
Creanțe165,4 K lei218,3 K lei221,1 K lei+1,3% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri19,5%29,2%n=3.40211,3%31,7%n=5.043
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,2%59,8%n=2.63174,9%66,9%n=3.834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,8%39,8%n=2.63125,1%33,1%n=3.834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,4%17,2%n=2.63118,5%15,7%n=3.834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)7%27,7%n=2.6314%27,5%n=3.834
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive8,9%72,1%n=3.3945,3%68,5%n=4.924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,6×1,9×n=4.0263,25×2,25×n=5.848
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360593,33 zile106,7 zilen=3.239619,97 zile84,2 zilen=4.668

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.134
Rezultat net
26.105
Angajați
—
Datorii
77.093
Active imobilizate
16.449
Active circulante
354.639
Capitaluri proprii
293.995
Venituri totale
144.135
Cheltuieli totale
111.541
Stocuri
—
Creanțe
221.070
Casă și conturi la bănci
133.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.750
Rezultat net
14.329
Angajați
—
Datorii
89.616
Active imobilizate
66.018
Active circulante
291.488
Capitaluri proprii
267.890
Venituri totale
126.961
Cheltuieli totale
108.603
Stocuri
—
Creanțe
218.280
Casă și conturi la bănci
73.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.293
Rezultat net
24.917
Angajați
—
Datorii
6.721
Active imobilizate
20.116
Active circulante
193.812
Capitaluri proprii
207.207
Venituri totale
142.208
Cheltuieli totale
106.236
Stocuri
7.328
Creanțe
165.400
Casă și conturi la bănci
21.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
110.948
Rezultat net
45.681
Angajați
—
Datorii
99.665
Active imobilizate
61.660
Active circulante
119.304
Capitaluri proprii
81.299
Venituri totale
113.317
Cheltuieli totale
64.339
Stocuri
6.462
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
112.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-26; reactivare la 2026-03-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-03-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-08-26; reactivare la 2026-03-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-03-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39879569
Număr de înregistrare
J27/876/2018
Înmatriculare
17 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J27/876/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
GARA VECHE 8 Municipiul Piatra Neamţ Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GARA VECHE 8 Piatra Neamţ NEAMŢ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
31 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRIVAT HEALTH S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.09.2018
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J27/876/2018
Cod CAEN
7490
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. GARA VECHE, NR.8
Cod poștal fiscal
610206
Strada sediului
Str. Gara Veche
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Mun. Piatra Neamţ
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
610206
Strada domiciliului fiscal
Str. Gara Veche
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piatra Neamţ
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
610206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
26 august 2025
Reactivare
11 martie 2026
Publicarea deciziei
26 august 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul Piatra NeamţCAEN 7490
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI