Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRO BUSINESS RECRUITER S.R.L.

PRO BUSINESS RECRUITER S.R.L.

CUI 49525291 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PRO BUSINESS RECRUITER S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-3,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 213,6 K lei, față de 222,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-59,7%

Marja netă calculată este -59,7% în 2025, față de 11,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+72,3%

Datoriile raportate sunt 299,6 K lei în 2025, față de 173,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025213,6 K lei-3,9% față de anul anterior2024: 222.2672025: 213.559
Rezultat net 2025-127,5 K lei-602,6% față de anul anterior2024: 25.3602025: -127.472
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-101,9 K lei-501,9% față de anul anterior2024: 25.3602025: -101.911
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0111 K222 K2024: 222,3 K lei222,3 K20242025: 213,6 K lei213,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-59,7%-22%15,7%Mediana sectorului (2025): 15,7% · n=8672024: 11,4%11,4%20242025: -59,7%-59,7%2025

Cifra de afaceri: -3,9% față de anul anterior. Marja netă: -59,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-101,9 K lei-501,9% față de anul anterior
Datorii299,6 K lei+72,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri222,3 K lei213,6 K lei-3,9% față de anul anterior
Rezultat net25,4 K lei-127,5 K lei-602,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,4 K lei-101,9 K lei-501,9% față de anul anterior
Datorii173,9 K lei299,6 K lei+72,3% față de anul anterior
Creanțe—80,7 K leiFără an comparabil
Angajați—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-59,7%15,7%n=86711,4%6,9%n=560
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-52%43,3%n=61612,7%33,8%n=441
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)152,9%56,4%n=61687,3%66,2%n=441
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,5%9,8%n=6162,8%7,7%n=441
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-65%16,3%n=61612,7%8,3%n=440
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—82,6%n=817100%51,6%n=539
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×1,36×n=1.1001,11×1,14×n=768
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360135,99 zile111,41 zilen=828—94,46 zilen=533
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,49 zile0,4 zilen=2820,32 zile0,45 zilen=218
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați213.559 lei148.254 lein=686—155.983 lein=468

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
213.559
Rezultat net
-127.472
Angajați
1
Datorii
299.647
Active imobilizate
91.190
Active circulante
104.791
Capitaluri proprii
-101.911
Venituri totale
227.203
Cheltuieli totale
354.675
Stocuri
10.375
Creanțe
80.674
Casă și conturi la bănci
13.742
Cheltuieli în avans
1.755
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.267
Rezultat net
25.360
Angajați
—
Datorii
173.866
Active imobilizate
5.545
Active circulante
193.681
Capitaluri proprii
25.360
Venituri totale
227.209
Cheltuieli totale
196.522
Stocuri
198
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
193.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-11-21 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49525291
Număr de înregistrare
J2024002227409
Înmatriculare
2 februarie 2024
EUID
ROONRC.J2024002227409
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dudești-Pantelimon 44 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld CORNELIU COPOSU 6-8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 noiembrie 2024
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0733345600 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANTEA ȘIMI-DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRO BUSINESS RECRUITER S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.11.2024
Înregistrare fiscală
2 februarie 2024
Număr registrul comerțului
J2024002227409
Cod CAEN
7820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0733345600 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ȘOS DUDEȘTI-PANTELIMON, NR.44
Cod poștal fiscal
33094
Strada sediului
Şos. Dudeşti-Pantelimon
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
33094
Strada domiciliului fiscal
Şos. Dudeşti-Pantelimon
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
33094

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2025
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 octombrie 2025
Actualizare TVA la încasare
3 octombrie 2025
Publicare TVA la încasare
4 octombrie 2025
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 7820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI