Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROBOTEANU FAMILY S.R.L.

PROBOTEANU FAMILY S.R.L.

CUI 45059431 · SRL· Sat Cordun, Comuna Cordun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PROBOTEANU FAMILY S.R.L. are sediul în Sat Cordun, Comuna Cordun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 87,7 K lei, față de 103,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât20,5%

Marja netă calculată este 20,5% în 2025, față de 26,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-9,3%

Datoriile raportate sunt 39,2 K lei în 2025, față de 43,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202587,7 K lei-14,9% față de anul anterior2021: 7.6792022: 30.3582023: 58.5762024: 103.1122025: 87.746
Rezultat net 202518 K lei-34% față de anul anterior2021: -3062022: 14.4602023: 11.5422024: 27.2872025: 18.007
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202518,2 K lei-65,8% față de anul anterior2021: -1062022: 14.3542023: 25.8962024: 53.1832025: 18.207
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate052 K103 K2021: 7,7 K lei7,7 K20212022: 30,4 K lei30,4 K20222023: 58,6 K lei58,6 K20232024: 103,1 K lei103,1 K20242025: 87,7 K lei87,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4%21,8%47,6%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=10012021: -4%-4%20212022: 47,6%47,6%20222023: 19,7%19,7%20232024: 26,5%26,5%20242025: 20,5%20,5%2025

Cifra de afaceri: -14,9% față de anul anterior. Marja netă: 20,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii18,2 K lei-65,8% față de anul anterior
Datorii39,2 K lei-9,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri58,6 K lei103,1 K lei87,7 K lei-14,9% față de anul anterior
Rezultat net11,5 K lei27,3 K lei18 K lei-34% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,9 K lei53,2 K lei18,2 K lei-65,8% față de anul anterior
Datorii51,6 K lei43,2 K lei39,2 K lei-9,3% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,5%2,9%n=1.00126,5%2,1%n=1.414
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)31,7%14%n=48355,2%13,3%n=688
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)68,3%85,3%n=48344,8%87%n=688
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%10,3%n=4830,6%9,7%n=688
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)31,4%0,3%n=48328,3%0,4%n=684
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive98,9%10,2%n=70451,3%12%n=966
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,45×0,82×n=1.2602,22×0,85×n=1.776
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360142,45 zile106,47 zilen=917190,96 zile113,15 zilen=1.271

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.746
Rezultat net
18.007
Angajați
—
Datorii
39.178
Active imobilizate
623
Active circulante
56.762
Capitaluri proprii
18.207
Venituri totale
87.746
Cheltuieli totale
66.361
Stocuri
34.721
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
22.041
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.112
Rezultat net
27.287
Angajați
—
Datorii
43.206
Active imobilizate
623
Active circulante
95.766
Capitaluri proprii
53.183
Venituri totale
103.112
Cheltuieli totale
71.447
Stocuri
54.695
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
41.071
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.576
Rezultat net
11.542
Angajați
—
Datorii
51.555
Active imobilizate
623
Active circulante
76.828
Capitaluri proprii
25.896
Venituri totale
58.576
Cheltuieli totale
45.218
Stocuri
32.135
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
44.693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.358
Rezultat net
14.460
Angajați
—
Datorii
5.472
Active imobilizate
623
Active circulante
19.203
Capitaluri proprii
14.354
Venituri totale
30.358
Cheltuieli totale
15.712
Stocuri
11.370
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.833
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.679
Rezultat net
-306
Angajați
—
Datorii
20.880
Active imobilizate
623
Active circulante
20.151
Capitaluri proprii
-106
Venituri totale
7.679
Cheltuieli totale
7.985
Stocuri
19.927
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
224
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45059431
Număr de înregistrare
J2021001265272
Înmatriculare
14 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021001265272
Formă juridică
SRL
Sediu social
Biserica Veche 75 Sat Cordun, Comuna Cordun Neamţ
Adresă fiscală
Str Biserica Veche 75 Cordun NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
22 octombrie 2025
Telefon
0765461394 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PROBOTEANU CLAUDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROBOTEANU FAMILY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2021
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001265272
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0765461394 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT CORDUN COM. CORDUN, STR. BISERICA VECHE, NR.75
Cod poștal fiscal
617135
Strada sediului
Str. Biserica Veche
Numărul sediului
75
Localitatea sediului
Sat Cordun Com. Cordun
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617135
Strada domiciliului fiscal
Str. Biserica Veche
Numărul domiciliului fiscal
75
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cordun Com. Cordun
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617135

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Cordun, Comuna CordunCAEN 4789
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI