Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROCAF SERV COM SRL

PROCAF SERV COM SRL

CUI 10177663 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate185.533 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PROCAF SERV COM SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

185.533 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a crescut+9,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 126,5 K lei, față de 115,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât19,9%

Marja netă calculată este 19,9% în 2025, față de 29,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025126,5 K lei+9,4% față de anul anterior2020: 02021: 60.8882022: 107.4462023: 115.7762024: 115.6192025: 126.480
Rezultat net 202525,1 K lei-26,2% față de anul anterior2020: 02021: 37.2392022: 63.3342023: 42.6962024: 34.0722025: 25.143
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025202,7 K lei+14,2% față de anul anterior2020: 2402021: 37.4792022: 100.8122023: 143.5092024: 177.5802025: 202.723
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K126 K2020: 0 lei020202021: 60,9 K lei60,9 K20212022: 107,4 K lei107,4 K20222023: 115,8 K lei115,8 K20232024: 115,6 K lei115,6 K20242025: 126,5 K lei126,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30,6%61,2%20202021: 61,2%61,2%20212022: 58,9%58,9%20222023: 36,9%36,9%20232024: 29,5%29,5%20242025: 19,9%19,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: +9,4% față de anul anterior.Marjă netă 19,9% · -9,6 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024177,6 K lei
2025202,7 K lei

Datorii raportate

20245 K lei
20258,7 K lei

Disponibilități bănești

20248,1 K lei
202536,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri115,8 K lei115,6 K lei126,5 K lei+9,4% față de anul anterior
Rezultat net42,7 K lei34,1 K lei25,1 K lei-26,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii143,5 K lei177,6 K lei202,7 K lei+14,2% față de anul anterior
Datorii5,5 K lei5 K lei8,7 K lei+73,9% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă19,9%29,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)11,9%18,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Rezultat / capitaluri proprii12,4%19,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 16% (n=23.418)

Vânzări per angajat126.480 lei115.619 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,9%97,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)4,1%2,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate82,5%95,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale4,26×1,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.480
Rezultat net
25.143
Angajați
1
Datorii
8.672
Active imobilizate
174.468
Active circulante
36.927
Capitaluri proprii
202.723
Venituri totale
126.923
Cheltuieli totale
100.692
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.619
Rezultat net
34.072
Angajați
1
Datorii
4.987
Active imobilizate
174.468
Active circulante
8.099
Capitaluri proprii
177.580
Venituri totale
115.784
Cheltuieli totale
80.616
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.099
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.776
Rezultat net
42.696
Angajați
1
Datorii
5.492
Active imobilizate
136.452
Active circulante
12.549
Capitaluri proprii
143.509
Venituri totale
116.092
Cheltuieli totale
72.411
Stocuri
83
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.466
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.446
Rezultat net
63.334
Angajați
1
Datorii
663
Active imobilizate
100.952
Active circulante
523
Capitaluri proprii
100.812
Venituri totale
107.757
Cheltuieli totale
41.872
Stocuri
82
Creanțe
5
Casă și conturi la bănci
436
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.888
Rezultat net
37.239
Angajați
—
Datorii
2.658
Active imobilizate
451
Active circulante
39.686
Capitaluri proprii
37.479
Venituri totale
60.888
Cheltuieli totale
21.822
Stocuri
—
Creanțe
35.005
Casă și conturi la bănci
4.681
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
313
Active imobilizate
451
Active circulante
102
Capitaluri proprii
240
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
5
Casă și conturi la bănci
97
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

185.533 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

185.533 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-02-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat103.405 lei80.259 lei183.664 lei183.664 lei0 lei
Asigurări sociale1.270 lei65 lei1.335 lei1.335 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate508 lei26 lei534 lei534 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10177663
Număr de înregistrare
J26/73/1998
Înmatriculare
4 februarie 1998
EUID
ROONRC.J26/73/1998
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul 1 DECEMBRIE 1918 213 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul 1 DECEMBRIE 1918 213 Tîrgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 februarie 1998
Înregistrare fiscală
31 martie 2026
Telefon
0365-402373 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARCU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROCAF SERV COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.02.1998
Înregistrare fiscală
10 februarie 1998
Număr registrul comerțului
J26/73/1998
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0365-402373 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.213, AP.7
Cod poștal fiscal
540530
Strada sediului
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
213
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540530
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
213
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540530

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
10 februarie 1998
TVA până la
31 iulie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI