Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROCONSARG SRL

PROCONSARG SRL

CUI 20958262 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PROCONSARG SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 57,6 K lei, față de 47,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-6,7%

Marja netă calculată este -6,7% în 2025, față de -3,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+71,7%

Datoriile raportate sunt 24,4 K lei în 2025, față de 14,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202557,6 K lei+20,9% față de anul anterior2020: 144.4532021: 36.5132022: 40.6822023: 288.1302024: 47.6202025: 57.550
Rezultat net 2025-3,9 K leiPierdere majorată cu 151,8%2020: 138.9772021: 26.1842022: 31.0182023: 242.5362024: -1.5382025: -3.872
Angajați 20250-100% față de anul anterior2021: 02022: 02023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025-5,2 K leiDeficit de capital majorat cu 298,3%2020: 257.6052021: 26.4242022: 31.2582023: 247.9582024: -1.2982025: -5.170
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0144 K288 K2020: 144,5 K lei144,5 K20202021: 36,5 K lei36,5 K20212022: 40,7 K lei40,7 K20222023: 288,1 K lei288,1 K20232024: 47,6 K lei47,6 K20242025: 57,6 K lei57,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,7%44,7%96,2%2020: 96,2%96,2%20202021: 71,7%71,7%20212022: 76,2%76,2%20222023: 84,2%84,2%20232024: -3,2%-3,2%20242025: -6,7%-6,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 26,2% · n=10.112

Cifra de afaceri: +20,9% față de anul anterior.Marjă netă -6,7% · -3,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,3 K lei
2025-5,2 K lei

Datorii raportate

202414,2 K lei
202524,4 K lei

Disponibilități bănești

20248,6 K lei
202515,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri288,1 K lei47,6 K lei57,6 K lei+20,9% față de anul anterior
Rezultat net242,5 K lei-1,5 K lei-3,9 K leiPierdere majorată cu 151,8%
Capitaluri proprii248 K lei-1,3 K lei-5,2 K leiDeficit de capital majorat cu 298,3%
Datorii12,8 K lei14,2 K lei24,4 K lei+71,7% față de anul anterior
Creanțe250 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-6,7%-3,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=10.112) · 2024: 26,5% (n=15.259)

Rezultat / active (A+B)-20,2%-12,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=9.119) · 2024: 6,8% (n=13.612)

Vânzări per angajat—47.620 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 195.370 lei (n=5.246) · 2024: 187.225 lei (n=8.080)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-27%-10,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,1% (n=9.124) · 2024: 57,1% (n=13.619)

Datorii / active (A+B)127,6%112,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,3% (n=9.124) · 2024: 41,3% (n=13.619)

Ponderea activelor imobilizate0%1,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=9.124) · 2024: 18,7% (n=13.619)

Active circulante / datorii totale0,78×0,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,39× (n=14.390) · 2024: 1,59× (n=21.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Stocuri în zile de vânzări24,2 zile29,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 7 zile (n=3.667) · 2024: 6,1 zile (n=5.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.550
Rezultat net
-3.872
Angajați
0
Datorii
24.436
Active imobilizate
0
Active circulante
19.154
Capitaluri proprii
-5.170
Venituri totale
57.550
Cheltuieli totale
60.846
Stocuri
3.872
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
15.282
Cheltuieli în avans
112
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.620
Rezultat net
-1.538
Angajați
1
Datorii
14.231
Active imobilizate
206
Active circulante
12.446
Capitaluri proprii
-1.298
Venituri totale
47.620
Cheltuieli totale
48.681
Stocuri
3.872
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.574
Cheltuieli în avans
281
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
288.130
Rezultat net
242.536
Angajați
1
Datorii
12.809
Active imobilizate
1.028
Active circulante
259.633
Capitaluri proprii
247.958
Venituri totale
288.130
Cheltuieli totale
43.058
Stocuri
3.872
Creanțe
250.000
Casă și conturi la bănci
5.761
Cheltuieli în avans
106
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.682
Rezultat net
31.018
Angajați
0
Datorii
3.422
Active imobilizate
1.851
Active circulante
32.564
Capitaluri proprii
31.258
Venituri totale
40.682
Cheltuieli totale
8.610
Stocuri
3.872
Creanțe
25.835
Casă și conturi la bănci
2.857
Cheltuieli în avans
265
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.513
Rezultat net
26.184
Angajați
0
Datorii
6.017
Active imobilizate
2.674
Active circulante
29.343
Capitaluri proprii
26.424
Venituri totale
36.513
Cheltuieli totale
9.255
Stocuri
3.872
Creanțe
530
Casă și conturi la bănci
24.941
Cheltuieli în avans
424
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.453
Rezultat net
138.977
Angajați
—
Datorii
35.337
Active imobilizate
—
Active circulante
278.742
Capitaluri proprii
257.605
Venituri totale
144.466
Cheltuieli totale
1.156
Stocuri
—
Creanțe
105.000
Casă și conturi la bănci
173.742
Cheltuieli în avans
14.200
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-09-04; reactivare la 2024-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-09-04; reactivare la 2024-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-11-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-05-09 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20958262
Număr de înregistrare
J40/2187/2007
Înmatriculare
5 februarie 2007
EUID
ROONRC.J40/2187/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION MIHALACHE 174 D Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul ION MIHALACHE 174 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
9 mai 2014
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2023
Telefon
0724317516 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GROSU CATALIN ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROCONSARG SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.05.2014
Înregistrare fiscală
5 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J40/2187/2007
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD. ION MIHALACHE, NR.174, BL.D, SC.2, ET.7, AP.128
Cod poștal fiscal
11215
Strada sediului
Bld. Ion Mihalache
Numărul sediului
174
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11215
Strada domiciliului fiscal
Bld. Ion Mihalache
Numărul domiciliului fiscal
174
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11215

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 septembrie 2024
Reactivare
18 noiembrie 2024
Publicarea deciziei
4 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI