Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROD ENERGY FOTOVOLTAIC SRL

PROD ENERGY FOTOVOLTAIC SRL

CUI 26136279 · SRL· Loc. Balş, Oraş Balş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

PROD ENERGY FOTOVOLTAIC SRL are sediul în Loc. Balş, Oraş Balş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,4 mil. leiFără an comparabil2020: 1.555.6162021: 1.674.6282022: 2.576.3792023: 2.066.3712024: 2.192.2552025: 3.430.110
Rezultat net 2025202 K leiFără an comparabil2020: -213.9442021: 02022: 02023: 02024: 02025: 202.045
Angajați 202525Fără an comparabil2020: 162021: 162022: 152023: 252024: 252025: 25
Capitaluri proprii 20254 mil. leiFără an comparabil2020: 3.946.7252021: 3.578.9122022: 3.663.3432023: 3.302.0542024: 3.786.0802025: 3.988.125
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 1,7 mil. lei1,7 mil.20212022: 2,6 mil. lei2,6 mil.20222023: 2,1 mil. lei2,1 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 3,4 mil. lei3,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,8%-3,9%5,9%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=14022020: -13,8%-13,8%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 5,9%5,9%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii4 mil. leiFără an comparabil
Datorii4,9 mil. leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,1 mil. lei2,2 mil. lei3,4 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei202 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3,3 mil. lei3,8 mil. lei4 mil. leiFără an comparabil
Datorii4,9 mil. lei4,9 mil. lei4,9 mil. leiFără an comparabil
Creanțe4,4 mil. lei2,5 mil. lei3,1 mil. leiFără an comparabil
Angajați252525Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,9%1,5%n=1.402
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,5%28,6%n=1.487
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,4%66%n=1.487
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,4%32,7%n=1.487
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,9%0,4%n=1.486
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,1%3,3%n=1.271
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×0,9×n=1.858
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360323,45 zile57,2 zilen=1.312
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360259,36 zile76,77 zilen=1.228
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați137.204 lei226.051 lein=1.137

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.430.110
Rezultat net
202.045
Angajați
25
Datorii
4.932.494
Active imobilizate
4.933.267
Active circulante
5.705.698
Capitaluri proprii
3.988.125
Venituri totale
5.698.518
Cheltuieli totale
5.457.962
Stocuri
2.471.206
Creanțe
3.081.880
Casă și conturi la bănci
152.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.718.346
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.192.255
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
4.888.055
Active imobilizate
5.457.139
Active circulante
5.270.450
Capitaluri proprii
3.786.080
Venituri totale
6.171.363
Cheltuieli totale
5.853.484
Stocuri
2.705.450
Creanțe
2.537.830
Casă și conturi la bănci
27.170
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.053.454
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.066.371
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
4.892.206
Active imobilizate
4.547.795
Active circulante
6.107.387
Capitaluri proprii
3.302.054
Venituri totale
5.394.854
Cheltuieli totale
5.102.331
Stocuri
1.623.332
Creanțe
4.425.284
Casă și conturi la bănci
58.771
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.460.922
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.576.379
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
4.879.778
Active imobilizate
5.262.156
Active circulante
6.195.577
Capitaluri proprii
3.663.343
Venituri totale
3.874.567
Cheltuieli totale
3.764.372
Stocuri
332.371
Creanțe
5.298.167
Casă și conturi la bănci
565.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.914.612
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.674.628
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
3.821.076
Active imobilizate
4.596.143
Active circulante
6.602.822
Capitaluri proprii
3.578.912
Venituri totale
2.469.244
Cheltuieli totale
2.428.681
Stocuri
840.752
Creanțe
5.351.970
Casă și conturi la bănci
410.100
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.798.977
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.555.616
Rezultat net
-213.944
Angajați
16
Datorii
3.107.294
Active imobilizate
4.084.955
Active circulante
7.037.602
Capitaluri proprii
3.946.725
Venituri totale
2.370.593
Cheltuieli totale
2.569.710
Stocuri
531.911
Creanțe
6.389.154
Casă și conturi la bănci
116.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.068.538
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2011-08-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2011-08-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2011-05-30; reactivare la 2011-08-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2011-08-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-10-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26136279
Număr de înregistrare
J2009000595284
Înmatriculare
22 octombrie 2009
EUID
ROONRC.J2009000595284
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEPOZITELOR 4 Loc. Balş, Oraş Balş Olt
Adresă fiscală
Str. DEPOZITELOR 4 Balş OLT
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 octombrie 2009
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0720021284 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PASCU-ROTARU TIBERIU-ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROD ENERGY FOTOVOLTAIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.10.2009
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2009
Număr registrul comerțului
J2009000595284
Cod CAEN
1611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Balş

Contact și adrese

Telefon
0720021284 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, ORŞ. BALŞ, STR. DEPOZITELOR, NR.4, CORP C1
Cod poștal fiscal
235100
Strada sediului
Str. Depozitelor
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Orş. Balş
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
235100
Detalii sediu
CORP C1
Strada domiciliului fiscal
Str. Depozitelor
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Balş
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
235100
Detalii domiciliu fiscal
CORP C1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
15 august 2011
Perioada 2: TVA de la
23 octombrie 2009
Perioada 2: TVA până la
31 mai 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
5 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
6 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 mai 2011
Reactivare
16 august 2011
Publicarea deciziei
30 mai 2011

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 2Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 2Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1629 Rev. 2Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltLoc. Balş, Oraş BalşCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI