Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 84,4 K lei, față de 937,8 K lei în 2024.
Bilanț 2025PRODCOMPLEX SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
PRODCOMPLEX SRL are sediul în Sat Groşi, Comuna Groşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 4,1% în 2025, față de 6,2% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 67,1 K lei în 2025, față de 181,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 14,1% · n=758Cifra de afaceri: -91% față de anul anterior.Marjă netă 4,1% · -2,1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 382,3 K lei | 937,8 K lei | 84,4 K lei | -91% față de anul anterior |
| Rezultat net | 22,2 K lei | 58,5 K lei | 3,5 K lei | -94% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 85,6 K lei | 60,1 K lei | 63,6 K lei | +5,8% față de anul anterior |
| Datorii | 113 K lei | 181,3 K lei | 67,1 K lei | -63% față de anul anterior |
| Creanțe | 94 K lei | 18,7 K lei | 9 K lei | -51,9% față de anul anterior |
| Angajați | 11 | 8 | 1 | -87,5% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=758) · 2024: 12,5% (n=746)
Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=712) · 2024: 7,7% (n=690)
Mediana sectorului: 2025: 52,4% (n=696) · 2024: 39,9% (n=694)
Mediana sectorului: 2025: 217.316 lei (n=640) · 2024: 188.633 lei (n=647)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 39,1% (n=712) · 2024: 42,4% (n=690)
Mediana sectorului: 2025: 54,7% (n=712) · 2024: 52,3% (n=690)
Mediana sectorului: 2025: 27,6% (n=712) · 2024: 27,7% (n=690)
Mediana sectorului: 2025: 1,13× (n=974) · 2024: 1,2× (n=944)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 114 zile (n=711) · 2024: 109 zile (n=700)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 84.400
- Rezultat net
- 3.484
- Angajați
- 1
- Datorii
- 67.110
- Active imobilizate
- 110.331
- Active circulante
- 20.402
- Capitaluri proprii
- 63.623
- Venituri totale
- 119.852
- Cheltuieli totale
- 114.174
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 8.984
- Casă și conturi la bănci
- 11.418
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 937.800
- Rezultat net
- 58.508
- Angajați
- 8
- Datorii
- 181.299
- Active imobilizate
- 40.043
- Active circulante
- 201.395
- Capitaluri proprii
- 60.139
- Venituri totale
- 939.277
- Cheltuieli totale
- 866.350
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.669
- Casă și conturi la bănci
- 182.726
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 382.300
- Rezultat net
- 22.194
- Angajați
- 11
- Datorii
- 112.971
- Active imobilizate
- 63.515
- Active circulante
- 135.087
- Capitaluri proprii
- 85.631
- Venituri totale
- 617.311
- Cheltuieli totale
- 589.067
- Stocuri
- 4.038
- Creanțe
- 94.035
- Casă și conturi la bănci
- 37.014
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 4.140
- Rezultat net
- 1.780
- Angajați
- 2
- Datorii
- 28.139
- Active imobilizate
- 63.515
- Active circulante
- 33.447
- Capitaluri proprii
- 68.823
- Venituri totale
- 46.381
- Cheltuieli totale
- 44.137
- Stocuri
- 4.038
- Creanțe
- 11.388
- Casă și conturi la bănci
- 18.021
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 52.000
- Rezultat net
- 7.429
- Angajați
- 2
- Datorii
- 109.940
- Active imobilizate
- 63.515
- Active circulante
- 127.116
- Capitaluri proprii
- 80.691
- Venituri totale
- 52.015
- Cheltuieli totale
- 44.066
- Stocuri
- 4.038
- Creanțe
- 84.805
- Casă și conturi la bănci
- 38.273
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 91% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 91% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
4 dosare cu nume identic · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar neînscrierea Administraţiei Sector 3 a Finanţelor Publice cu suma de 583.529 de lei la ordinea de preferinţă · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva măsurii de neînscriere a Statului Român prin Ministerul Finanţelor cu suma de 356.829,14 lei la ordinea de preferinţă · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996) dosar nr. 1182/288/2022 · RevizuireFond
6 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge cererea de revizuire formulată de revizuenta-reclamantă SC BLUE SHALIMAR SRL, în contradictoriu cu intimatul-pârât MINEA NICOLAE, ca inadmisibilă. Respinge cererea de intervenţie voluntară accesorie formulată de intervenienta PRODCOMPLEX SRL, ca neavenită. Respinge cererea intervenientei PRODCOMPLEX SRL de obligare a revizuentei-reclamante la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Râmnicu Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.07.2026.
Document: _Hotarare 3002/2026 · 2026-07-07
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru a delibera, în temeiul art. 396 C.p.c, va amâna pronunţarea la data de 7 iulie 2026. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-23
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru a delibera, în temeiul art. 396 C.p.c, va amâna pronunţarea la data de 23 iunie 2026. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-09
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru a delibera, în temeiul art. 396 C.p.c, va amâna pronunţarea la data de 9 iunie 2026. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-03
Amână cauza
termen pentru a se lua cunostinta de continutul cererii de interventie accesorie
Document: incheieredesedinta · 2026-04-01
Amână cauza
Amână judecarea cauzei la data de 01.04.2026, pentru administrarea probatoriului
Document: incheieredesedinta · 2026-01-21
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · Fond
11 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Amână judecata cauzei pentru continuarea procedurii, în vederea exprimării unei eventuale votări a planului de reorganizare a activităţii societăţii debitoare, depus la acest termen de judecată
Document: incheieredesedinta · 2026-09-17
Amână cauza
Admite cererea de amânare a cauzei, formulată de administratorul judiciar pentru depunerea unui eventual precizeze plan de reorganizare, în caz contrar, urmând să analizeze incidenţa disp. art. 132 alin. 5 şi art. 145 din Legea nr. 85/2014, privitoare la propunerea de trecere la faliment a debitoarei.
Document: incheieredesedinta · 2026-06-11
Amână cauza
Amână judecata cauzei pentru a se soluţiona chestiunea referitoare la planul de reorganizare, pentru verificarea cererii de plată depuse de către Municipiul Rm. Vâlcea şi pentru soluţionarea dosarului nr. 2243/90/2025/a3, precum şi, pentru ca administratorul judiciar să dea curs dispoziţiilor legale privind evaluarea bunurilor
Document: incheieredesedinta · 2026-05-14
Amână cauza
Amână cauza pentru finalizarea căii de atac declarate împotriva contestaţiei formulate la tabelul preliminar al creanţelor, pentru evaluarea bunurilor şi depunerea planului de reorganizare
Document: incheieredesedinta · 2026-04-16
Amână cauza
Amână cauza pentru finalizarea căii de atac declarate împotriva contestaţiei formulate la tabelul preliminar al creanţelor, pentru evaluarea bunurilor şi depunerea planului de reorganizare
Document: incheieredesedinta · 2026-03-19
Amână cauza
Admite cererea de formulată de administratorul judiciar, de continuare a perioadei de observaţie pentru soluţionarea contestaţiilor şi definitivarea tabelului de creanţe
Document: incheieredesedinta · 2026-02-19
Amână cauza
Admite cererea de acordare a unui termen de judecată formulată de administratorul judiciar pentru soluţionarea contestaţiilor la tabelul preliminar, pentru definitivarea tabelului şi publicarea în BPI
Document: incheieredesedinta · 2026-01-22
Amână cauza
Admite cererea de amânare a cauzei, formulată de administratorul judiciar, pentru continuarea perioadei de observaţie.
Document: incheieredesedinta · 2025-12-18
Admite cererea
Admite cererea formulată de debitoarea MIRE TRANS S.R.L.. În temeiul art. 71 alin. (1) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei MIRE TRANS SRL. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe SIOMAX SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu un onorariu provizoriu de 3500 de lei. În temeiul art. 99 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă: Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei de către administrator judiciar, creditorilor şi O.R.C. de pe lângă Tribunalul Vâlcea potrivit prevederilor Codului de procedură civilă şi publicarea notificării într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. În temeiul art. 100 alin. (1), art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, se stabilesc următoarele termene, care vor fi cuprinse în notificarea ce se va comunica potrivit art. 99 alin. (1) din aceeaşi lege: a) Fixează termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, la data de 18.11.2025, conform 100 alin. (1) lit. b din Legea nr. 85/2014; b) Fixează termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe, la data de 28.11.2025, conform 100 alin. (1) lit. c din Legea nr. 85/2014; Contestaţiile la tabelul preliminar al creanţelor pot fi depuse la tribunal în termen de 7 zile de la data publicării tabelului în B.P.I.. c) Fixează termenul de definitivare şi afişare a tabelului definitiv al creanţelor la data de 18.12.2025, conform 100 alin. (1) lit. d din Legea nr. 85/2014; d) Stabileşte că prima şedinţă a adunării creditorilor debitoarei va avea loc la data de 3.12.2025, conform 100 alin. (1) lit. e din Legea nr. 85/2014. Convocarea creditorilor pentru prima şedinţă a adunării creditorilor se va face de către lichidatorul ce a fost desemnat în cauză. Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art. 92 şi de art. 97 din Legea nr. 85/2014 la data de 12.11.2025. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014, Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont bancar din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. În temeiul art. 76 din Legea nr. 85/2014, dispune comunicarea prezentei încheieri prin care s-a dispus deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitoarei, către instanţele judecătoreşti în a căror circumscripţie se află sediul debitoarei declarat la registrul comerţului şi tuturor băncilor unde aceasta are deschise conturi bancare. În temeiul art. 71 alin. (2) din Legea nr. 85/2014, opoziţiile pot fi depuse de creditori în 10 zile de la primirea notificării. Acordă termen pentru continuarea procedurii la data de 18.12.2025. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea încheierii, care se va depune la Tribunalul Vâlcea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 23.10.2025.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 117/2025 · 2025-10-23
Amână cauza
Acordă termen în continuare şi în acest sens, amână judecata cauzei pentru data de 23 octombrie 2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-09-25
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 18367345
- Număr de înregistrare
- J24/230/2006
- Înmatriculare
- 9 februarie 2006
- EUID
- ROONRC.J24/230/2006
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 152A Sat Groşi, Comuna Groşi Maramureş
- Adresă fiscală
- 152A Groşi MARAMUREŞ
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- RELUARE ACTIVITATE
- Data stării fiscale
- 18 mai 2011
- Înregistrare fiscală
- 30 martie 2026
- Telefon
- 0745009431 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ZOICAŞ DAN
- administrator
- ZOICAŞ FLORICA GABRIELA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- PRODCOMPLEX SRL
- Stare de înregistrare
- RELUARE ACTIVITATE din data 18.05.2011
- Înregistrare fiscală
- 10 februarie 2006
- Număr registrul comerțului
- J2006000230243
- Cod CAEN
- 4312
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Contact și adrese
- Telefon
- 0745009431 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. MARAMUREŞ, SAT GROŞI COM. GROŞI, , NR.152A
- Cod poștal fiscal
- 437165
- Numărul sediului
- 152A
- Localitatea sediului
- Sat Groşi Com. Groşi
- Județul sediului
- MARAMUREŞ
- Codul poștal al sediului
- 437165
- Numărul domiciliului fiscal
- 152A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Groşi Com. Groşi
- Județul domiciliului fiscal
- MARAMUREŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 437165
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 18 mai 2011
- Perioada 2: TVA de la
- 13 februarie 2006
- Perioada 2: TVA până la
- 31 august 2009
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2023
- Actualizare TVA la încasare
- 13 ianuarie 2023
- Publicare TVA la încasare
- 14 ianuarie 2023
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 iunie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Istoric al schimbărilor observate
Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.
- 6 noiembrie 2026
- adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: fără valoare →
- Adresă fiscală: JUD. MARAMUREŞ, SAT GROŞI COM. GROŞI, NR.152A → JUD. MARAMUREŞ, SAT GROŞI COM. GROŞI, , NR.152A
- date generale.nrRegCom: J24/230/2006 → J2006000230243
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
6 activități autorizate
CAEN 2219 Rev. 2Fabricarea altor produse din cauciuc
CAEN 2932 Rev. 2Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2021–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-06 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.