Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRODESCO SRL

PRODESCO SRL

CUI 5114871 · SRL· Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PRODESCO SRL are sediul în Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-54,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 16,7 K lei, față de 37 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât40,1%

Marja netă calculată este 40,1% în 2025, față de 40,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202516,7 K lei-54,9% față de anul anterior2020: 39.3002021: 50.7402022: 55.5192023: 26.1002024: 37.0002025: 16.700
Rezultat net 20256,7 K lei-55,1% față de anul anterior2020: 16.5442021: 27.3282022: 35.0512023: 1.1722024: 14.9372025: 6.700
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20256,9 K lei-54,3% față de anul anterior2020: 16.7832021: 27.5692022: 35.2922023: 6.4642024: 15.1782025: 6.940
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K56 K2020: 39,3 K lei39,3 K20202021: 50,7 K lei50,7 K20212022: 55,5 K lei55,5 K20222023: 26,1 K lei26,1 K20232024: 37 K lei37 K20242025: 16,7 K lei16,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,6%63,1%2020: 42,1%42,1%20202021: 53,9%53,9%20212022: 63,1%63,1%20222023: 4,5%4,5%20232024: 40,4%40,4%20242025: 40,1%40,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 19,7% · n=5.798

Cifra de afaceri: -54,9% față de anul anterior.Marjă netă 40,1% · -0,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202415,2 K lei
20256,9 K lei

Datorii raportate

20241,9 K lei
20250 lei

Disponibilități bănești

202417,1 K lei
20256,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri26,1 K lei37 K lei16,7 K lei-54,9% față de anul anterior
Rezultat net1,2 K lei14,9 K lei6,7 K lei-55,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii6,5 K lei15,2 K lei6,9 K lei-54,3% față de anul anterior
Datorii736 lei1,9 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe262 lei—347 leiFără an comparabil
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă40,1%40,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=5.798) · 2024: 18,1% (n=6.014)

Rezultat / capitaluri proprii96,5%98,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=5.364) · 2024: 44,3% (n=5.516)

Vânzări per angajat16.700 lei37.000 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 167.102 lei (n=4.444) · 2024: 149.603 lei (n=4.687)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale—8,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=6.633) · 2024: 1,9× (n=6.813)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7,5 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 97,4 zile (n=5.368) · 2024: 85,4 zile (n=5.472)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.700
Rezultat net
6.700
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
6.940
Capitaluri proprii
6.940
Venituri totale
16.700
Cheltuieli totale
8.689
Stocuri
—
Creanțe
347
Casă și conturi la bănci
6.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.000
Rezultat net
14.937
Angajați
1
Datorii
1.900
Active imobilizate
—
Active circulante
17.078
Capitaluri proprii
15.178
Venituri totale
37.000
Cheltuieli totale
19.286
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.078
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.100
Rezultat net
1.172
Angajați
1
Datorii
736
Active imobilizate
—
Active circulante
7.200
Capitaluri proprii
6.464
Venituri totale
26.100
Cheltuieli totale
24.268
Stocuri
—
Creanțe
262
Casă și conturi la bănci
6.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.519
Rezultat net
35.051
Angajați
1
Datorii
5.825
Active imobilizate
—
Active circulante
41.117
Capitaluri proprii
35.292
Venituri totale
61.382
Cheltuieli totale
24.526
Stocuri
—
Creanțe
30.000
Casă și conturi la bănci
11.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.740
Rezultat net
27.328
Angajați
1
Datorii
1.400
Active imobilizate
—
Active circulante
28.969
Capitaluri proprii
27.569
Venituri totale
50.743
Cheltuieli totale
22.627
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.969
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.300
Rezultat net
16.544
Angajați
1
Datorii
1
Active imobilizate
—
Active circulante
16.784
Capitaluri proprii
16.783
Venituri totale
39.307
Cheltuieli totale
21.702
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.784
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-02. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-08-19
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-02. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-08-19
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 55% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-08-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-29–2026-10-30 · verificat 2026-10-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5114871
Număr de înregistrare
J15/132/1994
Înmatriculare
7 ianuarie 1994
EUID
ROONRC.J15/132/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRINCIPALĂ 16 Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str PRINCIPALĂ 16 Ocniţa DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
19 august 2025
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2025
Telefon
0722391 32

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUCUR MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRODESCO SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 19.08.2025
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 1994
Număr registrul comerțului
J15/132/1994
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0722391 32
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT OCNIŢA COM. OCNIŢA, STR. PRINCIPALĂ, NR.16
Cod poștal fiscal
137340
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Sat Ocniţa Com. Ocniţa
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137340
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ocniţa Com. Ocniţa
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137340

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
2 septembrie 2025
Publicarea deciziei
2 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Ocniţa, Comuna OcniţaCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI