Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10,9 mil. lei, față de 21,4 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025PRODIAL SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
PRODIAL SRL are sediul în Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este -3,7% în 2025, față de 15,6% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 10,8 mil. lei în 2025, față de 12,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 9% · n=336Cifra de afaceri: -48,8% față de anul anterior.Marjă netă -3,7% · -19,3 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 11,6 mil. lei | 21,4 mil. lei | 10,9 mil. lei | -48,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 275,5 K lei | 3,3 mil. lei | -409,5 K lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | 4,4 mil. lei | 4,2 mil. lei | 1,1 mil. lei | -73,4% față de anul anterior |
| Datorii | 5,8 mil. lei | 12,7 mil. lei | 10,8 mil. lei | -14,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 3,6 mil. lei | 3 mil. lei | 2,9 mil. lei | -2,3% față de anul anterior |
| Angajați | 49 | 41 | 32 | -22% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 9% (n=336) · 2024: 8,3% (n=385)
Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=330) · 2024: 8,3% (n=374)
Mediana sectorului: 2025: 27,9% (n=324) · 2024: 26% (n=371)
Mediana sectorului: 2025: 354.247 lei (n=323) · 2024: 288.882 lei (n=360)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=330) · 2024: 45% (n=374)
Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=330) · 2024: 52% (n=374)
Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=330) · 2024: 28,8% (n=374)
Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=371) · 2024: 1,2× (n=423)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 100,1 zile (n=328) · 2024: 93,9 zile (n=373)
Mediana sectorului: 2025: 15,3 zile (n=281) · 2024: 19,3 zile (n=303)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 10.936.550
- Rezultat net
- -409.460
- Angajați
- 32
- Datorii
- 10.788.519
- Active imobilizate
- 2.758.744
- Active circulante
- 9.110.617
- Capitaluri proprii
- 1.128.936
- Venituri totale
- 12.067.256
- Cheltuieli totale
- 12.476.716
- Stocuri
- 1.293.211
- Creanțe
- 2.890.107
- Casă și conturi la bănci
- 4.927.299
- Cheltuieli în avans
- 48.094
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 21.374.781
- Rezultat net
- 3.328.115
- Angajați
- 41
- Datorii
- 12.654.705
- Active imobilizate
- 2.849.614
- Active circulante
- 13.988.625
- Capitaluri proprii
- 4.238.396
- Venituri totale
- 23.190.607
- Cheltuieli totale
- 19.345.271
- Stocuri
- 1.200.440
- Creanțe
- 2.957.643
- Casă și conturi la bănci
- 9.830.542
- Cheltuieli în avans
- 54.862
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 11.633.207
- Rezultat net
- 275.549
- Angajați
- 49
- Datorii
- 5.789.528
- Active imobilizate
- 3.923.630
- Active circulante
- 6.220.644
- Capitaluri proprii
- 4.410.281
- Venituri totale
- 13.348.443
- Cheltuieli totale
- 13.020.631
- Stocuri
- 1.249.351
- Creanțe
- 3.567.206
- Casă și conturi la bănci
- 1.404.087
- Cheltuieli în avans
- 55.535
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 12.567.734
- Rezultat net
- 3.282.029
- Angajați
- 45
- Datorii
- 6.696.341
- Active imobilizate
- 4.742.976
- Active circulante
- 6.048.414
- Capitaluri proprii
- 4.135.786
- Venituri totale
- 17.532.341
- Cheltuieli totale
- 13.693.758
- Stocuri
- 1.116.413
- Creanțe
- 4.128.712
- Casă și conturi la bănci
- 803.289
- Cheltuieli în avans
- 40.737
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 8.082.427
- Rezultat net
- 26.390
- Angajați
- 46
- Datorii
- 6.360.567
- Active imobilizate
- 5.816.981
- Active circulante
- 3.938.252
- Capitaluri proprii
- 3.428.757
- Venituri totale
- 9.663.966
- Cheltuieli totale
- 9.621.452
- Stocuri
- 880.951
- Creanțe
- 1.957.047
- Casă și conturi la bănci
- 1.100.254
- Cheltuieli în avans
- 34.091
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 11.487.319
- Rezultat net
- 575.835
- Angajați
- 52
- Datorii
- 7.755.475
- Active imobilizate
- 6.530.086
- Active circulante
- 4.504.853
- Capitaluri proprii
- 3.300.026
- Venituri totale
- 13.062.218
- Cheltuieli totale
- 12.386.252
- Stocuri
- 645.753
- Creanțe
- 2.303.335
- Casă și conturi la bănci
- 1.555.765
- Cheltuieli în avans
- 20.562
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 20.680
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 49% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 49% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-11-24 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · Fond
6 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Amână cauza şi acordă termen la data de 22.01.2027, ora 09.00, sala F, în vederea depunerii unui plan de reorganizare al debitoarei şi pentru continuarea procedurii insolvenţei.
Document: incheieredesedinta · 2026-10-16
Amână cauza
Amână cauza şi acordă termen la data de 16.10.2026, ora 09.00, sala F, în vederea soluţionării definitive a dosarului asociat care are termen de judecată la Curtea de Apel Alba Iulia şi pentru depunerea unui plan de reorganizare.
Document: incheieredesedinta · 2026-05-08
Amână cauza
Amână cauza şi acordă termen la data de 08.05.2026, ora 09.00, sala F, în vederea soluţionării definitive a dosarului asociat care are termen de judecată la Curtea de Apel Alba Iulia.
Document: incheieredesedinta · 2026-02-06
Amână cauza
Amână cauza la data de 06.02.2026, sala F, ora 09:00, şi va acorda un termen de verificare în vederea continuării procedurii.
Document: incheieredesedinta · 2025-11-14
Admis
Admite cererea formulată de debitorul S.C. S.C. Pastella Utilaje şi Pavaje S.R.L,prin reprezentant legal, si, în temeiul art. 65, 66 alin.10, art. 71 alin.1 teza I rap. la art. 38 alin.1 din Legea 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei si de insolventă, dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva acestuia. În temeiul art. 73 rap. la art. 45 lit. d) din Legea 85/2014 desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă Premier Insolv SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege, cu o retribuţie de 1000 lei lunar, până la confirmarea lui în conditiile legii. Dispune comunicarea parolei Ecris către administratorul judiciar provizoriu. Dispune notificarea de către administratorul judiciar provizoriu a deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi ORC Sibiu, conform art. 99-100 din Legea nr. 85/2014, indicând creditorilor posibilitatea obtinerii parolei de acces la dosarul electronic printr-o cerere adresată Tribunalului Sibiu, după publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar. În termen de 10 zile de la primirea notificării, creditorii se pot opune deschiderii procedurii, printr-o opozitie, care se depune la Tribunalul Sibiu. Dispune comunicarea prezentei hotărâri instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului si tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014, obligatia de comunicare revenind administratorului judiciar provizoriu. De la data deschiderii procedurii se suspendă de drept toate acţiunile judiciare, extrajudiciare sau măsurile de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra debitorului sau bunurilor sale, cu exceptia celor prevăzute la art. 75 alin. 2 din Legea nr. 85/2014. Organele de conducere ale debitorului sunt obligate să publice pe paginile de internet proprii ale debitorului, dacă există, în termen de 24 de ore de la data comunicării hotărârii de deschidere a procedurii, informatii referitoare la starea societătii, precum si numărul, data si instanta care a pronuntat hotărârea. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a întocmi şi a depune la dosar – în termen de 20 de zile de la desemnarea sa, un raport prin care să propună fie intrarea în procedură simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie din procedura generală – potrivit dispoziţiilor art. 92 din Legea nr. 85/2014. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a întocmi şi a depune la dosar – în termen de 40 de zile de la desemnarea sa, un raport asupra cauzelor şi împrejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitorului, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, potrivit dispoziţiilor art. 97 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar provizoriu respectarea art. 97 alin. 2-6 din Legea nr. 85/2014, privind prezentarea în raport a analizei asupra posibilităţii reale de reorganizare a activităţii debitorului ori a motivelor care nu permit reorganizarea, în acest din urmă caz, urmând a propune intrarea în faliment. Stabileşte, de asemenea, în sarcina administratorului judiciar provizoriu, pe temeiul art. 45 alin.1 lit. d) raportat la art. 101 din Legea nr. 85/2014, obligaţia de a efectua, în termen de 60 de zile de la data deschiderii procedurii, procedura de inventariere a bunurilor din averea debitorului, luând măsuri pentru îndeplinirea, acolo unde este cazul, a formalităţilor de publicitate prevăzute de lege. Fixează următoarele termene limită: - termenul-limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului, care este, potrivit legii, de maximum 45 de zile de la deschiderea procedurii, însoţite de acte doveditoare, precum ?i cerin?ele pentru ca o crean?ă să fie considerată valabilă, data de 5.09.2025. - -termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi
Document: incheieredesedintasecreta 127/2025 · 2025-07-23
expropriere · Fond
29 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
în vederea efectuării raportului de expertiză în specialitatea evaluare, amână cauza şi acordă termen la data de 10.11.2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-10-13
Amână cauza
Faţă de lipsa suplimentului la raportul de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 13.10.2026, ora 9:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-09-07
Amână cauza
Faţă de lipsa suplimentului la raportul de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 07.09.2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-06-09
Amână cauza
admite cererea de amânare. faţă de lipsa de expertiză, amână cauza şi şi acordă termen la data de 09.06.2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-05-12
Amână cauza
în vederea studierii suplimentului depus şi în vederea efectuării raportului de exeprtiză în specialitatea evaluare, amână cauza şi acordă termen la data de 12 mai 2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-03-10
Amână cauza
Faţă de lipsa suplimentului la raportul de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 10.03.2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2026-01-20
Amână cauza
În temeiul art. 187 alin. 1 pct. 2 lit. d CPC amendează expertul C.A cu suma de 700 lei. Faţă de lipsa suplimentului la raportul de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 20.01.2026, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2025-11-11
Amână cauza
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale nr. 2/2025 a Tribunalului Sibiu prin care s-a adoptat ca şi formă de protest suspendarea judecării cauzelor cu exceptia celor urgente prevăzute la art. 3 şi având în vedere că prezenta cauză nu face parte din categoria cauzelor urgente, amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 11.11.2025, ora 09:00, sala C.
Document: incheieredesedinta · 2025-10-07
Amână cauza
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale nr. 2/2025 a Tribunalului Sibiu prin care s-a adoptat ca şi formă de protest suspendarea judecării cauzelor cu excep?ia celor urgente prevăzute la art. 3 şi având în vedere că prezenta cauză nu face parte din categoria cauzelor urgente, amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 07.10.2025, ora 09:00, sala C.
Document: incheieredesedinta · 2025-09-16
Amână cauza
faţă de lipsa suplimentului la raportul de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 16.09.2025, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2025-06-10
Amână cauza
încuviin?ează obiec?iunile formulate de pârât. Pentru ca expertul să răspundă obiec?iunilor încuviinţate, amână cauza şi acordă termen la data de 10.06.2025, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2025-04-15
Amână cauza
pentru comunicarea ?i studierea raportului de expertiză, amână cauza ?i va acorda termen la data de 15.04.2025, ora 09:00, sala E
Document: incheieredesedinta · 2025-03-11
Amână cauza
respinge cererea de înlocuire a expertului formulată de reclamantă. Faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 11.03.2025, ora 09:00, sala C.
Document: incheieredesedinta · 2025-01-21
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 21.01.2025, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-11-27
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 27.11.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-09-17
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 17.09.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-06-18
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 18.06.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-05-17
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 17.05.2024, ora 09:00, sala C
Document: incheieredesedinta · 2024-04-16
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 16.04.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-03-19
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 19.03.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2024-02-20
Amână cauza
Faţă de prevederile Hotărârii Adunării Generale a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial din data de 9 decembrie 2023, privind adoptarea unei forme de protest a personalului auxiliar de specialitate, amână cauza şi acordă termen la data de 20.02.2024, ora 09:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2023-12-12
Amână cauza
faţă de lipsa rapoartelor de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 12.12.2023, ora 09:00, sala E
Document: incheieredesedinta · 2023-10-10
Amână cauza
admite cererile de amânare formulate şi în vederea efectuării şi depunerii raportului de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 10.10.2023, ora 10:00, sala E.
Document: incheieredesedinta · 2023-09-19
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 19.09.2023, ora 09:00, sala E
Document: incheieredesedinta · 2023-05-09
Amână cauza
faţă de lipsa raportului de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 09.05.2023 ora 09:00 sala E
Document: incheieredesedinta · 2023-03-07
Amână cauza
faţă de lipsa rapoartelor de expertiză, amână cauza şi acordă termen la data de 07.03.2023 ora 09:00 sala E
Document: incheieredesedinta · 2023-01-17
Amână cauza
faţă de lipsa rapoartelor de expertiză şi pentru a se depune înscrisurile solicitate de experţi, amână cauza şi acordă termen la data de 17.01.2023 ora 09:00
Document: incheieredesedinta · 2022-11-08
Amână cauza
în vederea administrării probelor încuviinţate, amână cauza şi acordă termen la data de 08.11.2022, ora 10:00, sala E
Document: incheieredesedinta · 2022-09-20
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
24 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 6442346
- Număr de înregistrare
- J1994001541323
- Înmatriculare
- 21 noiembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001541323
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. SELIMBĂRULUI 155 Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie Sibiu
- Adresă fiscală
- Str. SELIMBĂRULUI 155 Cisnădie SIBIU
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 24 noiembrie 1994
- Înregistrare fiscală
- 27 martie 2026
- Telefon
- 0746269670 · Firme cu același număr
- Fax
- 0269564846
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- MIHAI GHEORGHE
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- PRODIAL SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 24.11.1994
- Înregistrare fiscală
- 24 noiembrie 1994
- Număr registrul comerțului
- J1994001541323
- Cod CAEN
- 4399
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sibiu
Contact și adrese
- Telefon
- 0746269670 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. SIBIU, ORŞ. CISNĂDIE, STR. ŞELIMBĂRULUI, NR.155
- Cod poștal fiscal
- 555300
- Strada sediului
- Str. Şelimbărului
- Numărul sediului
- 155
- Localitatea sediului
- Orş. Cisnădie
- Județul sediului
- SIBIU
- Codul poștal al sediului
- 555300
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Şelimbărului
- Numărul domiciliului fiscal
- 155
- Localitatea domiciliului fiscal
- Orş. Cisnădie
- Județul domiciliului fiscal
- SIBIU
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 555300
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 februarie 1995
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (24) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
ORASUL TALMACIU8 din 24 înregistrări (33,3%) · Vezi relația
PIEȚE SIBIU S.A.5 din 24 înregistrări (20,8%) · Vezi relația
Comuna Racovita (Primaria Rracovita)3 din 24 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
AEROCLUBUL ROMANIEI3 din 24 înregistrări (12,5%) · Vezi relația
Orasul Avrig2 din 24 înregistrări (8,3%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Elemente prefabricate (Rev.2)9 din 24 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția
Beton (Rev.2)8 din 24 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii (Rev.2)2 din 24 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția
Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)2 din 24 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii pentru poduri (Rev.2)1 din 24 înregistrări (4,2%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Pachet servicii vibrocompactare
Autoritate: AEROCLUBUL ROMANIEI
CPV 45111291-4 — Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet servicii vibrocompactare
Autoritate: AEROCLUBUL ROMANIEI
CPV 45111291-4 — Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Beton fundatie stalpi conf ref 5524/24.04.2026
Autoritate: ORASUL TALMACIU
CPV 44114000-2 — Beton (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Achizitie pavaj
Autoritate: PIEȚE SIBIU S.A.
CPV 45223821-7 — Elemente prefabricate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de constructii de renovari de poduri (Rev.2) · Anunț SCNA1125354
Autoritate: Comuna Sanzieni Covasna (Primaria Sanzieni)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet Prefabricate
Autoritate: Comuna Racovita (Primaria Rracovita)
CPV 45223821-7 — Elemente prefabricate (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Sibiu
Sedii secundare administrate fiscal
ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.
Distribuție pe județe
Sibiu1 sedii
| Denumire publicată | CUI sediu | Județ |
|---|---|---|
| PRODIAL SRL-PUNCT DE LUCRU | 34310995 | Sibiu |
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
3 înregistrări · valoare publicată 4.821.153 lei · 6 iulie 2020–14 mai 2024
ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4399ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4399subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4399Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
74 activități autorizate
CAEN 0141 Rev. 3Creșterea bovinelor de lapte
CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine
CAEN 0143 Rev. 3Creșterea cailor și a altor cabaline
CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor
CAEN 0146 Rev. 3Creșterea porcinelor
CAEN 0147 Rev. 3Creșterea păsărilor
CAEN 0148 Rev. 3Creșterea altor animale
CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 0990 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
CAEN 1061 Rev. 3Fabricarea produselor de morărit
CAEN 2223 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
CAEN 2224 Rev. 3Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2362 Rev. 3Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului
CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului
CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2433 Rev. 3Producția de profile obținute la rece
CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CAEN 2512 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din metal
CAEN 2932 Rev. 3Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice
CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie
CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii
CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură
CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie
CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-02 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.