Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "SYLVI COM-PROD" SRL

PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "SYLVI COM-PROD" SRL

CUI 9230496 · SRL· Sat Micfalău, Comuna Micfalău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "SYLVI COM-PROD" SRL are sediul în Sat Micfalău, Comuna Micfalău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 632,2 K lei, față de 717,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,3%

Marja netă calculată este 2,3% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,4%

Datoriile raportate sunt 205,5 K lei în 2025, față de 252 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025632,2 K lei-11,9% față de anul anterior2020: 570.9272021: 763.5272022: 792.0372023: 871.4832024: 717.2342025: 632.179
Rezultat net 202514,3 K lei-33,7% față de anul anterior2020: 43.0732021: 175.8752022: 88.9132023: 2422024: 21.5432025: 14.275
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 52023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025635,2 K lei-2,6% față de anul anterior2020: 402.6072021: 574.2632022: 663.1762023: 663.4182024: 652.3512025: 635.214
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0436 K871 K2020: 570,9 K lei570,9 K20202021: 763,5 K lei763,5 K20212022: 792 K lei792 K20222023: 871,5 K lei871,5 K20232024: 717,2 K lei717,2 K20242025: 632,2 K lei632,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,5%23%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=27102020: 7,5%7,5%20202021: 23%23%20212022: 11,2%11,2%20222023: 0%0%20232024: 3%3%20242025: 2,3%2,3%2025

Cifra de afaceri: -11,9% față de anul anterior. Marja netă: 2,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii635,2 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii205,5 K lei-18,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri871,5 K lei717,2 K lei632,2 K lei-11,9% față de anul anterior
Rezultat net242 lei21,5 K lei14,3 K lei-33,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii663,4 K lei652,4 K lei635,2 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii363,8 K lei252 K lei205,5 K lei-18,4% față de anul anterior
Creanțe530,8 K lei478,7 K lei458,6 K lei-4,2% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,3%5,1%n=2.7103%3,2%n=2.846
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,9%27,8%n=1.96872,6%29,3%n=2.046
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,9%69,7%n=1.96828,1%69,2%n=2.046
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)32,5%16,5%n=1.96827,4%15,8%n=2.046
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,7%4,2%n=1.9652,4%2,1%n=2.044
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,2%33,1%n=2.1643,3%23%n=2.224
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,71×1,07×n=3.2022,59×1,09×n=3.332
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360261,16 zile44,06 zilen=2.434240,28 zile44,18 zilen=2.539
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36033,42 zile35,05 zilen=1.77347,79 zile38,1 zilen=1.789
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați158.045 lei195.154 lein=2.085179.309 lei177.754 lein=2.232

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
632.179
Rezultat net
14.275
Angajați
4
Datorii
205.545
Active imobilizate
268.734
Active circulante
557.464
Capitaluri proprii
635.214
Venituri totale
667.033
Cheltuieli totale
644.284
Stocuri
58.689
Creanțe
458.616
Casă și conturi la bănci
40.159
Cheltuieli în avans
14.561
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
717.234
Rezultat net
21.543
Angajați
4
Datorii
251.980
Active imobilizate
246.339
Active circulante
651.885
Capitaluri proprii
652.351
Venituri totale
770.692
Cheltuieli totale
740.870
Stocuri
95.215
Creanțe
478.706
Casă și conturi la bănci
77.964
Cheltuieli în avans
6.107
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
871.483
Rezultat net
242
Angajați
4
Datorii
363.774
Active imobilizate
165.595
Active circulante
854.862
Capitaluri proprii
663.418
Venituri totale
878.365
Cheltuieli totale
870.481
Stocuri
88.295
Creanțe
530.846
Casă și conturi la bănci
235.721
Cheltuieli în avans
7.393
Venituri în avans
658
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
792.037
Rezultat net
88.913
Angajați
5
Datorii
166.811
Active imobilizate
201.485
Active circulante
621.741
Capitaluri proprii
663.176
Venituri totale
875.181
Cheltuieli totale
778.828
Stocuri
89.282
Creanțe
424.195
Casă și conturi la bănci
108.264
Cheltuieli în avans
7.419
Venituri în avans
658
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
763.527
Rezultat net
175.875
Angajați
5
Datorii
221.768
Active imobilizate
130.721
Active circulante
658.549
Capitaluri proprii
574.263
Venituri totale
764.260
Cheltuieli totale
581.426
Stocuri
140.762
Creanțe
312.220
Casă și conturi la bănci
205.567
Cheltuieli în avans
7.419
Venituri în avans
658
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
570.927
Rezultat net
43.073
Angajați
5
Datorii
230.744
Active imobilizate
165.770
Active circulante
460.820
Capitaluri proprii
402.607
Venituri totale
588.186
Cheltuieli totale
539.697
Stocuri
88.371
Creanțe
318.426
Casă și conturi la bănci
54.023
Cheltuieli în avans
7.419
Venituri în avans
658
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-03-07 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9230496
Număr de înregistrare
J14/65/1997
Înmatriculare
25 februarie 1997
EUID
ROONRC.J14/65/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PRINCIPALA 345 Sat Micfalău, Comuna Micfalău Covasna
Adresă fiscală
Str. PRINCIPALA 345 Micfalau COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 1997
Înregistrare fiscală
25 martie 2024
Telefon
0673444832
Fax
0743037739

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URSZULY SZILVESZTER-SANDOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT "SYLVI COM-PROD" S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.1997
Înregistrare fiscală
7 martie 1997
Număr registrul comerțului
J14/65/1997
Cod CAEN
4332
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0673444832
Fax
0743037739 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT MICFALĂU COM. MICFALĂU, STR. PRINCIPALA, NR.345
Cod poștal fiscal
527115
Strada sediului
Str. PRINCIPALA
Numărul sediului
345
Localitatea sediului
Sat Micfalău Com. Micfalău
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
527115
Strada domiciliului fiscal
Str. PRINCIPALA
Numărul domiciliului fiscal
345
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Micfalău Com. Micfalău
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
527115

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1998
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Scoala cu clasele I-VIII "Fejer Akos" Micfalau1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de tamplarie (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 decembrie 2025Achiziție directă

Reparatii ferestre

Autoritate: Scoala cu clasele I-VIII "Fejer Akos" Micfalau

CPV 45421000-4 — Lucrari de tamplarie (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421000-4

Vezi detaliile atribuirii →
5.620 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Micfalău, Comuna MicfalăuStrada PrincipalaCAEN 4332
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI