Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROEXUTIL SRL

PROEXUTIL SRL

CUI 216480 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

PROEXUTIL SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 238 K lei, față de 255,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,8%

Marja netă calculată este 6,8% în 2025, față de -13,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-62%

Datoriile raportate sunt 35,3 K lei în 2025, față de 93 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025238 K lei-6,9% față de anul anterior2020: 170.4942021: 200.5972022: 220.3372023: 196.8202024: 255.4652025: 237.959
Rezultat net 202516,1 K leiTrecere pe profit2020: 41.4922021: 57.8582022: 45.8542023: -27.6202024: -34.2942025: 16.135
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025618,5 K lei-1% față de anul anterior2020: 702.7632021: 713.2522022: 719.1062023: 658.8772024: 624.5832025: 618.498
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0128 K255 K2020: 170,5 K lei170,5 K20202021: 200,6 K lei200,6 K20212022: 220,3 K lei220,3 K20222023: 196,8 K lei196,8 K20232024: 255,5 K lei255,5 K20242025: 238 K lei238 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14%7,4%28,8%2020: 24,3%24,3%20202021: 28,8%28,8%20212022: 20,8%20,8%20222023: -14%-14%20232024: -13,4%-13,4%20242025: 6,8%6,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -6,9% față de anul anterior.Marjă netă 6,8% · +20,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024624,6 K lei
2025618,5 K lei

Datorii raportate

202493 K lei
202535,3 K lei

Disponibilități bănești

202419,8 K lei
202516,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri196,8 K lei255,5 K lei238 K lei-6,9% față de anul anterior
Rezultat net-27,6 K lei-34,3 K lei16,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii658,9 K lei624,6 K lei618,5 K lei-1% față de anul anterior
Datorii126,4 K lei93 K lei35,3 K lei-62% față de anul anterior
Creanțe14,1 K lei151 lei151 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,8%-13,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)2,5%-4,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii2,6%-5,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat237.959 lei255.465 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)94,6%87%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)5,4%13%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate97,4%97,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale0,48×0,21×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,2 zile0,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
237.959
Rezultat net
16.135
Angajați
1
Datorii
35.315
Active imobilizate
636.923
Active circulante
16.890
Capitaluri proprii
618.498
Venituri totale
237.959
Cheltuieli totale
219.492
Stocuri
—
Creanțe
151
Casă și conturi la bănci
16.739
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.465
Rezultat net
-34.294
Angajați
1
Datorii
92.977
Active imobilizate
697.622
Active circulante
19.938
Capitaluri proprii
624.583
Venituri totale
256.197
Cheltuieli totale
287.980
Stocuri
—
Creanțe
151
Casă și conturi la bănci
19.787
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.820
Rezultat net
-27.620
Angajați
1
Datorii
126.376
Active imobilizate
763.147
Active circulante
19.106
Capitaluri proprii
658.877
Venituri totale
197.097
Cheltuieli totale
223.217
Stocuri
—
Creanțe
14.090
Casă și conturi la bănci
5.016
Cheltuieli în avans
3.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.337
Rezultat net
45.854
Angajați
1
Datorii
6.426
Active imobilizate
666.785
Active circulante
58.747
Capitaluri proprii
719.106
Venituri totale
220.337
Cheltuieli totale
172.566
Stocuri
—
Creanțe
27.068
Casă și conturi la bănci
31.679
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.597
Rezultat net
57.858
Angajați
1
Datorii
10.194
Active imobilizate
693.745
Active circulante
28.846
Capitaluri proprii
713.252
Venituri totale
202.239
Cheltuieli totale
142.360
Stocuri
—
Creanțe
14.298
Casă și conturi la bănci
14.548
Cheltuieli în avans
855
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.494
Rezultat net
41.492
Angajați
1
Datorii
16.034
Active imobilizate
607.194
Active circulante
96.361
Capitaluri proprii
702.763
Venituri totale
169.925
Cheltuieli totale
126.816
Stocuri
3.592
Creanțe
23.555
Casă și conturi la bănci
69.214
Cheltuieli în avans
15.242
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
216480
Număr de înregistrare
J12/2223/1991
Înmatriculare
2 august 1991
EUID
ROONRC.J12/2223/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIKO IMRE 13 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. MIKO IMRE 13 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2025
Telefon
0264521676 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANCA HORIA BENIAMIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROEXUTIL SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J12/2223/1991
Cod CAEN
2219
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0264522326 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MIKO IMRE, NR.13
Strada sediului
Str. Miko Imre
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400699
Strada domiciliului fiscal
Str. Miko Imre
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 1994
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2023
Actualizare TVA la încasare
8 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
9 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

CAEN 2513 Rev. 1Fabricarea altor produse din cauciuc

CAEN 5030 Rev. 1Comerț cu piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 7020 Rev. 1Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada Miko ImreCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI