Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROFI CONSTRUCT SA

PROFI CONSTRUCT SA

CUI 15855570 · SA· Municipiul Cluj-Napoca

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PROFI CONSTRUCT SA are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-60,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 228,4 K lei, față de 581,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât26,3%

Marja netă calculată este 26,3% în 2025, față de 715,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025228,4 K lei-60,7% față de anul anterior2020: 965.7052021: 959.9762022: 1.043.6062023: 1.135.5752024: 581.8522025: 228.423
Rezultat net 202560,1 K lei-98,6% față de anul anterior2020: 250.9192021: 189.9902022: 184.9342023: 419.7892024: 4.163.4972025: 60.123
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025201,4 K lei-96,9% față de anul anterior2020: 3.663.8802021: 3.397.3192022: 3.308.3242023: 3.362.8232024: 6.415.5912025: 201.389
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0568 K1 mil.2020: 965,7 K lei965,7 K20202021: 960 K lei960 K20212022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 581,9 K lei581,9 K20242025: 228,4 K lei228,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%357,8%715,6%2020: 26%26%20202021: 19,8%19,8%20212022: 17,7%17,7%20222023: 37%37%20232024: 715,6%715,6%20242025: 26,3%26,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 22,8% · n=12.334

Cifra de afaceri: -60,7% față de anul anterior.Marjă netă 26,3% · -689,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20246,4 mil. lei
2025201,4 K lei

Datorii raportate

2024937,2 K lei
2025127,4 K lei

Disponibilități bănești

20247,2 mil. lei
2025310,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei581,9 K lei228,4 K lei-60,7% față de anul anterior
Rezultat net419,8 K lei4,2 mil. lei60,1 K lei-98,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,4 mil. lei6,4 mil. lei201,4 K lei-96,9% față de anul anterior
Datorii116,8 K lei937,2 K lei127,4 K lei-86,4% față de anul anterior
Creanțe6,5 K lei32,8 K lei17,8 K lei-45,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă26,3%715,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=12.334) · 2024: 23,6% (n=11.757)

Rezultat / active (A+B)18,3%56,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=12.903) · 2024: 3,2% (n=12.164)

Rezultat / capitaluri proprii29,9%64,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=11.730) · 2024: 11,7% (n=11.063)

Vânzări per angajat228.423 lei581.852 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 238.022 lei (n=8.120) · 2024: 218.265 lei (n=8.171)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)61,2%87,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,7% (n=12.906) · 2024: 58,2% (n=12.167)

Datorii / active (A+B)38,8%12,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,7% (n=12.906) · 2024: 40,6% (n=12.167)

Ponderea activelor imobilizate0,1%1,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75,1% (n=12.906) · 2024: 73,4% (n=12.167)

Active circulante / datorii totale2,58×7,75×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,71× (n=14.806) · 2024: 0,81× (n=14.070)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări28,1 zile20,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 101,5 zile (n=11.664) · 2024: 87,2 zile (n=10.932)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.423
Rezultat net
60.123
Angajați
1
Datorii
127.443
Active imobilizate
250
Active circulante
328.582
Capitaluri proprii
201.389
Venituri totale
655.698
Cheltuieli totale
583.664
Stocuri
—
Creanțe
17.799
Casă și conturi la bănci
310.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
581.852
Rezultat net
4.163.497
Angajați
1
Datorii
937.193
Active imobilizate
90.603
Active circulante
7.262.181
Capitaluri proprii
6.415.591
Venituri totale
7.956.191
Cheltuieli totale
2.894.871
Stocuri
—
Creanțe
32.836
Casă și conturi la bănci
7.229.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.135.575
Rezultat net
419.789
Angajați
1
Datorii
116.808
Active imobilizate
2.938.066
Active circulante
541.565
Capitaluri proprii
3.362.823
Venituri totale
1.135.771
Cheltuieli totale
704.854
Stocuri
—
Creanțe
6.515
Casă și conturi la bănci
535.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.043.606
Rezultat net
184.934
Angajați
1
Datorii
202.138
Active imobilizate
3.096.959
Active circulante
413.503
Capitaluri proprii
3.308.324
Venituri totale
1.043.133
Cheltuieli totale
847.978
Stocuri
—
Creanțe
30.728
Casă și conturi la bănci
382.775
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
959.976
Rezultat net
189.990
Angajați
1
Datorii
230.002
Active imobilizate
3.256.804
Active circulante
367.156
Capitaluri proprii
3.397.319
Venituri totale
964.071
Cheltuieli totale
765.601
Stocuri
0
Creanțe
8.539
Casă și conturi la bănci
358.617
Cheltuieli în avans
3.361
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
965.705
Rezultat net
250.919
Angajați
1
Datorii
257.847
Active imobilizate
3.394.396
Active circulante
527.331
Capitaluri proprii
3.663.880
Venituri totale
1.059.369
Cheltuieli totale
800.311
Stocuri
—
Creanțe
6.368
Casă și conturi la bănci
520.963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
91.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-01
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-10-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-01 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-01.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15855570
Număr de înregistrare
J2003003052122
Înmatriculare
29 octombrie 2003
EUID
ROONRC.J2003003052122
Formă juridică
SA
Sediu social
PETŐFI SÁNDOR 13 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PETŐFI SÁNDOR 13 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 octombrie 2003
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026
Telefon
0749189347 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MORAR VICTOR MARIUS
reprezentant administrator persoana juridica
MUREȘAN MARINEL DĂNUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROFI CONSTRUCT SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.10.2003
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2003
Număr registrul comerțului
J2003003052122
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0749189347 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PETŐFI SÁNDOR, NR.13, ET.SUBSOL
Strada sediului
Str. Petőfi Sándor
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Petőfi Sándor
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
4 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
5 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-01Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI