Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROFIER COM CONSTRUCT SRL

PROFIER COM CONSTRUCT SRL

CUI 34920250 · SRL· Sat Cotnari, Comuna Cotnari· Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

PROFIER COM CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Cotnari, Comuna Cotnari și raportează activitatea comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+232,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 17,1 mil. lei, față de 5,1 mil. lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-1,3%

Marja netă calculată este -1,3% în 2022, față de 0,3% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202217,1 mil. lei+232,6% față de anul anterior2020: 2.160.3852021: 5.135.2482022: 17.080.588
Rezultat net 2022-215 K leiTrecere pe pierdere2020: 85.8072021: 16.4592022: -214.956
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20227,4 K lei-93,4% față de anul anterior2020: 95.4102021: 111.8692022: 7.392
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate09 mil.17 mil.2020: 2,2 mil. lei2,2 mil.20202021: 5,1 mil. lei5,1 mil.20212022: 17,1 mil. lei17,1 mil.2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,3%5,4%12%2020: 4%4%20202021: 0,3%0,3%20212022: -1,3%-1,3%2022Reper 2022: mediana sectorului 12% · n=542

Cifra de afaceri: +232,6% față de anul anterior.Marjă netă -1,3% · -1,6 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021111,9 K lei
20227,4 K lei

Datorii raportate

2021254 lei
202212,1 K lei

Disponibilități bănești

2021366 lei
2022124 lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei5,1 mil. lei17,1 mil. lei+232,6% față de anul anterior
Rezultat net85,8 K lei16,5 K lei-215 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii95,4 K lei111,9 K lei7,4 K lei-93,4% față de anul anterior
Datorii39,7 K lei254 lei12,1 K lei+4.646,5% față de anul anterior
Creanțe128,1 K lei9,4 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-1,3%0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 12% (n=542) · 2021: 14,8% (n=505)

Rezultat / capitaluri proprii-2.908%14,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 36,1% (n=548) · 2021: 44,5% (n=500)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Active circulante / datorii totale1,61×441,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,73× (n=697) · 2021: 1,93× (n=641)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări—0,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 36,3 zile (n=504) · 2021: 32,6 zile (n=467)

Stocuri în zile de vânzări0,4 zile7,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 21 zile (n=481) · 2021: 18,9 zile (n=447)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.080.588
Rezultat net
-214.956
Angajați
—
Datorii
12.056
Active imobilizate
—
Active circulante
19.448
Capitaluri proprii
7.392
Venituri totale
17.080.588
Cheltuieli totale
17.295.470
Stocuri
19.324
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.135.248
Rezultat net
16.459
Angajați
—
Datorii
254
Active imobilizate
—
Active circulante
112.123
Capitaluri proprii
111.869
Venituri totale
5.135.248
Cheltuieli totale
5.117.879
Stocuri
102.356
Creanțe
9.401
Casă și conturi la bănci
366
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.160.385
Rezultat net
85.807
Angajați
—
Datorii
39.661
Active imobilizate
—
Active circulante
135.071
Capitaluri proprii
95.410
Venituri totale
2.174.192
Cheltuieli totale
2.087.287
Stocuri
—
Creanțe
128.138
Casă și conturi la bănci
6.933
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-05-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-05-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34920250
Număr de înregistrare
J22/1498/2015
Înmatriculare
24 august 2015
EUID
ROONRC.J22/1498/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Cotnari, Comuna Cotnari Iaşi
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ISTRATE GINARCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROFIER COM CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 09.02.2024
Înregistrare fiscală
24 august 2015
Număr registrul comerțului
J22/1498/2015
Cod CAEN
4677
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Hârlău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT COTNARI COM. COTNARI, VOLUM 001, TIP 1, POZIŢIA 003
Cod poștal fiscal
707120
Localitatea sediului
Sat Cotnari Com. Cotnari
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707120
Detalii sediu
VOLUM 001, TIP 1, POZIŢIA 003
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cotnari Com. Cotnari
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707120
Detalii domiciliu fiscal
VOLUM 001, TIP 1, POZIŢIA 003

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2017
TVA până la
9 mai 2023
Anulare operată la
6 iunie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
9 mai 2023
Publicarea deciziei
10 mai 2023
Radiere
9 februarie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Cotnari, Comuna CotnariCAEN 4677
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI