Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROFIL CONSTRUCT SRL

PROFIL CONSTRUCT SRL

CUI 10035375 · SRL· Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

PROFIL CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+26,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4 mil. lei, față de 3,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut8,5%

Marja netă calculată este 8,5% în 2025, față de -14,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+57,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254 mil. lei+26,9% față de anul anterior2020: 1.574.7282021: 2.020.8042022: 3.476.1192023: 5.935.7502024: 3.173.0902025: 4.025.946
Rezultat net 2025340,5 K leiTrecere pe profit2020: -663.6632021: -401.4942022: 28.6412023: 229.2962024: -446.8702025: 340.522
Angajați 202514-17,6% față de anul anterior2020: 212021: 212022: 192023: 202024: 172025: 14
Capitaluri proprii 202527,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 276.9962021: -124.4982022: -95.8572023: 133.4392024: -313.4322025: 27.090
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 2 mil. lei2 mil.20212022: 3,5 mil. lei3,5 mil.20222023: 5,9 mil. lei5,9 mil.20232024: 3,2 mil. lei3,2 mil.20242025: 4 mil. lei4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-42,1%-16,8%8,5%2020: -42,1%-42,1%20202021: -19,9%-19,9%20212022: 0,8%0,8%20222023: 3,9%3,9%20232024: -14,1%-14,1%20242025: 8,5%8,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,4% · n=1.837

Cifra de afaceri: +26,9% față de anul anterior.Marjă netă 8,5% · +22,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-313,4 K lei
202527,1 K lei

Datorii raportate

2024789,4 K lei
2025654,2 K lei

Disponibilități bănești

202443,4 K lei
202543,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,9 mil. lei3,2 mil. lei4 mil. lei+26,9% față de anul anterior
Rezultat net229,3 K lei-446,9 K lei340,5 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii133,4 K lei-313,4 K lei27,1 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii683,4 K lei789,4 K lei654,2 K lei-17,1% față de anul anterior
Creanțe649 K lei355,1 K lei560,6 K lei+57,9% față de anul anterior
Angajați201714-17,6% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă8,5%-14,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,4% (n=1.837) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)50%-93,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,7% (n=1.894) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii1.257%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=1.759) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat287.568 lei186.652 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 348.027 lei (n=1.710) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)4%-65,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,7% (n=1.894) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)96%165,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,2% (n=1.894) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate9,6%13,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 25,1% (n=1.894) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale0,94×0,52×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,06× (n=2.249) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări50,1 zile40,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 98,3 zile (n=1.791) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări1 zile1,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,7 zile (n=1.527) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.025.946
Rezultat net
340.522
Angajați
14
Datorii
654.162
Active imobilizate
65.539
Active circulante
615.713
Capitaluri proprii
27.090
Venituri totale
4.025.946
Cheltuieli totale
3.667.944
Stocuri
11.648
Creanțe
560.587
Casă și conturi la bănci
43.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.173.090
Rezultat net
-446.870
Angajați
17
Datorii
789.388
Active imobilizate
65.830
Active circulante
410.126
Capitaluri proprii
-313.432
Venituri totale
3.173.090
Cheltuieli totale
3.619.960
Stocuri
11.648
Creanțe
355.084
Casă și conturi la bănci
43.394
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.935.750
Rezultat net
229.296
Angajați
20
Datorii
683.400
Active imobilizate
79.710
Active circulante
737.129
Capitaluri proprii
133.439
Venituri totale
5.936.998
Cheltuieli totale
5.664.854
Stocuri
11.049
Creanțe
648.976
Casă și conturi la bănci
77.104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.476.119
Rezultat net
28.641
Angajați
19
Datorii
605.768
Active imobilizate
56.348
Active circulante
453.563
Capitaluri proprii
-95.857
Venituri totale
3.489.178
Cheltuieli totale
3.454.259
Stocuri
2.757
Creanțe
231.467
Casă și conturi la bănci
219.339
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.020.804
Rezultat net
-401.494
Angajați
21
Datorii
456.200
Active imobilizate
58.487
Active circulante
273.215
Capitaluri proprii
-124.498
Venituri totale
2.020.804
Cheltuieli totale
2.422.298
Stocuri
1.765
Creanțe
151.849
Casă și conturi la bănci
119.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.574.728
Rezultat net
-663.663
Angajați
21
Datorii
491.354
Active imobilizate
140.018
Active circulante
628.332
Capitaluri proprii
276.996
Venituri totale
1.682.738
Cheltuieli totale
2.346.401
Stocuri
83.702
Creanțe
118.008
Casă și conturi la bănci
426.622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
60.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-12
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-12-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-12.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-24–2026-09-24 · verificat 2026-09-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10035375
Număr de înregistrare
J1997000303523
Înmatriculare
27 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997000303523
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. FLORESTI STOENESTI SAT STOENESTI Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti Giurgiu
Adresă fiscală
Com. FLORESTI STOENESTI SAT STOENESTI Stoenesti GIURGIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 decembrie 1997
Înregistrare fiscală
3 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VIŞA DĂNUT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROFIL CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.12.1997
Înregistrare fiscală
17 decembrie 1997
Număr registrul comerțului
J1997000303523
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Contact și adrese

Telefon
0721368773 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT STOENEŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, COM. FLORESTI STOENESTI SAT STOENESTI
Cod poștal fiscal
87078
Strada sediului
Com. FLORESTI STOENESTI SAT STOENESTI
Localitatea sediului
Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul sediului
GIURGIU
Codul poștal al sediului
87078
Strada domiciliului fiscal
Com. FLORESTI STOENESTI SAT STOENESTI
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Stoeneşti Com. Floreşti-Stoeneşti
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Cod poștal domiciliu fiscal
87078

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 1998
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2022
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2024
Actualizare TVA la încasare
4 decembrie 2023
Publicare TVA la încasare
5 decembrie 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9529 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-12Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuSat Stoeneşti, Comuna Floreşti-StoeneştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI