Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROGRESIVE IMAGE SRL

PROGRESIVE IMAGE SRL

CUI 33306848 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PROGRESIVE IMAGE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-42,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 28,1 K lei, față de 49,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-44,3%

Marja netă calculată este -44,3% în 2025, față de 3,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+679,2%

Datoriile raportate sunt 2,2 K lei în 2025, față de 279 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202528,1 K lei-42,8% față de anul anterior2020: 50.4042021: 50.3452022: 35.6662023: 135.5842024: 49.2002025: 28.137
Rezultat net 2025-12,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 11.3102021: 13.2422022: 8.1342023: 2.3112024: 1.5392025: -12.454
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202510,8 K lei-53,5% față de anul anterior2020: 89.6382021: 102.8802022: 19.4362023: 21.7462024: 23.2852025: 10.831
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate068 K136 K2020: 50,4 K lei50,4 K20202021: 50,3 K lei50,3 K20212022: 35,7 K lei35,7 K20222023: 135,6 K lei135,6 K20232024: 49,2 K lei49,2 K20242025: 28,1 K lei28,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,3%-9%26,3%2020: 22,4%22,4%20202021: 26,3%26,3%20212022: 22,8%22,8%20222023: 1,7%1,7%20232024: 3,1%3,1%20242025: -44,3%-44,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,5% · n=11.510

Cifra de afaceri: -42,8% față de anul anterior.Marjă netă -44,3% · -47,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202423,3 K lei
202510,8 K lei

Datorii raportate

2024279 lei
20252,2 K lei

Disponibilități bănești

202411,2 K lei
2025267 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri135,6 K lei49,2 K lei28,1 K lei-42,8% față de anul anterior
Rezultat net2,3 K lei1,5 K lei-12,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii21,7 K lei23,3 K lei10,8 K lei-53,5% față de anul anterior
Datorii0 lei279 lei2,2 K lei+679,2% față de anul anterior
Creanțe10,7 K lei10,8 K lei10,8 K lei+0,1% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-44,3%3,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.510) · 2024: 27,4% (n=11.469)

Rezultat / capitaluri proprii-115%6,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=11.005) · 2024: 78,5% (n=11.096)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale5,98×84,46×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,8× (n=13.484) · 2024: 2,13× (n=13.619)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări138,7 zile79,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 109,5 zile (n=10.835) · 2024: 95,2 zile (n=10.571)

Stocuri în zile de vânzări24,3 zile11 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,3 zile (n=4.582) · 2024: 5,3 zile (n=4.444)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.137
Rezultat net
-12.454
Angajați
—
Datorii
2.174
Active imobilizate
—
Active circulante
13.005
Capitaluri proprii
10.831
Venituri totale
28.148
Cheltuieli totale
40.602
Stocuri
1.899
Creanțe
10.839
Casă și conturi la bănci
267
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.200
Rezultat net
1.539
Angajați
—
Datorii
279
Active imobilizate
—
Active circulante
23.564
Capitaluri proprii
23.285
Venituri totale
49.211
Cheltuieli totale
45.664
Stocuri
1.500
Creanțe
10.824
Casă și conturi la bănci
11.240
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.584
Rezultat net
2.311
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
2.694
Active circulante
19.052
Capitaluri proprii
21.746
Venituri totale
135.584
Cheltuieli totale
130.707
Stocuri
—
Creanțe
10.720
Casă și conturi la bănci
8.332
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.666
Rezultat net
8.134
Angajați
—
Datorii
2.948
Active imobilizate
6.085
Active circulante
16.299
Capitaluri proprii
19.436
Venituri totale
45.345
Cheltuieli totale
36.161
Stocuri
—
Creanțe
7.214
Casă și conturi la bănci
9.085
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.345
Rezultat net
13.242
Angajați
—
Datorii
2.595
Active imobilizate
5.712
Active circulante
99.763
Capitaluri proprii
102.880
Venituri totale
50.345
Cheltuieli totale
35.729
Stocuri
—
Creanțe
7.215
Casă și conturi la bănci
92.548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.404
Rezultat net
11.310
Angajați
—
Datorii
3.290
Active imobilizate
-738
Active circulante
93.666
Capitaluri proprii
89.638
Venituri totale
52.819
Cheltuieli totale
40.078
Stocuri
38
Creanțe
5.750
Casă și conturi la bănci
87.878
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-06-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33306848
Număr de înregistrare
J40/7432/2014
Înmatriculare
23 iunie 2014
EUID
ROONRC.J40/7432/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
TEIUL DOAMNEI 6 22 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TEIUL DOAMNEI 6 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 iunie 2014
Înregistrare fiscală
23 martie 2023
Telefon
0740201846 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BENDER MARIAN - VLAD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROGRESIVE IMAGE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.06.2014
Înregistrare fiscală
24 iunie 2014
Număr registrul comerțului
J40/7432/2014
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0740201846 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. TEIUL DOAMNEI, NR.6, BL.22, SC.A, ET.7, AP.28
Cod poștal fiscal
23581
Strada sediului
Str. Teiul Doamnei
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
23581
Strada domiciliului fiscal
Str. Teiul Doamnei
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
23581

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI