Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/PROGRESS FLUID SRL

PROGRESS FLUID SRL

CUI 7620735 · SRL· Sat Chiajna, Comuna Chiajna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

PROGRESS FLUID SRL are sediul în Sat Chiajna, Comuna Chiajna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-14%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 914,9 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-19%

Marja netă calculată este -19% în 2025, față de 4,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-24,3%

Datoriile raportate sunt 164,4 K lei în 2025, față de 217,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025914,9 K lei-14% față de anul anterior2020: 1.179.5962021: 1.188.9052022: 1.303.4562023: 1.251.8662024: 1.063.6492025: 914.870
Rezultat net 2025-173,7 K leiTrecere pe pierdere2020: -130.7452021: -184.7652022: 3.6822023: 84.7782024: 49.8652025: -173.655
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 42021: 32022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20251,2 mil. lei-12,8% față de anul anterior2020: 1.392.9132021: 1.208.1482022: 1.211.8312023: 1.296.6092024: 1.346.4742025: 1.173.717
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0652 K1 mil.2020: 1,2 mil. lei1,2 mil.20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 914,9 K lei914,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-19%-5,4%8,2%2020: -11,1%-11,1%20202021: -15,5%-15,5%20212022: 0,3%0,3%20222023: 6,8%6,8%20232024: 4,7%4,7%20242025: -19%-19%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,2% · n=813

Cifra de afaceri: -14% față de anul anterior.Marjă netă -19% · -23,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,3 mil. lei
20251,2 mil. lei

Datorii raportate

2024217,2 K lei
2025164,4 K lei

Disponibilități bănești

2024398,6 K lei
2025310 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,1 mil. lei914,9 K lei-14% față de anul anterior
Rezultat net84,8 K lei49,9 K lei-173,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,3 mil. lei1,2 mil. lei-12,8% față de anul anterior
Datorii420,4 K lei217,2 K lei164,4 K lei-24,3% față de anul anterior
Creanțe679,3 K lei388,8 K lei271,5 K lei-30,2% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-19%4,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,2% (n=813) · 2024: 8,3% (n=1.195)

Rezultat / active (A+B)-13,2%3,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=712) · 2024: 7,3% (n=1.046)

Rezultat / capitaluri proprii-14,8%3,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,4% (n=769) · 2024: 23,6% (n=1.150)

Vânzări per angajat457.435 lei531.825 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 482.859 lei (n=585) · 2024: 484.711 lei (n=922)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)88,9%86,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=712) · 2024: 43% (n=1.046)

Datorii / active (A+B)12,5%14%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60% (n=712) · 2024: 56,1% (n=1.046)

Ponderea activelor imobilizate0,7%1,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=712) · 2024: 11,4% (n=1.046)

Active circulante / datorii totale7,98×7,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,32× (n=1.010) · 2024: 1,35× (n=1.465)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări106,8 zile131,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 86,8 zile (n=800) · 2024: 76,7 zile (n=1.164)

Stocuri în zile de vânzări287,1 zile251,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,4 zile (n=671) · 2024: 60,4 zile (n=987)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
914.870
Rezultat net
-173.655
Angajați
2
Datorii
164.376
Active imobilizate
8.580
Active circulante
1.311.054
Capitaluri proprii
1.173.717
Venituri totale
938.501
Cheltuieli totale
1.089.120
Stocuri
729.590
Creanțe
271.464
Casă și conturi la bănci
310.000
Cheltuieli în avans
18.459
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.063.649
Rezultat net
49.865
Angajați
2
Datorii
217.161
Active imobilizate
23.274
Active circulante
1.531.407
Capitaluri proprii
1.346.474
Venituri totale
1.085.128
Cheltuieli totale
1.005.318
Stocuri
744.027
Creanțe
388.791
Casă și conturi la bănci
398.589
Cheltuieli în avans
8.954
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.251.866
Rezultat net
84.778
Angajați
2
Datorii
420.408
Active imobilizate
41.199
Active circulante
1.656.804
Capitaluri proprii
1.296.609
Venituri totale
1.267.989
Cheltuieli totale
1.170.794
Stocuri
765.417
Creanțe
679.324
Casă și conturi la bănci
212.063
Cheltuieli în avans
19.014
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.303.456
Rezultat net
3.682
Angajați
2
Datorii
302.193
Active imobilizate
60.765
Active circulante
1.440.727
Capitaluri proprii
1.211.831
Venituri totale
1.318.300
Cheltuieli totale
1.301.706
Stocuri
806.662
Creanțe
222.780
Casă și conturi la bănci
411.285
Cheltuieli în avans
12.532
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.188.905
Rezultat net
-184.765
Angajați
3
Datorii
270.696
Active imobilizate
82.988
Active circulante
1.381.642
Capitaluri proprii
1.208.148
Venituri totale
1.198.900
Cheltuieli totale
1.371.917
Stocuri
827.984
Creanțe
252.585
Casă și conturi la bănci
301.073
Cheltuieli în avans
14.214
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.179.596
Rezultat net
-130.745
Angajați
4
Datorii
176.136
Active imobilizate
19.832
Active circulante
1.543.041
Capitaluri proprii
1.392.913
Venituri totale
1.187.235
Cheltuieli totale
1.306.885
Stocuri
920.262
Creanțe
214.582
Casă și conturi la bănci
408.197
Cheltuieli în avans
6.176
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-04-07 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7620735
Număr de înregistrare
J23/1048/2014
Înmatriculare
8 aprilie 2014
EUID
ROONRC.J23/1048/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
Italia 11 Sat Chiajna, Comuna Chiajna Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Italia 11 Chiajna ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 aprilie 2014
Înregistrare fiscală
16 martie 2020
Telefon
0314326326 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PETCU CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
PROGRESS FLUID SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2014
Înregistrare fiscală
15 august 1995
Număr registrul comerțului
J23/1048/2014
Cod CAEN
4669
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0314326326 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT CHIAJNA COM. CHIAJNA, STR. ITALIA, NR.11, CORPUL HB-2
Cod poștal fiscal
77040
Strada sediului
Str. Italia
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77040
Detalii sediu
corpul HB-2
Strada domiciliului fiscal
Str. Italia
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77040
Detalii domiciliu fiscal
corpul HB-2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 august 1995
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 2599 Rev. 2Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 2812 Rev. 2Fabricarea de motoare hidraulice

CAEN 2813 Rev. 2Fabricarea de pompe și compresoare

CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Chiajna, Comuna ChiajnaCAEN 4669
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI